Skocz do zawartości

Nagłośnienie Outlandera


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Planuję rozbudowę car audio...

Mój obecny samochód to lexus is 200 ale w niego nie mam zamiaru już nic wkładać gdyż planuję zakup outlandera i juz zacząłem rozglądać się za jakimś ciekawym nagłośnieniem.

Radio jakie będzie podłączone to mój obecny pioneer avh-6300bt.

Na razie chodzi mi o zakup samych głośników, budżet to jakieś 1500-2000 na głośniki, później planuję też zakup jakiegoś wzmacniacza (o ile same głośniki mi nie wystarczą).

Co do subwoofera to nie jestem pewien czy będę go montować ponieważ chciałbym zachować funkcjonalność bagażnika i nie chciał bym by sub został uszkodzony przez jakieś graty..

Drzwi i klapa bagażnika zostaną wygłuszone matami + ew. dekarka i oczywiście jakieś dystanse mdf ale na to mam osobny budżet.

Myślałem o kupnie 2x Morel tempo 6 (przód i tył) ale właśnie nie wiem jak to miało by wyglądać, trochę poczytałem i sporo osób odradza montowanie głośników z tyłu tylko włożenie jak najlepszych na przód ale z drugiej strony samochód jest długi i pudełkowaty więc proszę o radę co z tym fantem zrobić.

Muzyka jakiej słucham to.. nie mam określonego gatunku, house, czasem techno, pop,rock, polski punk rock, wszystkiego po trochu.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do subwoofera to nie jestem pewien czy będę go montować ponieważ chciałbym zachować funkcjonalność bagażnika i nie chciał bym by sub został uszkodzony przez jakieś graty..

 

Zawsze możesz wrzucić sub w boczek bagażnika, funkcjonalność bagażnika pozostanie bez zmian.

 

trochę poczytałem i sporo osób odradza montowanie głośników z tyłu tylko włożenie jak najlepszych na przód ale z drugiej strony samochód jest długi i pudełkowaty więc proszę o radę co z tym fantem zrobić.

 

Podoba mi się ,że zanim zapytałeś, starałeś się sam dociec czytając inne tematy.

Te "sporo osób" wie co mówi, zaufaj im w takim razie a ja od siebie również podtrzymam ich zdanie, lepiej budzet z "tyłu" przerzucić w lepszy przód...

Powód jest bardzo prozaiczny... Gdy idziesz np na koncert, to wokalistka stoi z przodu a gitarzysta czy perkusista gra Ci za plecami? :)

Stąd wszystko co się dzieje muzycznie, powinno dziać się przed Tobą, natomiast poprawnie zrobione wniesie efekt "kina domowego" i aż się zaskoczysz co dobrze zrobiona stereofonia potrafi wyprawiać. Piszę to na swoim przykładzie i wrażeniu jakie to na mnie swego czasu wywarło gdy przesiadłem się na coś z "głową" zrobionego.

O poziom głośności dla pasażerów z tyłu bym się nie martwił, będą także wszystko ładnie i składnie słyszeć.

Sam posiadam dwa raczej nie małe auta w kombi, mniej więcej gabarytów Twojego mitsu i nie przyszło mi do głowy zakładać cokolwiek z tyłu.

Powodzenia w działaniach:)

 

Co do głośników, to nie zaproponuję Ci nic w ciemno i nie ze złośliwości :), tyle tylko ,że sam po sobie wiem ,że każdy na swoje ucho i gust, dlatego napisz kolego skąd jesteś?

Spotkaj się z chłopakami gdy będą robić spot lokalny i posłuchaj co Ci w ucho wpadnie.

Budżet ok 1500-2000 na głośniki nie jest już małym i szkoda było by go wydać ot tak... Bez odsłuchu.

Zwłaszcza jeśli byś wziął pod uwagę kupno jakiś używanych głośników od kogoś z forum o sprawdzonej historii i technicznie w stanie BDB, masz wtedy bardzo duże pole do wyboru, łącznie z tzw. "hi-end" chociaż z tym radzę uważać, gdyż od jakiegoś czasu, zauważyłem prawidłowość, że nawet chińszczyzna, typu "Buszmen" i "Piżdzing" bywa nazywana w aukcjach "Hajendem" więc słowo mocno się zdewaluowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... możesz wydać i 10000 zł na "głośniki" - a i tak bez wzmacniacza to nie zagra.

Więc na dzień dobry.

Wzmak

Przetworniki

Porządna instalka.

Porządne wygłuszenie.

 

Ale takich tematów setka na forum.

