Skocz do zawartości

Jak to jest z antenami i radiami (CB)


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zapytaj dystrybutora czy nie maja 7.2m.. wiem ze takie były, wiadomo ze od reki, ale w ciagu 3 dni dystrybutor załatwił. Cżesto sklepy nie maja takich rzeczy od reki bo mało kto kupuje, ale jak sie popytać, wykazać chęci zakupu, to sprzedawca załatwi, bedzie nowe, z pełną gwarancją, wiec po co kombinować. poprostu sie pytać, pytać, pytać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreadlook , ile razy trzeba CI powtórzyć :) , kabel ma tak marginalny wpływ na strojenie że ja go po prostu pomijam ! Robiąc stację bazową w domu też mam się przejmować że mieszkam na parterze ni kabla muszę pociągnąć 30m ? Tak jak wąski napisał , ważne żeby kabel był odpowiedniej jakości i będzie dobrze niezależnie od długości .

 

Spadanie anteny to też nie wina magnesu a dachu . Na skodzince AS 100 z 9cm magnesem 210 , tiry bez problemu , na partnerze przy 130 i tir z na przeciw i spadła :( . Wszystko rozchodzi się o dach , jego krzywiznę i blachę z jakiej jest zrobiony . Jak jest słaba i się gnie to spadnie każdy , nawet duży magnes .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreadlook , ile razy trzeba CI powtórzyć :) , kabel ma tak marginalny wpływ na strojenie że ja go po prostu pomijam ! Robiąc stację bazową w domu też mam się przejmować że mieszkam na parterze ni kabla muszę pociągnąć 30m ? Tak jak wąski napisał , ważne żeby kabel był odpowiedniej jakości i będzie dobrze niezależnie od długości .

Na bazowej nie masz magnesu (nie wiem czy to coś robi). Koleś przy strojeniu mi tak powiedział, miałem do oryginalnego kabla (chyba 3,6m) przypięty przez beczkę 2m (wszystko kupione ze sklepu, nie robione samemu). I powiedział mi, że to przez źle przedłużony kabel mam tak wysokie SWR (ok 2,8). Powiedział też, że mam przedłużać go o wielokrotność i wrócić z powrotem (drugi serwis też nie mógł zestroić). Przecież nie wrócę teraz z tym samym i nie powiem, że zrobione. Chociaż w tym drugim serwisie koleś zamontował na chwilę AS100 swoją na dach na swoim kablu i też nie mógł zestroić, więc co jest? To nie przez ten panoramiczny dach czasem? Ten RG58 mocowany oryginalnie przy sirio kabel jest ok?

 

 

Duży magnes spadnie na logikę później niż mały przy tym samym obciążeniu. No nie przesadzajmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj masę podłączyć na krótko do magnesu i zobacz co się dzieje z SWR . Wynik w okolicach 3 sugeruje żę gdzieś jest uszkodzony kabel . Sprawdz połączenia i lutuj na nowo , możliwe żę jeden wąs gdzieś dotyka do gorącego druta i masz taki wynik . Magnes zwarłeś w środku tą folią z zestawu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak była ta folia na dole przyklejona.

 

Sprzedałem tamtą antenę. Jednak kupię to samo i postaram się położyć ją dobrze. Kabel dam na wszelki wypadek 7,2m.

 

Jeszcze zapytam może. Nie lepiej jakbym antenę zamontował coś na podobę uchwytem http://galeria.konektor.nazwa.pl/uchwyt-sf-40/ (przerobionym) na dachu pod uchwyty do montażu bagażnika (imbusy wkręciłbym na wylot do tego + odsłoniłbym blachę na tym mocowaniu aby zapewnić lepszą masę).?

 

Jeszcze zapytam może. Nie lepiej jakbym antenę zamontował coś na podobę uchwytem http://galeria.konektor.nazwa.pl/uchwyt-sf-40/ (przerobionym) na dachu pod uchwyty do montażu bagażnika (imbusy wkręciłbym na wylot do tego + odsłoniłbym blachę na tym mocowaniu aby zapewnić lepszą masę).?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojechałem nowym koniem po radio (pijana górka trasa mińsk mazowieckie-siedlce) dobrzy magicy na okolicę, wszyscy doradzali mi żeby tam jechać. Chłopaki zaproponowali mi Uniden Pro 520 XL, ale jakoś byłem sceptycznie nastawiony. Fundusz jakoś nie był ograniczony, CB to podstawa. Gość wyjął wtedy presidenta i rozkręcił te dwa radyjka i dosłownie było wszystko identyko. Latam z tym radyjkiem już kilka miesięcy i naprawdę sprawdza się świetnie. Coś ktoś wspominał o sianu na innych kanałach i jakoś tego nie zaobserwowałem a często przeskakuje na inne kanały. Zasięg jest naprawdę dobry nie szumi, trzaska itd.

