Skocz do zawartości

Jaki wzmak pod Diora GDS1607 i suba.


KondzioR.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

suche fakty z recenzji xD

  • membrana wzmocniona jedwabiem - wloknem syntetycznym
  • aluminiowy kosz - tloczony stalowy
  • mylarowa kopułka - mylar to folia z polyskiem
  • pozłacane terminale - 24 karaty?
  • aluminiowy korektor fazy - plastik w kolorze aluminium

Niestety nie miałem okazji pomacac tych glosnikow, ale wydaje mi sie, ze wzrok mnie nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja je poleciłem braciszkowi i jak przyjdzie wzmacniacz, zobaczymy co to za hi end (tak napisali na pudłe :) ). Membrana wygląda jak w starych Isophenach, montowanych seryjnie w VAG, kosz wygląda jak z plastiku :) zawieszenie górne bardzo mi nie odpowiada - dla mnie to bardzo kiepskiej jakości, śliska i cieniutka guma o tandetnym wyglądzie :) Terminale są dość solidne, korektor fazy ciężko powiedzieć z czego zrobiony, ale jest mocno twardy. Nawet nie będę wyciągał mojego RF, żeby je podpiąć (do siebie ich nie włożę, bo mają duży otwór montażowy - niestandardowy), zamówiłem zwykłaego Mac Audio dla braciszka, bo uważam, że na tyle zasługują. Czysta głupota była by zapinać głośniki za 150 PLN o średnim wyglądzie i solidności (przynajmniej tak ja to odebrałem) do wzmacniacza za 500, 600... 1000 PLN, bo by się jeszcze okazało, że pieijng gra przyzwoicie pod a3 :P Powiem jedno, jak zaczną zaraz nazywać je "legendarna Diora", "kultowa Diora" i cena później używanych, wyciuchanych głośników będzie taka, jak za niegdyś nowe, to normalnie ja wysiądę :) Są to głośniki za 150 pln i tyle można za nie dać, zapinać je do wzmacniaczy o kilka półek wyżej - marnowanie potencjału sprzętu. Mają grać i się za szybko nie rozpaść, a jak będą grały poprawnie, to będziemy się tylko cieszyć z zakupu i dobrze wydanych 150 PLN :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze najlepiej się testuje na znanym i osłuchanym środowisku dlatego wzmacniacze droższe. Recenzja fajna. oczywiście subiektywna ale skąd świerzak ma wiedzieć co i jak brzmi. z czasem sam wyrobi sobie gust i słuch jak będzie mądry.

pomiary spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suche fakty z recenzji xD

  • membrana wzmocniona jedwabiem - wloknem syntetycznym
  • aluminiowy kosz - tloczony stalowy
  • mylarowa kopułka - mylar to folia z polyskiem
  • pozłacane terminale - 24 karaty?
  • aluminiowy korektor fazy - plastik w kolorze aluminium

Niestety nie miałem okazji pomacac tych glosnikow, ale wydaje mi sie, ze wzrok mnie nie myli.

 

Coś gra albo nie. Nieraz ma renomę albo i nie.

Wzmocnienie membany ma zaletę dla niższych rejesrtów (fakt) , powoduje jednakże wzrost masy membrany co źle wpływa na odtwarzanie wyższych częstotliwości ;

Czy kosz jest aluminiowy czy stalowy bez różnicy. Teoretyczne pierwszoplanową rolę w nim stanowi jego wpływ na generowanie fali odbitej od kosza i wpływ tej fali na ruch membrany ;

Czy terminale są pozłacane czy nie dla układu elekterycznego taka grubość nie stanowi żadnego znaczernia ;

Z czego jest korektor fazy też w zasadzie jest obojętne, w zółtych Focalach mialem na 100% z tworzywa i Focal się tego nie wstydził.

Obecne swoje auto kupowałem z fabrycznymi głośnikami przednimi (Audax-a) drzwi nie były fabrycznie przygotowywane do CA.

Po zmianie głośników ..... musiałem zająć się drzwiami aby zaczęło grać ..... co najmniej tak dobrze jak fabryczne audio.

Tak jak w motoryzacji lepszy i mocniejszy silnik w aucie potrzebuje :

- lepszego sprzęgła ;

- wytrzymalszej skrzyni, półosi i przegubów ;

- szerszych opon o wyższym indeksie prędkości ;

- mocniejszych hamulców ;

itd, itp.

Inaczej ...... pojazd tylko więcej pali i więcej kosztuje a nie daje więcej frajdy z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, znowu Was nękam za co bardzo przepraszam.. Muszę w końcu kupić ten wzmak do 200zł który mi pociągnie te DIOR'y i jakiegoś suba ok.150RMS'u ..

Diory wiadomo, zamówię na allegro, ale dalej nei wiem cy robić ze wzmakiem...

LANZAR VIBE 241 co sądzicie?

 

Prosiłbym Was już na koniec o podanie czegoś konkretego w tej cenie co mi to pociągnie.

Nie jestem żadnym audiofilem i żadnych klasyków,oldód itp. nie potrzebuje.

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem paczuszkę z Diorami :hyhy:

 

Co mogę powiedzieć? Pierwsze wrażenie... Karton bardzo solidny, w porównaniu do tego w czym dostałem HSK niebo a ziemia. Ale to szczegół.

Woofer wykonany solidnie, chociaż wygląda delikatnie, raczej połykał watuf jak helon165 nie będzie ;d

Tweeter również wizualnie okok, ciężki ;d

Zwrotki także cieszą oko, kawał plastiku ;d

Przewody w zestawie też ok.

Ogólnie zestaw, który dostałem za 130zł jest na prawdę spoko wykonany, cudów nie oczekiwałem.

Niestety jeszcze nie odsłuchiwałem,

za tydzień napiszę więcej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...