Skocz do zawartości

Jeden 4 kanałowy czy 2 wzmacniacze, którą opcję wybrać.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

 

uzbierało się troszkę grosza i znów chciałbym coś pozmieniać w CA, tym razem chodzi o wzmacniacz. Aktualnie mam Magnata RX44 ale nie przypadł mi do gustu, może ma trochę mocy ale za to przedni zestaw gra na nim słabo.

Stacja to Pioneer F910BT, przedni zestaw to Morel Tempo 6, a subwoofer póki co to Rockford R1.

Kable zasilające to przewody spawalnicze o śr. 20mm2. Czy przy takich przewodach mogę podłączyć dwa wzmacniacze czy lepiej jeden 4 kanałowy.

 

Zastanawiam się nad kupnem Rodek 4100A2, lub Sony 10020 i monoblock'a. Nie mogę jednak znaleźć informacji ile po zmostkowaniu dwóch kanałów w Rodku wyjdzie RMS. Jak sądzicie które rozwiązanie jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak że nie mam możliwości odsłuchu wzmacniaczy dlatego was pytam o zdanie. Warto szukać tego Rodka? czy po zmostkowaniu kanału 3 i 4 będę miał 280w ? On ma opcję 3 kanałów?

 

Powiedzmy że pieniądze jakie wezmę za magnata + 400zł. Słucham różnej muzyki oprócz rock'a. Głównie house, pop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodek 4100a2 czy phase evolution rs4, który będzie lepszy?

Jak sie nie mylę to Phase minimalnie lepiej oceniano, ma troszkę więcej mocy jak 4100A2 ale niewiele, sam miałem podobny dylemat czy rs4 czy 4100a2, a że sprzątnięto mi z przed nosa rs4 to posiadam rodka, robi swoje:D na testy podłączałem jakieś blaupunkty i pioniery od znajomych, ale to niema co porównywać nawet ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodek, czy Phase... nie ma gwarancji, że któryś będzie dla Ciebie lepszy, grają trochę inaczej, w Phase jak dla mnie ostrzejsza góra, nie mniej jednaj jeden i drugi to kawałek dobrej 4 kanałówki, mocnej i dobrej jakości. W takiej konfiguracji bym postawił na Rodek (to tylko moja opinia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam obecnie posiadam Tempo 6 i miałem je podłączone na testy pod Sony XM-10020. Jest to dobry wzmacniacz który gra bardzo poprawnie w tym setupie ale mi jednak czegoś brakowało w nim. Góra i średnica jest dla mnie do przyjęcia ale dół jest zdecydowanie za "grzeczny" Czasem odnosiłem wrażenie jak by jej prawie nie było. Oczywiście słucham muzyki w ustawieniu FLAT bez żadnych fajerwerków i innych bajerów więc moja ocena może nie być obiektywną.

Obecnie Tempo użytkuje pod Precision Power PPI-4200AM i jestem bardzo zadowolony z tej kombinacji ale rzeczą jasną o gustach się nie rozmawia więc to tylko moja luźna sugestia. Może nie jest to żadne HI-END lecz jak bym miał porównać go w tej chwili do Sony to różnica jest kolosalna. Góra i średnica jest bardzo detaliczna a na dole

uzyskałem w końcu to czego tak bardzo oczekiwałem. Typowa amerykańska stara szkoła która brzmieniowo moim zdaniem brzmieniowo przerasta parę innych hitów.

Rzecz jasna używam go w Bi-ampingu więc nawet jego znikoma moc jest w stanie dobrze rozbujać Tempo bez żadnej zadyszki a cena jego jest praktycznie taka sama

jak Sony (osobiście kupiłem go za 280zł) lecz jest to stary wzmacniacz i może nie cieszyć jak obecne neonowe zabawki.

 

Jeśli jesteś z okolic mazowsza zapraszam na odsłuch. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepie sie do tematu

 

obecnie mam na przodzie hertz hsk 165 + kenwood ps200t

tył rockford p3 25cm i na to kenwood ps400m

jednostka JVC KD-SH1000

Chciałbym to zastapić wzmacniaczem jednym 4kanałowym bo mam mało miejsca w aucie , mało prądu i za dużo kabli. Czy zbrodnia bedzie jeśli te dwa dobre piecyki kenwooda zastapie np phase 4rs?

 

Słucham trance'u , troche hh , jakiś dubstep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Popieram hehepacka - dla mnie wymarzonym kiedyś duetem był PS300T i PS400M. Za dużo kabli - ja mam 1 wzmacniacz i 4 x zasilanie do niego, za mało prądu - gdzie, pod maską, czu wzmacniacze za słabe ? Miejsca mało, czyli wzmacniacze za duże ? Byś zaobaczył mój jeden wzmacniacz (ten z opisu) :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...