 

Kumpel postawił to radio na scanię i jakoś też jest bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uzywam Unidena 520 XL z Sirio AS100 od kilku lat i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio tylko musialem wymienic nieoryginalna podstawe bo przykorodowala - wymienilem na oryginalna Sirio i przenioslem antene na dach (bylem zmuszony bo na tylna klape gdzie dotychczas mialem zamocowana antene nie starczylo kabla). I to bylo dobre posuniecie bo zwiekszyl sie zasieg - udany komplecik za niewielkie pieniadze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tzn mam gdzies jeszcze presidenta Juhny II i antene presidenta model Dakota i jak jezdzilem z radiem to skrecalem je mocno bo po co mi bylo sluchac cos co gadaja 15km ode mnie albo lepiej, w Chojnicach slyszalem i to calkiem niezle co gadali w Człuchowie, a to wlasnie 15km.

Chce kupic sobie teraz zestaw co bedzie mial dobry filr bo nie lubie jak cos szumi i jakas mozliwie mala antene bo takie dlugie baty to problem tylko jak wjade na parking podziemny albo gdzies gdzie sa ograniczenia wysokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wyjął wtedy presidenta i rozkręcił te dwa radyjka i dosłownie było wszystko identyko

Gilotyna , a jak ma być w środku skoro to ta sama płytka i prawie identyczne elementy , ale jak to Nakamichi ostatnio pisał , z tych samych elementów zrobisz 2 różne urządzenia . Uniden produkuje dla Presidenta PCB z elementami , ale tu mała różnica , president ma kontrole jakości a uniden już takowej nie prowadzi . Różnią się pracą modulatora i wieloma innymi ustawieniami (klocki te same tylko strojenie inne :) ) .

Coś ktoś wspominał o sianu na innych kanałach i jakoś tego nie zaobserwowałem a często przeskakuje na inne kanały. Zasięg jest naprawdę dobry nie szumi, trzaska itd.

 

No chyba żartujesz :) na pewno przeczytałeś co napisałem ? :)

 

bedzie mial dobry filr bo nie lubie jak cos szumi

President Walery , stary herbert ( I lub II ale z ASC ) lub wilson mają najbardziej pancerne filtry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt sp inox i antenę do klapy.

7,2m dla przewodu rg58U a ile będzie dla rf5 czy H155? Dobierając odpowiednio długość przewodu można osiągnąć niski swr bez anteny. Pytanie tylko gdzie rezonans i jak to będzie działać.

Uniden 520 z prezidenten johny II czy harry II poza wyglądem, kilku rozwiązań w odbiorniku i napisem na pcb ma nie wiele wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt sp inox i antenę do klapy.

Czym to się będzie różniło od tego jakbym ją przykręcił do takiego 'uchwytu' http://img22.otofotki.pl/obrazki/wc866_2342267432.jpg na dachu? Jeśli śruby dałbvym na wylot do tego, przecież to jest dospawane do dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt sp inox i antenę do klapy.

7,2m dla przewodu rg58U a ile będzie dla rf5 czy H155? Dobierając odpowiednio długość przewodu można osiągnąć niski swr bez anteny. Pytanie tylko gdzie rezonans i jak to będzie działać.

Uniden 520 z prezidenten johny II czy harry II poza wyglądem, kilku rozwiązań w odbiorniku i napisem na pcb ma nie wiele wspólnego.

Siemka szpara :) jeśli się nie mylę znamy się z Forum Cb radia . Brakuje jeszcze sp5ita

 

Zrozumiałem co miałeś na mysli i odpowiedziałem Ci że nie miałem z tym problemu.

no nie do końca :) , chodziło nie o to co ty słyszysz , a co słyszą inni ludzie . Rozmawiając z kimś siejesz prawie po całej bandzie zakłócając innym rozmowy na innych kanałach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burry22 no właśnie dobrze Ciebie zrozumiałem i mam pewną sytuację dośc często, że jestem w miejscu gdzie na placyku około 500m2 stoi np: sześciu kolegów (po 2 osoby z tej samej firmy=1 kanał) i każdy gada na innym kanale ze sobą (3 kanały są użyte w jednakowym czasie) i nigdy nic nie powiedzieli że coś komu przeskadzam.

 

Miałem kiedyś radio (presidenta tylko modelu nie pamiętam, mogę napisać go w poniedziałek leży na firmie) i jak ty mówisz. Przyjeźdzałem z kumplem i właziliśmy na swój kanał. Jak zaczynaliśmy gadać to chłopaki nam mówili że wprowadzamy im zakłócenia. I nie raz mi to mówili. Przypadku na pewno nie było. Również to radio było tak magiczne pod tym względem że jak miałem ustawiony kanał 19 to słyszałem innych na kanałach od 15 do 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...