 

Idąc dalej aby był sens wydawania na głośniki 2tyś (nie mówiąc już o używce) - trzeba iść dalej tym krokiem - kupić do tego wzmacniacz z takiej samej półki - następnie źródło dźwięku itd.

Bo w CA funkcjonuje fundamentalna zasada. "Całość systemu Ci zagra jak jego najsłabsze ogniwo".

A im dalej w las tym więcej drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... możesz wydać i 10000 zł na "głośniki" - a i tak bez wzmacniacza to nie zagra.

Więc na dzień dobry.

Wzmak

Przetworniki

Porządna instalka.

Porządne wygłuszenie.

 

 

Bo w CA funkcjonuje fundamentalna zasada. "Całość systemu Ci zagra jak jego najsłabsze ogniwo".

 

jednym słowem kupując Porsche nie ma co wstawiac opon Debicy Frigo..

Zarówno jak Radio, Wzmak i Głośniki musza być tej samej klasy "jakościowej" - nie mylić z ceną- to inny argument..

 

Jaka dekarka? Wrzucasz siano do mercedesa? Trzeba wszystko stonować- minimum to GMS czy STP, a w duze drzwi dobrze wsadzić Dynamata.. Wiem bo sam zakładałem bratu do Outlandera.

Częsciowo jest tam fabryczny RF ale trzeba było troszkę pozmieniać

 

Czy masz zamiar to sam robić? Jak tak- podaj cene od-do, taka na maxa zaporową której nie mozna przekroczyć", skup sie czego słuchasz a otrzymasz z 5porad łacznie z kalkulacją cenową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar wygłuszyć przód stp, na tył i klape jakieś gorsze maty, pianka ew. dekarka. Popisałem trochę z kolegą z forum i już mam pewną wizje. Głośniki na przód np Morel virtus, wzmacniacz jakaś używka do 1500zl i jakiś sub do bagażnika (kable etc. oczywiście też) Chciałbym się zamknąć max w 5000. Może będę to robić sam, ale myślę ,że zrobię to z zaprzyjaźnionym elektronikiem sam. który też montuje czase CA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj temat na forum Foca na sterydach reaktywacja to zobaczysz jak nie wypierniczyć 5tys w błoto.

 

Co do głośników które chcesz kupić, jest to nowy morel dotech ovation, woofer z tego zestawu jest bardzo fajnym grajkiem a TW w tej cenie odbiega jakościowo niestety na niekorzyść zestawu, no i najsłabsze ogniwo tego systemu to zwrotnica pasywna :(

 

Moje zdanie jest rzędu - zacznij od początku czyli wygłuszenie drzwi, temat obszerny na forum, w kazdym wątku w naszych instalkach coś jest też pokazane, klapa bagażnika, ja zrobiłem app, niepolecam bo to się odkleja i jest twarde. Kup lepiej najtańsze możliwe maty. Silent coat ma dobrą renomę na forum oraz GMS.

Kablownia, zasilanie wydaje mi się że dobry kabel 25mm2 starczy jak nie to można po taniości ale kurde, chcesz wydać dość fajną sumkę i nie wiem czy oszczędność tutaj popłaci, bo można zrobić wszystko taniej ale jak to wyjdzie bublowate to zagra gorzej jak to co tam siedzi... Bez zbędnego przepasu ale miedź to podstawa.

Jak ogarniesz kwestie głuszenia i kablowni możesz wtedy mysleć o głośnikach radiu i wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przód mogł bym w zasadzie dać dynamat doorkit po 299 na drzwi więc cena jest całkiem dobra wychodzi nie wiele więcej jak stp, może jeszcze dolożyć pianke. Na tył myslałem o jakichś tanich matach miękkich i pianka czy może jednak nie oszczędzać na tyle i włożyć chociażby to stp? Kable też jakieś lepsze. Radia nie mam zamiaru zmieniać, przynajmniej na tym etapie. Ten pioneer nie gra najgorzej chociaż nie wiem co mnie podkusiło żeby go kupić heh :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wolalbym kupić STP lub dwie które jeszcze wymieniłem i położyć to na drzwi i bagarek. Nie wiem co ma najlepszą cene teraz ale każda z tych mat czyli silent coat 2mm, stp silver i gms 06 czy gms 04 to dobre maty. Ja od siebie polecam każdą z nich bo miałem styczność (może poza 04 bo jej nie miałem). Wydaje mi się że to rozsądniejsze niż kupno dość drogiego dynamitu.

Pamiętaj że door kit zazwyczaj nie zaspokaja pary drzwi, do dobrego efektu takich door kitów kupić można by z 2 chociaż :) Więc suma rośnie 2x.

