Skocz do zawartości

Helix B62C pod Kenwood KDC-4051,głośniki pod wzmacniacz czy subwoofer?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Obecnie mam w mojej Astrze G przedni zestaw odseparowany Helix B62C, z tyłu oryginalne głośniki Bose, wszystko podłączone do radioodtwarzacza Kenwood KDC-4051UR. Przednie drzwi zostały wygłuszone.

Chciałbym ciut rozbudować zestaw i stoję na rozdrożu:

-Dołożyć wzmacniacz 2-kanałowy pod przednie głośniki

-dołożyć wzmacniacz 1-kanałowy lub 2-kanałowy zmostkowany i subwoofer, a głośniki zostawić podłączone pod radio

 

Jak uważacie, co będzie lepszym pomysłem? Obecnie radyjko nie wyrabia się przy większej głośności z basami, nie wiem czy po dołożeniu wzmaka pod głośniki poprawi się coś w tej kwestii?'

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył mam podłączony, ale troszkę wyciszony, często wożę osoby na tylnym siedzeniu więc dobrze jak tam coś gra.

Uważasz, że przód podłączony pod wzmacniacz zastąpi mi subwoofer za około 200zł? Bo więcej nie planuję wydać, wzmacniacz chcę jakąś używkę też do ok 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że przód podłączony pod wzmacniacz zastąpi mi subwoofer za około 200zł?

Uważam że dobry przód to podstawa :) a zastąpić na pewno nie zastąpi. Sub jest do uzupełnienia pasma dolnego którego głośniki w drzwiach zwykle nie przenoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że dobry przód to podstawa :) a zastąpić na pewno nie zastąpi. Sub jest do uzupełnienia pasma dolnego którego głośniki w drzwiach zwykle nie przenoszą.

To chyba najpierw lepiej dołożyć wzmak pod głośniki co?

Jako, że te głośniki (Helix) mają 50W RMS , to powinien wystarczyć mi nieduży wzmacniacz, tylko czy konieczna jest wymiana fabrycznych kabli głośnikowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisałem ci już swoje zdanie :)

poszukaj może jakiegoś kenwooda, przejrzyj forumową giełdę, coś znajdziesz.

Kable możesz zostawić, kiedyś ewentualnie przy zmianie na mocniejszy zestaw będziesz mógł zmienić na grubsze ale to przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Dołożyć wzmacniacz 2-kanałowy pod przednie głośniki

-dołożyć wzmacniacz 1-kanałowy lub 2-kanałowy zmostkowany i subwoofer, a głośniki zostawić podłączone pod radio

 

a dlaczego nie niewiele drozszy wzmacniacz 4 kanalowy i wszystko na raz?

 

Obecnie radyjko nie wyrabia się przy większej głośności z basami

widac ze jestes swiadomy - wiele osob stwierdzi ze to glosniki sie nie wyrabiaja :P

tak, wzmacniacz tutaj pomoze

 

Uważasz, że przód podłączony pod wzmacniacz zastąpi mi subwoofer za około 200zł?

ama bl160 tak, te helixy nie

 

bo rozumiem, że zbyt mocny może uszkodzić głośniki?

a kto ci kazde uzywac calej mocy?

 

kup standardowe 4x50-70w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tak:)

Biorac pod uwage, ze bym podlaczyl same glosniki pod wzmacniacz to jakis konkretny model za nieduze pieniadze moglbys mi zasugerowac? Chodzi o to, zeby nie byl ani za slaby, ani za mocny, dodam, ze glosnikow juz nie bede wymienial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam ostatnie pytanie!

Czy będzie widoczna różnica w graniu między tymi dwoma wzmacniaczami:

http://allegro.pl/alpine-3548-i2363411982.html

 

http://allegro.pl/alpine-mrp-t406-i2386009277.html

 

Chodzi o to, że ten pierwszy ma 60W a ten drugi 40W. Czy może być odczuwalna różnica w graniu?

Brać ten mocniejszy czy spokojnie wystarczy ten słabszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś kiedyś Flexa, że tak mówisz czy opierasz swoje zdanie o zasłyszanej opinii ?

Mam Flexa jako wzmacniacz awaryjny, w razie gdyby naszło mnie na zmianę obecnego systemu i podłaczałem go żeby nie jeździć bez muzyki i wcale nie jest tak, że to najtańszy shit. Gra poprawnie, basu jest sporo, góra mogłaby być bardziej delikatna, ale nie zapominajmy, że ten sprzęt kosztuje 100 pln, a nie 1000 więc nie można od niego zbyt wiele wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...