Skocz do zawartości

peying py pa300f4


marys277
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam chce zrobic skrzynie ale niemoge sie polapac w tych programach.Oto info glosnika:

Revc:

 

3.4 Ohm

Qts:

 

0.487

Sd:

 

49.087 cm ²

SPL:

 

89.3 dB

Vas:

 

48.38 l

Qms:

 

4.463

Qes:

 

0.547

BL:

 

13.257 Tm

Cms:

 

141.399 uM/N

Fo:

 

39.828 Hz

Jest to glosnik Bass-reflex. I jaki ma byc bass reflex dlugosc srednica i umiejscowienie.

Prosze o pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz miec cholernie mocnego tego technicsa.. W closed ten sub potrzebuje lekko 300-350wat.. Technics to ma pewnie 2x85wat w rmsie na kanał. A wrzucic mu closed.. oj bida, bida, i cich z basem jak makiem zasiał.

Zapewne temat zaraz zostanie usuniety a właściciel pytania zacznie od czytania faq nazara..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ileż to roboty w zatkaniu BR w obecnych skrzyniach i dokładaniu do środka " twardych obiektów o znanej objętości"  i samemu sprawdzić w jakiej objętości ten głośnik pracuje najlepiej . Potem sklepać nowe budki o wyznaczonej objętości i po bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś na taką zmienę objetości nie wpadłem. Zabieram się do roboty. A co do opóźnienia basów, to słychać je również na minimalnej głośności. Czy rca puszczony bezpośrednio z głośników może się przyczyniać do tego, czy jest to wykluczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hej! zrobiłem skrzynke 40 litrów na głosnik z watą, ładnie uszczelniona. Bas jak się spóźniał tak się spóźnia. Zero różnicy w tym aspekcie. ZERO. Gdzie mogę szukać przyczyny opóźnień w dźwięku? Opóźnienia są identyczne na każdym ustawieniu i kazdym poziomie głosności, jak wspomniałem również zmiana skrzyni z br na closed nic nie dała. Moze wzmacniacz generuje takie opóźnienia? Jest to około 1/10 s. a może 1/20 sekundy. Wzmacniacz py-1k76d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...