 

Za chwilę odezwą się do Ciebie nasi forumowi koledzy co prowadzą sprzedaż takowych rzeczy i na pewno dostaniesz atrakcyjne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wezmę się za robote minie conajmniej miesiąc ale do końca wakacji na pewno już wszystko ogarnę, na razie robię rozpoznanie żeby nie robić CA na szybko.

Kasa jaką mam zamiar włożyć nie jest mała (przynajmniej dla mnie) więc nie chciał bym zrobić jakiejś lipy i pluć sobie w brodę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby iśc w 3 drogi trzeba mieć pojęcie o tym lub zainwestować trochę w dobrą zwrotnice 3way. Tak czy siak inwestowałbym w to bo warto nawet w 2way zrobić dobrą zwrotkę i cieszyć się dźwiękiem. Ale za samą zwrotkę trzeba będzie trochę wypluć i niestety trzeba to wliczyć w koszty bo to nie jest 100 czy 200zł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szczecinie możesz obejrzeć całkiem sensownie nagłośnionego outlandera , jak wpiszesz na google wyskoczą CI nawet fotki :)

 

Stupid women...(cytat z "Allo Allo").... Kolega ma do wydania 2000 a nie 200000... :rotfl:

 

dynamat doorkit po 299 na drzwi więc cena jest całkiem dobra wychodzi nie wiele więcej jak stp

 

Tyle ,że ta cena zbliża się niebezpiecznie do ceny np STP BOMB, i pochodnych, a zwykły dynamit ma się tak do tych mat jak kwiatek do kożucha...

Na drzwi w Mitsu polecam Ci ze względu na to ,że są sporawe , albo Silent coat albo STP BOMB...

 

w takim sporawym aucie może 3 drogi :wink:

 

Nie wyskakujcie przed szereg, niech najpierw sobie zrobi porządny prąd, wygłuszenie i fajnie ogarnięty 2way, i z pewnością będzie bardziej zadowolony z efektu niż ambitne a skopane 3way...

Ewentualnie może polecam tylko pomyśleć o puszczeniu sobie z bagażnika kabelka do 3 dróg(przyszłościowo) na przód, koszt żaden a będziesz miał ponowną grzebaninę z głowy.

 

a na forum specjalistów nie brakuje :wink2:

 

Znam nawet takiego co drzwi z blachą w BMW robi za 4pak piwa... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprzedziłeś mnie :)

 

Bo mi to także Tomciu utkwiło w pamięci chyba na długo... :rotfl: , nic tylko 3 taki 4 pakowców i firmę CA otwierać a po roku by chałupa stała...;)

 

Co do 3 dróg to niestety nie mam za bardzo o tym pojęcia, raczej sam się za elektrykę nie będę brać. Co do mat to najlepiej wygląda cenowo silent coat

 

Nie dawaj się wkręcać w żadne 3 drogi, zrób dobry system dwudrożny i zobaczysz ,że zmiecie cokolwiek tam gra w serii (Dynaudio, Rockford, Bang&Olufsem etc)...

Co do mat skoro Silent jest najkorzystniejszy to go bierz, nie spotkałem się z ani jedną złą opinią o tej macie, wręcz przeciwnie.

A tak nawiasem mówiąc, to odnośnie systemów fabrycznych... W Sosnowcu Burek opowiadał podjeżdza gość pod auta zawodnicze, najnowszym A8, ogląda auta, posłuchał u Radka, i zaprasza go do siebie bo tam gra , mega hi-end, prologik, cholera wie co, firmowane przez Bang& Olufsen, z takimi "bajeranckimi" tweeterami, które przy odpaleniu systemu podnoszą się jak jakieś piepszone ufo i niby to ma rozpraszać fale dzwiękową... Burek posłuchał dwa kawałki , na co facet pyta "I jak? Fajnie daje co?"... Na to ze słów Radka sprowadził go kulturalnie na ziemię ,że "Szału nie ma", podobno były mega przestery itp... A teraz najśmieszniejsze taki Bang jako opcja w salonie kosztuje grubo ponad 30 tys zł... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja lepiej zostać przy jakims dobrym 2 drożnym, audiofilem nie jestem absolutnie. Silent coatami mogł bym spokojnie wygłuszyć wszystkie drzwi i klape i zmieścić się w budżecie. Jak dla mnie głupotą jest brać w opcji jakieś fabryczne audio za 15-30 tysiecy bo za mniejsza kase można wsadzić coś lepszego co da większą przyjemność. W poprzednim samochodzie p.407 miałem opcjonalny zestaw hifi jbl 8 glosnikow wzmacniacz i sub, nie grało to najlepiej ale można było tego słuchać, gdyby można było zmienić tam radio to może by coś z tego było ale fabryczne radio miało w sobie obsługę komputera pokładowego i szkoda tracić funkcje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie masz co się "spuszczać" teraz też, tak czy inaczej skończysz jak my tu na forum czyli w krainie wiecznych zmian i przeróbek :rotfl:

