Skocz do zawartości

Jak podłączyć 2 cewkowy głośnik pod 2 kanałowy wzmak.


BuLL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obie cewki masz podłączone pod ten terminal to podłączysz plus obojętnie do którego i minus to samo, to wyjdzie 1 ohm o ile to 2 x 2ohm, a twój wzmacniacz nie jest stabilny. Najlepiej wykręć ten terminal i zobacz jak jest podłączony głośnik, zrób jak na rysunku wyżej podłącz pod ten terminal, wywal te blaszki i po sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak mu zapniesz 2 ohm w mostku albo 1ohm to nie bedzie grał normalnie albo nawet wcale nie będzie grał, tylko co najwyżej pogrzeje się i pośmierdzi.

 

nie wiemy czy ten Twój sub to jest konstrukcja stx ze skrzynką czy jakaś samoróbka

 

ile omów ma cewka

jak cewki głośnika są podłączone do terminali

 

wiemy natomiast że te zmierzone 450W to jest przy 4ohmach, przy obciążeniu o niższej impedancji Twój wzmak nie radzi sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sub z br wykonany przez Pawla S. Także wszystko raczej musi być dobrze. Także nie wiem czy mam przeorbić to na 1 terminal i po prostu żeby było te 4ohmy czy zostawic tak jak jest i podłaczyc pod 2x250rms tylko nie wiem czy to mocowo nie za mało czasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym Ci przeszkadza ten terminal aby spiąć głośnik w 4 ohm?

Nic nie przerabiaj, odkręć głośnik i podłącz + do - jednym przewodem (tak jak na obrazku) reszte pod terminal w skrzyni

w 1ohm nawet nie próbuj!

Jeśli chodzi o moc tego wzmacniacza to trzabyło wcześniej to przemyśleć, dla sprostowania moc jaką można uzyskać w mostku to 372W przy 13,5v dla 4ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz wyraznie na PW

 

masz glosnik 2x2ohm

masz 2 kanalowy wzmacniacz

 

podlacz kazda cewke pod osobny kanal i bedzie spokoj!

 

lub jak koledzy pokazali wyzej - glosnik zepnij w 4r i pod mostek wzmacniacza

to jest dokladnie to samo

 

 

chyba jednak musze zrobic instrukcje jak te terminale spinac w 1 i 4r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mostek: wywalasz złote złączki terminala głośnika, jeden czerwony terminal na głośniku łączysz z jednym czarnym terminalem na terminalu głośnika. pozostałe dwa terminale podpinasz do pieca, czerwony do zewnętrznego plusa a czarny do zewnętrznego minusa, jak na focie w moim poście powyżej.

 

bez mostka, wywalasz złote złączki terminala, jeden czerwony podłączasz do plusa kanału L wzmaka i odpowiadający mu czarny do minusa kanału L wzmaka, operację powtarzasz z drugą parą terminali i prawym kanałem wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ten wzmacniacz i te 450 rms to bajka mam magnata Combat który w mostku ma 2x220 rms

I ten 1502 nie dorasta mu do pięt

Więc nie wiem skąd te 450 rms

Fakt ze ten magnat jest cyfrowy klasy D

tylko zastanawiam się jak wycisneli z mocy max 750

450rms

Gdzie z magnata przy 4ohm który ma 2000 max wycisneli 2x220

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...