Skocz do zawartości

Kompletna zmiana nagłośnienia bez suba w bagażniku!!!!!!


dml
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie miałem w planach kompletną zmianę nagłosnienia z tym, ze po drodze nie oczekiwanie pojawiły się wydatki związane z samochodem i nadchodzącą mam nadzieję zimą czyli opony naprawa po gradobiciu itd. nie istotne i wszelkie plany związane ze wcześniejszą zmianą CA u mnie w aucie poszły w Polskę.

 

Z racji tej, że najprawdopodobniej pod maskę mojej 2- litrówki trafi większy silnik którego pojemność będzie wymagała najprawdopodobiej butli no niestety ale z gazem więc gdzieś tam ta powierzchnia bagażnika będzie mi potrzebna choćby na koło zapasowe, tak więc z racji tej będe potrzebował paru porad ponieważ, ja bez dobrego brzmienia w aucie umieram jak suchy kwiatek o którego nie zadbano :kwasny: tak więc wpadł mi do głowy pomysł na takie nagłośnienie prosze o pomoc i porady czy będzie to jakoś znośnie grało:

 

Mianowicie do drzwi wszystkich chciałbym wpakować 200mm głośniki powiedzmy coś takiego:

 

Alpine SWE-843E

 

dodatkowo nieco wyżej chciałbym umieścić jakieś średnie tony i tu problem z wyborem marki czy też modelu głośników, myslałem o Phonocar'ach ale nie wiem czy dobrze myślę

 

Dalej na podszybiu zarówno przód jak i tył Sinuslive Neo 25s które zresztą już tam siedzą stąd raczej zmieniać ich nie będe.

 

Mam problem z doborem wzmacniaczy bo w tym wypadku zdecydowanie potrzebowałbym 2 ale które mi dadzą na kanał 120Watt w RMS'ie?? I czy w ogóle jest to jakieś sensowne rozwiązanie bo nie ukrywam, że bagażnik jest mi potrzebny więc chciałbym aby nic w nim nie było czy może da się coś mądrego zmontować na mniejszych głośnikach tzn. w standardzie mam 165mm więc może coś by tu w tym rozmiarze było godnego polecenia. A byłbym zapomniał o kwocie więc powiem szczerze bez szaleństw głośniki wiem, że wyjdą mnie koło 1tys. tzn. te 200mm potem średnie tony jakieś 200 zł za komplet czyli koło 400 zł, i do tego wzmacniacze też coś kolo 300 zł/1szt. tak więc oscyluje w kwocie powiedzmy 2tys. z ogonkiem. Ale nie ukrywam, ze jak macie propozycje które wyjdą taniej będe bardzo wdzieczny :hyhy: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie do drzwi subwooferów mija się z celem.

Za taką kwotę można już kupić przyzwoite dwa systemy na przód i na tył wytłumić drzwi zasilić dobrym piecykiem i będzie cacy.

Ostatni montowałem w jednym mercedesie dwa komplety μ-Dimension EL-6 Comp zasilane μ-Dimension μ-Jr. 4-300 i grało to zacnie i z ładnym basikiem (aż mi coś w garażu w rezonans wpadało :kwasny: )

Napisz jakiej muzyki słuchasz to się coś dobierze

Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sprecyzowanego gustu co do muzyki bo i trance i hh i nawet muzyka typu Hanz Zimmer tak więc różnie to wygląda, wszystko zależy od humoru, trasy(bo powiedzmy 600km z łupaniem muzyki nie brzmi za optymistycznie)itp. napewno zależy mi na dobrym dzwięku tzn. na przyjemnym że tam gdzie bas to ma być bas wysokie tony to wysokie itd. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem możesz dać np 2 x PowerBass 2XL-6C = 1000zł

albo 2 x HERTZ ESK 165 = 800zł

Do tego np. U.S.Amps XT-1600.4 - 900zł

albo STEG K4.01 - 1100zł

I będzie szybko dynamicznie i z niezłym wykopem, oczywiście pod warunkiem, że głośniki zostaną poprawnie zamontowane a drzwi wygłuszone :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za pomoc muszę jeszcze odsłuchać parę głośników, i obowiazkowo odwiedzić pewną firmę która gdzieś tam mi w tym doborze mam nadzieję pomoże, i przy okazji wygłuszy drzwi bo jeżeli ma to być zrobione porządnie to ja sie na tym niestety nie znam :kwasny: (a może czas najwyższy się poznać no zobaczymy. Tak przy zakupie już wiem czego się chwytać przyznam się bez bicia, że pogadam jeszcze z jedną hurtownią sprzętu w jakiej cenie by mi mogli zaproponować tego typu głośniki i zobaczymy pewnie wdrożę projekt w życie jak tylko jeszcze uporam się z silnikiem i skrzynią biegów bo to to będzie chyba trochę dłuższa walka :hyhy: Jeszcze raz dzięki za pomoc i uświadomienie, że jednak mój pomysł okazał się bez sensu :hyhy: i okazałby sie stratą pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...