Skocz do zawartości

Warto czy nie ?


pologreen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mala prosbe . Znajomy ma do sprzedania laptopa HP Compaq 6910p za 7 stowek , wyposazony w :

Procesor Intel Core 2 Duo T7300 2.00GHz

Ram 3Gb 667 DDR2

Dysk 160Gb SATA

Nagrywarka DVD

Grafika Intel GMA X3100

Matryca matowa 14.1" WXGA Widescreen (1280 x 800)

Czytnik kart chipowych, czytnik linii papilarnych, irda , wifi ,bluetooth

4 miesiace gwarancii daje

 

Moje pytanie czy wart tej kasy i czy warto go kupic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw sie, przetestuj.. Osobiscie nie przepadam za HP-miałem 2 i w sumie to tylko aby miec neta w trasie.. Tak do zabawy to wole sony.. Z drugiej strony napewno jest to lepsze niz jakiś chinski badziew niewiadomo jakiej firmy..

Do czego ma słuzyc lapek?

 

3gb ram- zapewne system xp 32bit - wystarczy. Niewiem na jakiej płycie ale te procki obsługuja 800 ddr2

Dysk - zawsze mozna kupic zewnetrzny

Grafika-raczej bardzo niskiej jakości

Matryca 14" to taka uniwersalne rozwiazanie-wielkosc i mobilnosc w terenie..

A jeszcze rzecz bardzo wazna - jak z baterią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak HP to tylk oseria Proobook w góre (Elitebook itd) wszystkie te Paviliony etc to ścierwo jakich mało.

To samo z Lenovo - thinkpady moge praktycznie wszystkie polecić :)

 

Odnosnie w/w modelu - akurat mam 2 w rodzinie - po 4 latach bateria do wyrzucenia, w 1 pekła ramka wokół matrycy, laptopy uzytkowane normalnie, nie rzuane, zawsze przenoszone w futerale. Cena w tym przypadku proporcjonalna do jakosci - dobry laptop niestety kosztuje.

Większych problemów nie było, natomiast jak weźmie sie w łapki coś z trochę wyższej pólki, to czuć roznice - jak ma byc ostro exploatowany to jednak kupiłbym coś ze starszych serii Thinkpada Lenovo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bateria to nie wiem jak jest dokladnie , mowil ze trzyma jakies 2h , ogolnie nie wyglada najgorzej , ma co prawda jakies otarcia na obudowie

https://picasaweb.google.com/107772920481745720063/hpcompaq?authuser=0&feat=directlink

(fotki lapka)

 

jak w trasy i do neta to lepiej dołożyć i kupić nowego netbooka - szczerze ...

 

Nie bierzcie do siebie doslownie slowa trasy :) nie oznacza to ze non top latam autem glownie to ma sluzyc do uzytku w hotelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko, lepiej mieć nówkę i do tego na gwarancji, co tam że to ma mały monitor, ale wszędzie go zabierzesz.

Jedyny minus - brak napędu, nic więcej, ale i to da się obejść :)

P.s: czasem są wyprzedaże starszych modeli podstawowych zwykłych lapków, można coś ciekawego tanio kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoboście myśle że można się zastanowić, ewentualnie jeszcze potarguj się z znajomym. ja osobiście używam HP-ka pavilion dv6599 i jestem jak najbardziej zadowolony, wprawdzie bateria to słaby punkt ale pozatym nie mam zastrzeżeń do swojego sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał załozyc system win xp.. Win 7 na 4gb ramu chodzi wolno, a co dopiero na 3gb 667Mhz

no bez przesady, u mnie 7-ka leci na 2 gb i jest ok. ten komp będzie głównie do neta więc to wystarczy. By 7-ka szybciej działała wolałbym zainwestować w mały dysk SSD np coś takiego: http://allegro.pl/dysk-ssd-samsung-64gb-sata-iii-6gb-s-mz-7pc064d-i2380876112.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał załozyc system win xp.. Win 7 na 4gb ramu chodzi wolno, a co dopiero na 3gb 667Mhz

 

Mam jednego blaszaka z Athlonem 1800XP, 768GB RAM, GForce 2 64 MB - i 7 chodzi podobnie jak XP i nie zabiera kosmicznych ilości zasobów. 2 GB ram na 7 spokojnie wystarczy - często pracuję na Photoshopie, Lightroom i Illustratorze na raz i nie narzekam. Jak słyszę, że ludzie do Office, maili, internetu i filmów kupują 4GB ramu to .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest mocno dojechany to moim zdaniem warto, jak ma jeszcze legalnego win7 to juz duży plus. Parametry ma ok do tych potrzeb, czego się spodziewać za 7 stów . Bateria mogłaby dłużej trzymać ale to też nie są duże pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest mocno dojechany to moim zdaniem warto, jak ma jeszcze legalnego win7 to juz duży plus. Parametry ma ok do tych potrzeb, czego się spodziewać za 7 stów . Bateria mogłaby dłużej trzymać ale to też nie są duże pieniądze.

 

Kumpel ten co sprzedaje jest informatykiem i przy tym siedzi non top , win 7 i viste ma w orginale ( z tym ze vista mnie nie interesuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... Piszecie jakby mial wydac niewiadomo ile kasy... 700stów to nie majatek, jesli nie jest zatyrany i bateria trzyma 2h to nad czym sie zastanawiac?

 

Nie no wiesz zalezy jak dla kogo i inni moga to roznie odebrac :) , bo dla przecietnego Kowalskiego to 7 dni pracy po 10 godz . Nie mniej jednak to nie wielka kasa jak za laptopa , mysle ze go wezme jak jest okazja , bo tak czy inaczej musial bym czegos szukac w tych granicach budzetowych po allegro , poza tym w domu mam 2 kompy a ten tak jak wyzej ma sluzyc do tego o czym mowilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do neta i filmow wystarczy tablet za 400zl. Bedzie wi-fi , bedzie 7' ekran pojemnosciowy , bedzie z 8Gb dysk i 512ramu , procek 1-1,5Ghz . Ale to tylko cyferki a prawda jest taka ze ja pracujac na tablecie i sie nim bawiac wykorzystuje takiego za 400zl i sprawdza sie lepiej niz kazdy smartfon jaki mialem , moze minus ze nie ma wbudowanego modemu ale wystarczy przenosni modem/roter wi-fi lezacy w samochodzie , kieszeni lub plecaku i jest super , jak cos chcesz napisac bez klawiatury dotykowej to ja mam etui z klawiatura na usb.

 

http://allegro.pl/mega-hit-tablet-tracer-ovo-1-2-android-4-0-i2409516990.html

http://allegro.pl/etui-z-klawiatura-rysik-tracer-ovo-ovo-1-2-i2403761235.html

 

Z czystej ciekawosci jaki tablt wytrzymuje 14h w trybie pracy ? Moj daje rade 2-3godziny z wlaczonym wi-fi lub graniu czy ogladaniu filmow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...