Skocz do zawartości

Przewód głośnikowy w podwójnej izolacji gdzie dostać ?


luk9753
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie świetnie spiszę sie tu alphard bo nie będzie on sprężynował w ścianie pod tynkiem. Alphard ma bardzo szeroką game produktów. Cenowo wygląda najlepiej też, no i są to kable miedziane. Mowa o serii Da Vinci :) Sam mam takie kable u siebie w aucie i jestem z nich zadowolony :)

 

Jak chcesz większe odległości to to 2mm2 może być mało imho.

Jakbyś wiedział w kościołach montujemy wszystko inna techniką niż ta w aucie :) Technologia 100V. Wzmacniacze estradowe to nie jest to samo co wzmacniacz CA, w PA masz napięcia wysokie zeby przesyłać to na dalszą odległość i przekrój wtedy jest mniejszy kabla bo prąd jest mniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mam do oablowania 10 sekcji. Każda sekcja to dwie listwy głośnikowe szerokopasmowe zasilane bezpośrednio z końcówki mocy przez przewód 2x2mm lub 2,5 a połączenie pomiędzy tymi dwoma listwami już 1,5mm2. Czyli zainteresować się tym alphardem ? bo nic innego w nizszej cenie nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę możesz wziąć też procaba ls15. Znacznie bardziej elastyczny niż "da vinci". Jeszcze nie dawno był w cenie 5,00/m teraz już nie mogę znaleźć nic poniżej 6,90zł.

Alpierda też mam i poza tym, że jest sztywny to zastrzeżeń do niego mieć nie można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jest sztywny akurat jest w tym przypadku atutem. Nie będę musiał go mocować do sciany co 15 centymetrów zeby się nie owieszał na ścianie. Panowie potrzebny jeszcze jakiś dobry przewodzik mikrofonowy który muszę pociągnąć od mikrofonu przy organach do multimixera. Coś co moge wrzucić w tynk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te przewody będą wrzucone w tynk i będą wykożystane do nagłośnienia kościoła

przeciez tu powinna byc instalacja 100v

 

Czyli zainteresować się tym alphardem ? bo nic innego w nizszej cenie nie znalazłem.

do 100v spokojnie dawaj YDY

 

Panowie potrzebny jeszcze jakiś dobry przewodzik mikrofonowy który muszę pociągnąć od mikrofonu przy organach do multimixera. Coś co moge wrzucić w tynk.

tez alphard ma w swojej ofercie

nawet wg mnie lepszy niz te glosnikowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ydy to truciarstwo przy instalacji głośnikowej. Sztuka nakazuje stosowanie miedzi OFC a ta w kablach jest dużo bardziej zanieczyszczona, dodatkowo montaż do zacisków wzmacniacza bardzo utrudniony ze względu na drut. Dlatego szukam typowo głośnikowego przewodu w podwójnej izolacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na chłopski rozum kabel głośnikowy to kabel głośnikowy a YDY i innego rodzaju odmiany przewodów instalacyjnych przewidziane za do zupełnie czegoś innego niż do instalacji głośnikowej, choć nie ukrywam ze by to działało ale jak robic coś na lata to uważam ze trzeba to zrobic dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema co się spinać, róznicy w dźwięku się nie usłyszy raczej między tym YDY a OFC, jednak jakby ktoś w przyszłości zaczoł grzebać instalacje to wolałbym aby jednak przewód głośnikowy był inny niż przewody instalacyjne. Jeżeli stać ich na wydanie trochę więcej za kabel, a czuje że i na to rabat można wykrzesać to czemu nie.

 

U mnie w kościele w technologi 100V jest puszczone wszystko kabelkiem 0,75mm2 i działa bez problemu a 1,5mm2 i 2,5mm2 będzie nad to wszystko.

 

Co do OMY, to dobry pomysł może być, można znaleźć bardzo tanio w rozsądnej kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na chłopski rozum kabel głośnikowy to kabel głośnikowy a YDY i innego rodzaju odmiany przewodów instalacyjnych przewidziane za do zupełnie czegoś innego niż do instalacji głośnikowej

coraz czesciej widuje na tym forum brednie rodem z audiostereo :/

 

Co do OMY, to dobry pomysł może być, można znaleźć bardzo tanio w rozsądnej kasie.

i to jest lepsza miedz niz wiekszosc "glosnikowych" kabli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz czesciej widuje na tym forum brednie rodem z audiostereo :/

 

i to jest lepsza miedz niz wiekszosc "glosnikowych" kabli!

 

Ze niby co w moich słowach jest brenią !!?? To ze chce zrobić dobrze instalacje kabelm takim jaki powinien tam być to nazywasz bradniami ?! To czemu w swoim aucie nie pociągnełeś sobie przedodów YDY do przetworników ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedz miedzią ale jak widać nie chce kupić taniego siana tylko porządnej klasy kabel głośnikowy w porządnej izolacji. Jestem zdania ze kable elektryczne są do elektryki a głośnikowe do instalacji do jakiej zostały przewidziane. To ze będzie to działać tak samo na takim kablu się nie sprzeczam bo będzie ale nie chce zeby ktoś mi potem zarzucał ze kable są nie takie. To obiekt zabytkowy, chce zeby kable głośnikowe były wyraźnie inne od reszty. Stąd pomysł na kable w podwójnej izolacji wiec nie pij do mnie ze wygaduje brednie bo nie zamieżam używać półśrodków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obiekt zabytkowy, chce zeby kable głośnikowe były wyraźnie inne od reszty.

ten argument do mnie przemawia

to z przeznaczeniem niekoniecznie...

 

Polecam procaba. Są z miedzi i sa dużo lepsze od Alphardów

bo ja wiem czy duzo lepsze?

procaby sa bardziej elastyczne (izolacja jak i caly kabel), "zylki" sa drobniejsze... i chyba to wszystko.

no moze jeszcze izolacja tak latwo sie nie topi podczas lutowania

 

przy wiekszej ilosci moze faktycznie da sie dobra cene wynegocjowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...