Skocz do zawartości

Nagłośnienie Peugeot 307 cc (kabrio)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Najpierw tak w skrócie co jest: Pioneer deh-p88rs i drzwi porządnie wygłuszone STP silver, na boczki pianka.

Problem z doborem nagłośnienia jest taki, że typowa skrzynia czy cokolwiek skrzynio podobnego odpada :)

Dlaczego? Bagażnik po złożeniu dachu jest naprawdę maly, a po drugie cały dźwięk byłby przytłumiony przez dach i mechanizm dachu, a sama kabina jest odgrodzona płytą metalową od bagażnika.

 

Myślałem nad Morelami Dotech Ovation 6 (celuję cenowo tak do max. 1000zł za używany zestaw) jeżeli chodzi o przód.

Wzmacniacz jaki planowałem to Helix P400

A cały zestaw przedni chciałem puścić w aktywce.

Ale..

Mówi się, że te morele bardzo ładnie grają, ale niestety z kopnięciem u nich tak średnio, tzw. brakuje im dołu.

No ale muszę pozostać przy samym przodzie, ewentualnie sub pod fotel, ale to podobno też szału nie robi :(

Może poradzicie mi coś innego w takim razie?

 

Moje wymagania? Celuję w jak najlepszą jakość, ale to nie znaczy, że nie lubię jak coś potrafi pomasować plecy :)

 

Albo chociaż nakierujcie mnie na coś innego.

Myślałem, też, żeby z Moreli kupić tylko tweetery, a jako woofer kupić Focalaz zestawu K2P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o max. Chodziło mi raczej o przetłumiony dźwięk z bagażnika który w żaden sposób nie łączy się z kabiną co wg mnie sub w bagażniku mijałby sie z celem.

 

Chodzi mi o ładne kopnięcie, ale taki które koi uszy, a nie przyprawia nas o ból głowy.

Ale oczywiście zależy mi też na łagodnych wysokich tonach nie kłujących po uszach no i oczywiście na ładnej średnicy.

Ale jak właściwie wypada w porównaniu dźwięk k2p (woofera) w porównaniu z dotechem?

 

2 sprawa to czy P400 będzie dobrym wyborem do tego zestawu?

I 3 sprawa jak RCA, jeżeli porządnie to DLS Ultimate czy da radę taniej, a równie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między bagażnikiem a kabiną jest jakieś tam połączenie. Wiadome że przy otwartym dachu sub nie daje takiego efektu jak przy zamkniętym ale na pewno nie jest tak jakby go nie było. Co do przodu to ja mam u siebie dokładnie takie połączenie jak napisał bury czyli dotech i mt23. Zwróć uwagę przy wyborze przodu na to że w 307 są wielkie drzwi a dotech to głośnik który ma jakieś tam "zapędy" freeair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj pomierzyć ile jest pod fotelem miejsca, może jakaś 8 wejdzie wtedy by można 2szt. zastosować. Po jednej po fotel.

Ew. pokombinować ze sklepeniem 3-waya ale dla początkującego to będzie kosmos. Chociaż w tym przypadku była by to najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelem jest tyle miejsca, że spokojnie wzmak Helixa P400 by się tam zmieścił, ale nie będę go tam upychał z racji odsuwania foteli i gdzie z zamkniętego suba kable wystają tylko z jednej strony to ze wzmaka z dwóch i byłyby narażone na deptanie.

 

Orientacyjne wymiary to 50cm długości x 30cm szerokości x ~7cm(+/-1) wysokości.

3way to narazie wyższa szkoła jazdy, trzeba słupki robić, wzmak inny itd. itd. A narazie to nie na mój budżet i wole na początek zrobić po prostu coś przyjemnego dla ucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupki to i przy 2wayu będziesz musiał zrobić.

Przy 3 drogach mógłbyś puścić na fabrycznej zwrotce wszystko a później z czasem rozbudować na aktywke. Wg. mnie była by to najlepsza opcja przy braku suba.

