Skocz do zawartości

Rozterki w nagłośnieniu mercedes w210


damian-el
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Chciałbym poprosić o poradę w sprawie nagłośnienia auta. Na chwilę obecną jeździ w nim:

Clarion DRX 9375r

Clarion EQH 5100

Marcom M2A 4000

Signat H16 + T3 + C2

 

Ogólnie wrażenia to jak dla mnie brak troszkę średnich tonów. Tweetery zamontowane są w miejsce na desce rozdzielczej. Ukierunkowane na lusterko. H16 w fabryczne miejsca. Drzwi przygotowane i wytłumione. W planach na najbliższy czas jest rozdzielenie zwrotnicy i podłączenie każdego głośnika na osobny kanał wzmacniacza. I teraz pytanie czy: zostawić to tak jak jest czy może dokupić głośniki średniotonowe signat m10 i je wpakować w deskę a tweetery koło nich wtedy dać. Przerobić zwrotnicę na woofer osobno z wzmacniacza a tweeter + średniotonowy razem z jednego kanału puszczone przez zwrotnice.

Dodatkowo w szafie leży jeszcze earthquake sws 10 oraz kenwood ps300

 

Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe co ta zwrotka jest warta... Nie wierze zeby nawet h16 ni epotrafiły podciagnac srodka, swoja droga tweeter to kupa pokroju DT wiec i tu tez moze byc problem...

 

Miales kondy do tweetera, moze warto sprawdzic jak woofer poradzi sobie w full pass...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kondesatory mam od tweetera. Postaram się coś pokombinowac. Co do tweetera to kupujac go kierowalem się opiniami z for poświęconych CA. Wg opini był lepszy niż hertz DT. W takim razie z czym można ten woofer połączyć? Styl muzyki to raczej rockowe kawalki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad takimi głośnikami : Fountek FR88, Dayton RS 100, bądz TB W3 1364A. Na forach zagranicznych użytkownicy ich są zaskoczeni detalami jakimi potrafią one oddać. Co prawda górne partie dobrze byłoby podbić trochę na EQ chociaż jeżeli są one skierowane prosto na twarz nie ma takiej potrzeby. Interesuje mnie zwłaszcza ten Fountek. Drogi nie jest a można go ciąć na ok 315HZ ze zboczem 18db na dole no i na górze na 20khz. Co myślicie o takim setupie w połączeniu z usupełnieniem dołu H16 oraz SWS 10 jako sub?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komora 0,75l. W mercedesie jest trochę miejsca w desce rozdzielczej bo jest fabrycznie miejsce na średniotonowe. Podrzucam link do tematu in english http://www.diymobileaudio.com/forum/member-reviews-product-comparisons/62906-fountek-fr88-3-fullrange-driver.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Troszkę czasu minęło ale głośniki są w drodze. Zamówiłem founteka fr88ex tak jak wcześniej pisałem i chciałbym prosić o pomoc w kwestii ogarnięcia podziału pasma. Głośniki niskośredniotonowe to signat h16 w wygłuszonych dużych wrotach w210. chciałbym spróbować narazie podłącztyć je razem z fountekami i sprawdzić jak to zagra. Jednak potrzebowałbym pomocy w ustaleniu punktu podziału pasma. Chciałbym to podzielić na wzmacniaczu. Wzmacniacz to macrom m2a 4000. Jest on wyposażony w zwrotnice dolnoprzepustową 30-600hz 18db/okt i górnoprzepustową 30-600 12db/okt. Czy za pomocą samego wzmacniacza da się ustawić sensowny podział tego pasma? Docelowo signat h16 ustąpi miejsca np dls r6a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to macrom m2a 4000. Jest on wyposażony w zwrotnice dolnoprzepustową 30-600hz 18db/okt i górnoprzepustową 30-600 12db/okt. Czy za pomocą samego wzmacniacza da się ustawić sensowny podział tego pasma?

Nie nie da sie , czhyba ze jest tam gdzies zprzelacznik mnoznika x10 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem że to jest tweeter tylko szerokopasmowiec oto parametry :

 

Moc znamionowa Pe 15 W

Efektywność @ 1 W / 1 m 84.3 dB/W/m

Impedancja znamionowa 8 ohm

Rezystancja cewki Re 6.00 ohm

Średnica cewki 25.0 mm

Wysokość cewki 4.0 mm

Materiał karkasu Al

Ilość warstw uzwojeń cewki 1

Wychylenie maksymalne Xmax (+/-) 3 mm

Częstotliwość rezonansowa fs 95.0 Hz

Objętość ekwiwalentna Vas 1.27 dm3

Dobroć wypadkowa Qts 0.47

Dobroć elektryczna Qes 0.62

Dobroć mechaniczna Qms 1.96

Powierzchnia czynna membrany Sd 27 cm2

Podatność mechaniczna Cms 1.2 mm/N

Masa ruchoma Mms 2.36 g

Współcz. sprzężenia el.-magn. Bl 3.31 N/A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on wyposażony w zwrotnice dolnoprzepustową 30-600hz 18db/okt i górnoprzepustową 30-600 12db/okt. Czy za pomocą samego wzmacniacza da się ustawić sensowny podział tego pasma? Docelowo signat h16 ustąpi miejsca np dls r6a.

Spokojnie możesz to pociąć na wzmacniaczu - woofery możesz spróbować uciąć LPF-em na jakieś 400Hz a szerokopasmówkę HPF-em na 600Hz (podobne cięcia mam u siebie z tym że na radiu).

No i jeszcze zostaje cięcie woofera od dołu ale to załatwisz z radia jak będzie taka potrzeba :wink:

 

 

 

Swoją drogą to ten głośniczek wygląda dość ciekawie - gdzie go kupiłeś i za ile :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Głośniczki już jakiś czas temu dojechały i już mam przygotowane pod nie odpowiednie budy. Powiem szczerze że w w210 wygląda to całkiem sensownie. Wszystko podłączone no i nie gra :) Podłączyłem sygnał z radia to eqh 5100 wg opisu na urządzeniu. Podłączone wszystko do wzmacniacza. No i nie gra. Czy brak podłączenia sterowania może mieć wpływ na to? Czy może mi się equalizerek rozwalił. Teoretycznie przejście powinno być nawet bez podpięcia kabelka sterującego do jednostki ale to niech się mądrzejsi ode mnie wypowiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale chyba niejasno napisałem. Wzmacniacz dostaje zasilanie. Nie dostaje go korektor clariona eqh 5100. Jezeli podepnę sygnał bezposrednio do z radia do wzmacniacza do głośniki grają. Problem polega na tym że każdy głośnik chcę podłączyć pod osobny kanał wzmacniacza i chcę to zrobić za pomocą korektora clarion eqh 5100 a że jest zimno i nie chce mi się rozbierać połowy auta aby przeciągnąć sterowanie do eqh 5100 pomyślałem że uda mi się to spiąć tak jak opisałem. Wzmacniacz sam w sobie działa a eqh ma posłużyć tylko i wyłącznie jako rozdzielacz sygnału. Tylko czy rozdzieli on sygnał bez podpięcia sterowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...