Skocz do zawartości

wzmacniacz dwukanałowy pod dwa głośniki?


thorn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem po bardzo okazyjnej cenie wzmacniacza: http://allegro.pl/blaupunkt-gta-2-special-mk-ii-szczecin-okazja-i2398684441.html (Blaupunkt Gta 2 Special MK II). Posiadam głośniki Blaupunkt gtx663 (starego typu) o mocy 120w/40w. Narazie nie chcę podłączać tuby. Radio zakupiłem niedawno kenwooda (model już sam nie pamiętam). Koszt radyjka około 300zł 4x50w. I teraz najważniejsze. Jestem zielony w temacie (troszkę ostatnio się dowiedziałem rzeczy) czy wzmacniacze dwukanałowy tak jak ten można zastosować zamiast do tuby do dwóch głośników (jeden kanał na głośnik)? Czy one są raczej przystosowane do tuby i nie bedą za dobrze grały. Miałem w planach zakupić 4-kanałowego cruncha ale te pieniądze przeznaczyłbym na zakup nowych głośników (np. hertz 4x70) Czy ten wzmacniacz "pociągnie" 2 głośniki?

 

Może opiszę jaki cel chciałbym osiągnąć. Muszę przyznać, że dźwięk jest naprawdę bardzo fajny jednak w skali radia do 35 gdy bas mam ustawiony na +2 i głośność 20 wszystko jest ok. Jednak gdy zwiększe bas lub zwiększe głos zaczyna troszkę pocharkiwać. Chciałbym osiągnąć ten sam lub lepszy efekt dźwiękowy na głośnośi 25 powiedzmy i basie +5 (8-stopniowa skala). Czy ten wzmacniacz da rade to zapewnić?

 

Myślę, że w miare wyraziłem o co mi chodzi choć troszkę namotałem hehe. Pozdrawiam i czekam na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...