Chociaż pod fotelem na ok. 10L to dało by już radę jakiegoś mniejszego suba upchać, a wzmaki możesz zabudować za schowkiem w desce, lub w bagażniku. Opcji jest dużo, tylko musisz się zdecydować co i jak chcesz mieć. Najlepiej jakbyś wybrał się gdzieś na spota i posłuchał. Najlepiej z wyłączonym subem żebyś zobaczył czy wystarczy ci przód.

Można by też dać po 2 woofery do drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O słupkach to wiem, ale słupki tak czy siak będą dopiero po kupnie głośników.

3 drogi to jak narazie za droga sprawa.

Niestety :(

A taki wzmak jak np. P400 wejdzie za schowek pod dechę?

W sumie byłaby to najwygodniejsza opcja( no może nie do końca jeżeli chodzi o ustawianie).

Ale pewnie i tak pójdzie do bagażnika z racji tego, że jest bardzo płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dotechy i wg mnie to super zestawik, użytkowałem takowy prawie 2 lata i jestem do dziś z niego zadowolony jednak czas pójść wyżej i dlatego go sprzedaje. Morel gra przyjemnie dla ucha, bardzo dobrze podobno odnajduje się w dużych drzwiach aut coupe, u mnie grał w 190tce w małych drzwiach. Do kulturalnej gry starcza, jeszcze jak aktywkę się zapnie to jest rewelacja wg mnie. Zwrotka ori jest biedna niestety jak i w każdym innym zestawie w tych cenach, jednak masz radio z aktywnym cięciem wiec poszedłbym jak najbardziej w to.

 

Morel wcale nie potrzebuje z kosmosu mocy żeby zagrać, już dobre 50 watów robi dobrą robotę. Ja używałem z różnymi piecami, mocno grały z alpine 3544, jeszcze mocniej z TEC SQ60.2, radził sobie doskonale z opanowaniem ich Ultimmate UHC5, obecnie grały pod xtant 604x w aktywce i byłem zaskoczony co potrafią. Tyle od posiadacza dotecha :)

 

Musiałbyś trochę posłuchać zestawów i sam ocenić co Ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szczegółowy opis :) Na pewno będzie pomocny.

No właśnie chce celować w aktywkę z racji tego, że radio wybierałem właśnie po to żeby móc z tego korzystać :)

Piec też miałby być rozwojowy, tzw. jeżeli miałby celować potem w 3waya, lub 2waya w aktywce i do tego sub, to na pewno na długi czas mi starczy.

Poza tym jestem osobą, która woli kupić coś raz, ale porządnego i wystarczającego na długo. Oszczędny dwa razy płaci.|

Jeszcze co do tweeterów, w zestawie z dotechami są MT-12, opłaca się kupić osobno MT-23 i osobno woofery?

 

 

EDIT: A jak na tle P400 wypada STEG K4.02? Bo nasz forumowicz, poinformował mnie, że ma takiego do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w zestawie jest MT12 które są gorsze od MT23 i tu niema o czym mówić, a co do kupna samych wooferów i osobno TW, jest oczywiście taka możliwość, cena nowych wooferów to chyba coś około 800zł, w używce na allegro chodzą po mniej niż 600zł z jakimiś dupnymi TW.

 

Idąc tropem tym tak samo można kupić inny TW, innej firmy :) wszystko zależy od tego czego oczekujesz i czy 1000 oby na pewno starczy na ten zestaw.

 

Wzmacniacz mniej wpływa na jakość dzwieku jak same głośniki więc czy zapniesz do dotecha stega czy P400 to i tak to zagra na jakimś poziomie.

 

Chciałem CI powiedzieć że skoro nie masz wzmacniacza to popatrz o duecie dwóch różnych firm, bardzo popularne na forum zestawienia to Sony XM na góre i Kenwood PS na dół, lub kenwood PS na wszystko. Ja od siebie dorzuce, rockford fosgate jakiś starszy parchatek, sporo tego na allegro teraz, a to trochę mocnych watów w małych paczkach, to na woofer a na tweeter polece Ci sony XM 4520 ew jakaś inna dwukanałówka. Chyba że upierasz się przy 4ch. Mi lepiej piece byłoby schować dwa osobne pod siedzenia przednie np albo tylna kanape niż jeden większy piec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze?

