Skocz do zawartości

DVB-T - czy ktoś to testował


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

 

czy ktoś z Was testował może u siebie DVB-T?

 

Kupiłem sobie jakąś tanią kartę (40 pln z allegro) i tak próbuję się tym pobawić, jednak nie wiem, ile ma trwać strojenie. Zależnie od aplikacji albo nic nie znajduje, albo po godzinie jest progres 10%. Szukałem po sieci różnych wiadomości, jednak opinie na razie są zdawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa i to do tego stopnia, że odpuściłem kablówkę.

Wczoraj tvp włączyła nadawanie w HD i jest wypasik.

Właśnie skończyłem oglądać/słuchać Opole 2012.

Co do strojenia to trochę trwa ale na pewno nie godzinę.

Mam tv szajsunga z dekoderem na pokładzie, więc nic nie dikładałem

Najlepiej sprwdź np tutaj http://www.telewizja-cyfrowa.com.pl/nadajniki/ gdzie masz najbliżej nadajnik i ustaw ręcznie kanał.

Jak już sprawdzisz to napisz co kupiłeś i jak się sprawuje w lapku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kupiłem kartę na chipie IT9135 - 40 pln na allegro.

 

spróbuję z palca wpisać częstotliwość, zobaczymy, co się będzie działo. Muszę jeszcze jakoś sensownie zamontować tę antenkę z zestawu.

 

EDIT: próbowałem czy to w vlc, czy w dedykowanym sofcie i niestety nic nie mogę złapać. Pokombinuję jeszcze jutro z anteną i jak dalej nie będzie działało, odsyłam to badziewie do sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza to antena i odległość od nadajnika. Ja np. ściagam tą telewizje z około 38 km w lini prostej sygnał około 80-90% . Ale antena na dachu bloku na 12 m , wystarczy stara "siatkówka". Obecnie około 20 programów mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam dwa tv już z wbudowanym tunerem ale używam czasem w lapciu coś takiego

http://allegro.pl/twin-tuner-tv-dvb-t-2w1-usb-do-laptopa-komputera-i2379826183.html

ogólnie z ori anteny tragedia...antena z nadajnikiem musi się widzieć.

Ja mieszkam na drugim pietrze nadajnik po lini prostej mam ok 25km od domu i antene musiałem dawać na dach inaczej lipa była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia ma DVBT, ja nie korzystam, w sumie po przestawieniu anteny działa jak należy, ma zewnętrzny tunerek cabletecha za ponad 100. Kanałów chyba z 20 jest, szkoda że spora część to obcojęzyczne ale PL też jest sporo :)

 

Osobiście wole płacić 30zł co miesiąc za Nke i mieć wszystkie programy oprócz HBO i jeszcze jakiegoś tam niż bawić się w DVBT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30zł co miesiąc za Nke i mieć wszystkie programy oprócz HBO

Pokaż mi taki pakiet.

kabla który z wiekiem na dworze, w warunkach atmosferycznych zaczyna tracić na swojej jakości

Od kmiedy mam DVB-t mam antenę na parapecie w pokoju i nie muszę plątac po mieszkanie kabla do drugiegoi trzeciego TV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...