Skocz do zawartości

Usuniecie wspolwlasciciela z dowodu rejestracyjnego


LEju_THC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ogolnie sytuacja wyglada tak, mamy trzecie auto w rodzinie(fiat uno), ojciec jest wlascicielem, ja wspolwlascicielem.

Jako ze nie mam skonczonych 25lat placimy w uj kasy za OC.

A ze ja,aktualnie, nie korzystam z tego auta prawie wcale(auto wiecej stoi niz jezdzi) to wpadlem na pomysl zeby mnie usunac z dowodu, to przynajmniej bylo by tansze OC.

Wie ktos moze jaka jest procedura usuniecia wspolwlasciciela z dowodu rejestracyjnego??

Jakie sa koszty takiej procedury??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił czy to aż tak się opłaca. Zapłacisz za wymianę dowodu, nie będzie Ci leciał staż przez co nie będizesz miał zniżek. Nie lepiej zmienić firmę na tańszą? Ja też nie mam 25lat a płacę niecałe 500zł za auto trochę większe niż uno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staż będzie leciał bo swoje auto ma na siebie pewnie ;)

 

Co do usunięcia współwłaściciela to zależy na jakiej zasadzie była robiona współwłasność, jeśli poprzez darowiznę to kolejny raz piszesz umowę darowizny i "obdarujesz" ojca swoją częścią samochodu taką samą jak była wpisana w poprzedniej umowie,jeśli nie było w ciągu roku innej umowy darowizny to z tego tytułu opłat nie poniesiesz, zostaje sprawa z wymianą dowodu.

 

Tak jak powalla pisał najlepiej przedzwonić, w komunikacji zazwyczaj pracują milsi ludzie niż w zus-ie to można szybko się wszystkiego dowiedzieć xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do usunięcia współwłaściciela to zależy na jakiej zasadzie była robiona współwłasność, jeśli poprzez darowiznę to kolejny raz piszesz umowę darowizny i "obdarujesz" ojca swoją częścią samochodu taką samą jak była wpisana w poprzedniej umowie,jeśli nie było w ciągu roku innej umowy darowizny to z tego tytułu opłat nie poniesiesz, zostaje sprawa z wymianą dowodu.

Tu trzeba uważać, czy była to darowizna w tzw. grupie zero tj. ojciec - syn, bo od takiej darowizny musi upłynąć minimum 5 lat, aby następna darowizna tej samej rzeczy też była bez podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zniżki są od głównego właściciela. Dlaczego płacisz wyższe stawki skoro jesteś tylko dopisany jako współ. Robiłem tak samo na początku i żeby nie płacić bajońskich sum miałem wpisanego głównego właściciela wujaszka i pełną jego zniżkę. Czy oby na pewno dobrze policzył ci ubezpieczyciel stawkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zmiany PZU już jakiś czas temu wprowadziło i np. moja żona - młoda wtedy jeszcze, jak poszła ubepieczyć 15-letnie Uno, to jej dowalili za

-< 25 lat

-kobieta < 5 lat prawo jazdy

-Brak innych ubezpieczeń w PZU - brak innych zniżek pakietowych

Suma sumarum wyszło, że ja bez zniżek, ale i bez zwyżek zapłaciłem mniej za AC + OC za auto o wartości 50k PLN niż ona za tego Uniacza za samo OC w PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sam nie mam pojecia jak to prawo sie pozmienialo. Mimo tego ze mam juz kupe czasu prawko to jednak chcialbym byc na topie ze znajomoscia. czy moze mi ktos wytlumaczyc kwestie tego ze kts jest wspolwlascicielem i ile placi za ubezpieczenie podstawowe auta.

 

Pamietam ze ojciec mnie dodal jako wspolwlasciciela i placil normalne oc a mnie latka lecialy i dzieki temu mam teraz full znizki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz chyba nawet wiecej jest jak 25 lat

Wiem to bo żona to tez małolata i muszę wiecej płacić

I jakiś czas było nawet tak ze co roku dzwigali ta granice wiekowa

Ale to sie podaje przy zawieraniu ubezpieczenia, czy będzie jeździć kierowca młodociany czy nie

Można oczywiście nie podawać ze biedzie młody kierowca ale potem mogą byc nie przyjemności jak by cos sie stało

Ale nie mam pojęcia jak to jest przy współwłaścicielu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można oczywiście nie podawać ze biedzie młody kierowca ale potem mogą byc nie przyjemności jak by cos sie stało

hmm, auto możesz każdemu pożyczyć, czy to "małolatowi" czy babci.

Tu chodzi o tzw. stałego użytkownika - czyli np. raz w tygodniu, a nie raz w roku.

Teraz juz chyba nawet wiecej jest jak 25 lat

Alianz 29 lat, HDI 29.

 

Współwłaściciel małolat powoduje "zwyżkę" za wiek. I nie ważne, że jest tylko współwłaścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...