Dziś nie zrobisz zwrotek nowych do zestawu 2way, zrobisz je za jakiś czas :D I tak cały czas i całe życie toczy się kulka gówna - żuk gnojarek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe też się boje że tak się to skończy, samochody co jakiś czas zmieniam więc jak będzie nowy to i pewnie nowy projekt CA ;) Lubie sobie czasem podłubać, chociażby z racji zawodu - jednego z najnudniejszych na świecie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja lepiej zostać przy jakims dobrym 2 drożnym, audiofilem nie jestem absolutnie

 

Wbrew pozorom jedno absolutnie nie kłóci się z drugim, dobrze zrobione i dobrane 2 drogi, zmiatają 3/4 3 way, zrobionych na zasadzie... głośników dużo, a gra dalej byle jak...

 

Silent coatami mogł bym spokojnie wygłuszyć wszystkie drzwi i klape i zmieścić się w budżecie

 

Zrób więc tak. :)

 

W poprzednim samochodzie p.407 miałem opcjonalny zestaw hifi jbl 8 glosnikow wzmacniacz i sub, nie grało to najlepiej ale można było tego słuchać, gdyby można było zmienić tam radio to może by coś z tego było ale fabryczne radio miało w sobie obsługę komputera pokładowego i szkoda tracić funkcje..

 

Nie można słuchać uwierz mi... A może inaczej w nie można słuchać od momentu kiedy posłucha się u jakiegoś kolegi z forum , fajnie zrobionej instalki ;)

Co do funkcji, to ja "wywaliłem" z mojej mamby, navi 16:9, komputer mam także przy zegarach(wyświetlacz info), natomiast pogodziłem się z utratą funkcji przewietrzania wnętrza na postoju... Coś za coś... ;) Zawsze można szybki otworzyć i "się" przewietrzy... :rotfl:

 

Wiesz, nie masz co się "spuszczać" teraz też, tak czy inaczej skończysz jak my tu na forum czyli w krainie wiecznych zmian i przeróbek :rotfl:

Dziś nie zrobisz zwrotek nowych do zestawu 2way, zrobisz je za jakiś czas :D I tak cały czas i całe życie toczy się kulka gówna - żuk gnojarek :P

 

A Ty co Dawido wściekłeś się dziś czy co? ;) Grzeczniej się proszę wyrażać, od robienia wioski to już mamy specjalistów (Ja i Burek)... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuje poprawę i proszę o rozgrzeszenie :wstyd:

 

:)

 

 

To co kolego skoro mamy ustalone , jakie maty będą szły, proponuję zrobić tak:

-zakup kabli zasilających i głośnikowych(proponuję pociągnąć także "przyszłościowo" trzeci do 3 drogi bez podpinania z bagażnika w okolice przodu z lekkim zapasem)

-kabelków do sterowania "remote"

-peszli do nich

-koszulek termokurczliwych

-kabli sygnałowych

-oprawki bezpiecznika/ów

-rozetę

-wszelkich tulejek, spinek itp pierdółek

ten etap najlepiej sobie rozrysuj na spokojnie od jednego końca połączenia do drugiego... wiem "łopatologiczne", ale będziesz miał pewność ,że nic Ci nie umknie i niczego nie zabraknie.

-zakup potrzebnych mat pomierz drzwi i to co jeszcze chcesz wytłumić , z grubsza z zewnątrz, to plus minus będziesz wiedział ile mat potrzeba, oczywiście weż poprawkę na to ,że np w drzwiach tłumisz ich połać zewnętrzną oraz wewnętrzną ;)

 

I do roboty w odpowiednim czasie a my będziemy czekać na efekt.

Mając to, będziesz miał już odpowiedni "fundament" pod resztę zabawy. :)

 

Wybór zaś głośników i wzmacniacza pozostaw sobie do czasu kiedy nie będziesz miał okazji, posłuchać kilku aut, może się okazać ,że np Morel Tempo to nie Twoja "bajka" i co wtedy? ;)

 

ps.Nadal nie wiemy z jakich okolic jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wezmę się za robotę na pewno na pisze, myślę że nawet porobię fotki w trakcie. Skoro nie będę nic wkładać w tylne drzwi to głośniki na przód mogą spokojnie kosztować w granicach 1500 więc starczy na coś lepszego niz tempo ;)

a i jestem z Warszawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...