Skocz do zawartości

Wzmacniacz zaczął szaleć


Pestqa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam mały problem z moim głośnikiem basowym... działał on przez niecałą godzinę po czym zaczął się włączać i wyłączać i tak w kółko.

 

Może zacznę od początku. Całość działała na początku naprawdę dobrze ale po kilku dziesięciu minutach miałem wrażenie jak by wszystko grało coraz ciszej aż w końcu głośnik basowy zaczął się włączać i wyłączać. Czuć również było lekko podtopiony plastik i w sumie na około bezpiecznika na wzmacniaczu było witać jak się coś topiło no ale wszystko jest całe nawet dałem nowy bezpiecznik.

 

Całą instalacja jest bardzo mocno poskręcana i polutowana tak, że na pewno nigdzie nie ma luzów. Bezpieczniki są całe chociaż ten przy wzmacniaczu jest jakiś przetopiony ale jest cały.

 

Wzmacniacz:

JBL GTO75.4

http://www.caraudiocentre.co.uk/product_m-jbl-gto75-4_p-21961.htm

Głośnik basowy: audio system xion 10 plus

Radio: CLARION CZ-201

 

ostatnio okryłem że jak ściszę głośnik basowy to już przestaje się włączać i wyłączać no ale gra tak cicho że praktycznie go nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mialem taka akcje raz , plastik na bezpieczniku sie topil , bezpiecznik sie nie przepalal tylko nagrzewal , tez wylaczal mi sie wzmacniacz i cudowal , wystraszylem sie , ale zmienilem bezpiecznik na inny , wyciaglem na chwile jeden z puszki z bezpiecznikami , zeby sprawdzic czy bedzie lepiej , okazalo sie ze pomoglo , wzmacniacz gral normalnie , zasilanie w tedy mialem 8 AWG hollywooda , na wzmak 200 W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na załączonym silniku dzieje się to samo więc napięcie jest OK.

 

to są kable które kupiłem:

http://allegro.pl/zestaw-montazowy-do-wzmacn-autotek-at10kit-10mm2-i2226966313.html

są dość grube.

 

Zaraz pójdę sprawdzić napięcie

 

@michallll

zmieniłeś bezpiecznik w wzmacniaczu na inny ? na mocniejszy ? też zaraz to sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno zmieniac bezpiecznika na mocniejszy, nie po to jest tam taki a nie inny...

 

zmiana bezpiecznika na mniejszy/większy i tak nic nie dała ;/

 

tutaj umieszczam krótki filmik pokazujący jak to wszystko słychać

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

to nie jest słaba jakość nagranego audio tylko tak po prostu to szumi :|

 

jak wspominałem gdy mam cicho włączone wszystko to coś tam słychać, a jak jest głośno to się włącza i wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz 4ch więc na pewno zmostkowany - czy jakieś inne głośniki są do niego podłączone ?

 

jest tylko jeden podłączony i wiem że kiedyś ten głośnik razem z tym wzmacniacze działały przez długi okres czasu... a teraz podłączyłem go na nowo po ponad roku i zaczęły się robić problemy :|

 

spalony ??? jak mam wyłączone wszystko i naduszam membranę to słychać jak by o coś ocierała taki szmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...