Skocz do zawartości

jaki akumulator do vw polo 6n2 altek 90ah


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo zależy jakie trasy robisz - jeśli krótkie, to większego niet. Jeśli głównie dłuższe trasy, to można brać większy niż zalecany. Jeśli roisz trasy krótkie ale będziesz pilnować by regularnie doładowywać aku prostownikiem - możesz większy.

 

PS - w tytule jest błąd - wydajność alternatora określa się w [A] a nie [ah] ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol. Cetek..... jakby nie bylo innych ladowarek. A ja podepne sie pod slowa suzuki i waskiego. patrzysz jaki powinienes miec i wez maxymalnie o 10 Ah wiekszy i bedzie git. Jesli ciezko bylo ci startowac UWAGA: z dobrego jeszcze starego aku. To wez znajdz o wiekszym pradzie rozruchu. Ladowarek jest multum na necie czy w sklepach od 50 zl do 1000zl standardowych no chyba ze interesuja cie te powyzej 1000 zl. pamietaj abys dbal o aku i ladowal co jakis czas.

 

Mysle ze zasada prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa inne ladowarki niz ctek ale skoro ktos akceptuje cene to po co ma kombinowac? Ja mam MX5 i jestem zadowolony, a cena chyba nie jest jakas chora?? Czy sie myle? Mimo wszystko jak qmam Kolega autor posiada juz ladowarke, wiec nie ma co kminic, co do aku to ceny sa podobne pomiedzy firmami wiec trzeba sprawdzic jaki sie fizycznie zmiesci (u mnie tylko Optima sie zmiescila) i potem wybrac taki o najlepszych parametrach w stosunku do ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia gustu - sam mam kilka ladowarek w tym cetka multi xs 7000 oczywiscie chwale sobie - ladowarka ta jest ok by naladowac w pelni acu. Pod zawody DB uzywa sie troszke innych ktore szybciej laduja. Ale tak jak do zwyklego sluchania muzy jak i do uzytkowania auta jest troszke firm polskich ktore robia naprawde dobre ladowarki i przy tym z pewnoscia tanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie to dziwi - mogl smialo 70 Ah brac. Ale jeszcze bardziej zdziwilo mnie to ze powiedzial ze dalej dupa - smiem twierdzic ze auto ci nie odpala tak ? A czy patrzales moze styki i przewody elektryczne w swoim aucie ? chodzi mi o te: altek-acu, acu-buda, silnik-buda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie patrzyłem bo wczoraj tak nagle podjechalem pod sklep, wychodze ze sklepu przekrecam stacyjke i nagle stracilem caly prad. przyjechal moj mechanik posprawdzal pare rzeczy i odpalil mnie na kable od swojego samochodu ale jak zgasilem to od razu wszystko padło powiedział, ze to aku polecialem po nowy ale to nie to wiec juz auto stoi na warsztacie i szukaja przyczyny. co do aku to bylem u znajomego w sklepie z czesciami,sprawdzal i katalogowo najwiekszy dawali do mojej wersji 62ah i podpowiadal mi, ze ten z centry 52ah daje tak jak slabszej marki po 60ah ale i tak aku zwrocilem.. ale widzicie jak zapytalem jaki to nikt nie napisal ile mniej wiecej ah kupic tylko po zakupie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie bedzie patrzyl katalogowo jaki powinienes miec aku. W niedlugim czasie znow pewnie bede zmienial aku u siebie. Mimo ze katalog poleca 75 Ah to dam 100 Ah dodam tylko ze mam 160 altka takze bez obaw moge taki zamontowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu sprawdziłbym kablownie rozrusznika, aku i altka, następnie same te podzespoły w pierwszej kolejności rozrusznik, zbadał napięcie na akumulatorze po upływie 12h od naładowania prostownikiem, (nowego aku nie musisz, kup boscha lub varte 70-80Ah, przy tym altku co masz da rade).

 

Zrób bilnas prądowy, ile pobierasz przy rozruchu rozrusznikiem (myślę że jest to 1,1kW lub 0.9kW), ile czasu prowadzisz auto bez wyłączania i ponownego załączania, jakich odbiorników używasz w trakcie jazdy i ile prądu pobierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mając 10A altek, można załadować 100Ah aku ... kto bogatemu zabroni? Naładuje się tak samo, jak 40Ah .. tyle, że potrwa to dłużej .. ;) Wszystko zależy od tego, jak się autko użytkuje i dba o doładowanie. Trzeba wypośrodkować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...