Chyba już osobiście wole walnąć to do bagażnika. Dlaczego? ponieważ to jest coupe, gdzie jest tylko para drzwi, a żeby kogoś posadzić z tyłu trzeba mocno odsunąć fotel, narażałoby to na deptanie po wzmacniaczu :( Wolałbym tego uniknąć.

Same problemy :D

A to jaki zestaw można sklecić z używek do 1000zł? Fakt faktem, że nie mam za dużego rozeznania w odsłuchach. Dlatego chcę kupić używki, by w celu późniejszej wymiany za dużo nie stracić albo nie stracić w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak katastroficznie z tym przejściem dźwięku z bagażnika do kabiny nie jest, mam 206cc i jak z tyłu zdemontujesz siedzenia to wyraźnie widać że jest tam przestrzeń którą w bagażniku zasłania taka jakby twarda plastikowa wykładzina i w sumie efekt nagłośnienia jest taki jak w jakimś dobrze zabudowanym z tyłu coupe lub sedanie z tym że w CC jest znacznie mniejsza kabina niż w jakiejś limuzynce ;) Przemyśl to jeszcze raz bo suba 10" w małolitrażowej skrzynce zamkniętej pod delikatnym skosem idzie tam wstawić a efekt bądź co bądź będzie lepszy niż przy jakichś drogich wooferach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki niech zrobi pierw sobie system przedni, najlepiej niech to jest 2way, będzie łatwiej ogarnąć itd, suba zrobi jak zobaczy ze mu mało. Ja z dotechami jeździłem bardzo długo bez subwoofera dlatego że dawały rade z niskimi partiami basu, fakt że nie jest to sub ale gra lepiej jak systemy oryginalnie montowane w autach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że gra lepiej od systemów przednich oryginalnych to mnie nie pocieszyłeś :P

No to pozostaję, przy tym czym byłem, czyli dotechy, p400 jeżeli da radę go teraz kupić.

Potem ewentualnie zgadam się z kimś kto ma fajny subik i pojadę podpiąć to u siebie na odsłuchy :)

Tak będzie najrozsądniej :)

 

Co do kabli to chyba pozostanę przy wyborze dls ultimate x2 5.5m, a co do głośnikowych to poczytam forum chyba, że coś na szybko polecicie :)

Zasilanie 25mm chyba spokojnie wystarczy do tego zestawu.

Masę kłaść aku czy nadwozie (wiem, że tu zdanie jest mocno podzielone)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę kłaść aku czy nadwozie (wiem, że tu zdanie jest mocno podzielone)?

Jeżeli masz pieniążki i chcesz by było przyszłościowo to od aku :)

 

Co do kabli to chyba pozostanę przy wyborze dls ultimate x2 5.5m, a co do głośnikowych to poczytam forum chyba, że coś na szybko polecicie

Drogi ten kabel ale chwalony :) A co do głośnikowych, kup kable procab LS25 na woofery i LS15 na wysokie, jeżeli planujesz jakieś zmiany ala 3way z przodu czyli dołożenie średniaka dokup sobie nie LS15 a inny kabel który ma 4 żyły, to najwygodniejsze żeby podłączyć średniaka i górę. Ja tak mam, użyłem kabla DaVinci Alfreda i ogólnie jest ok, jak leży w aucie zamocowany ale jest za sztywny na warunki PA i CA.

 

Podłączaj głośniki aktywnie od razu :) Przeskok jakościowy z ori zwrotki jest masakryczny! To tak jakbyś podłączył do zestawu lepszy TW :) Sam gały wywaliłem jak MT12 zagrało :)

 

Co do suba myślałeś może o takim czymś jak na tej stronie http://www.taringa.n...e-merece-_.html ?? Między fotele tylne? Nie wiem jak jest z miejscem dokładnie tam ale jeżeli podobnie jak tu to da rade pewnie wygospodarować 8L na suba :) A tam wcisnąć 8cali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...