Skocz do zawartości

Padł JBL GTO 7001


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po moim wczorajszym nieudanym dniu życie musiało dołożyć jeszcze swoje 3 grosze.. i zabrało życie JBLowi gto 7001. Po 30 min grania wzmaciacz się wyłączył a potem włączył . Włączało się jego zabezpieczenie i go wyrzucało . Gdy odłączyłem chinch wzmacnaicz o dziwo pracował , jednak po włożeniu jego wtyczki odrazu wyłączało wzmacniacz. Dodam że chinch na duży wzmacniacz mam puszczony z wyjścia głośnikowego od radia , a to z tego względu , że to jedyne rozwiązanie dzięki któremu nie słyszę alternatora w głośnikach subwoofera.

 

Postanowiłem sprawdzić wzmacniacz pod chinchem z przedniego wzmacniacza ( tam jest normalny chinch i o dziwo nie mam żadnych gwizdów w głośnikach ). Podpiąłem jbla włożyłem chinch i o dziwo wzmaka nie wyłączyło jednak dzwięk z głośników był mało co słyszalny. No i oczywiście musiało coś strzelić w zmaku , zaśmierdziało i wzmacniacz się wyłączył. Teraz jak podepnę to włacza się ale na zabezpieczeniu :/

 

Czy da się go uratować ? rozebrałem i zobaczyłem że jeden z 4 kondesatorów jest napuchnięty , więc do wymiany. Ale co z tym wyjściem chinch czy coś jeszcze mogło pujść ? proszę o pomoc

post-4550-0-69700200-1341216238_thumb.jpg

post-4550-0-16428400-1341216252_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wlacza sie zabezpieczenie to jest dobrze

 

twoim wielkim bledem bylo to ze podlaczales go nadal jak bylo cos nie tak

 

wymieniaj te kondy - wszystkie 4

one sa chyba po pierwotnej stronie przetwornicy wiec nie musza byc LOW ESR

 

sprawdz dalej wszsytkie tranzystory czy przypadkiem nie sa spalone

 

co do RCA to sprawdz czy przypadkiem nie uwalila sie masa w tych gniazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA w porządku , znalazłem uszkodzony tranzystor/mosfer TP50N20P , na necie nigdzie takiego nie znalazłem . W sklepie elektronicznym takie coś dostanę , czy to szukanie igły w stogu siana i nic z tego nie będzie ?;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...