Skocz do zawartości

Precision Power PPI-4200AM


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio mój kolega kupił Precision Power PPI-4200AM lecz z powodu nagłego wyjazdu chce się wyzbyć całego sprzętu więc zaproponował mi odsprzedanie jego. Zastanawiam się czy ten wzmacniacz jest warty grzechu ponieważ wygląda dosyć staro i archaicznie (ma takie samo wejście pre-amp jak w mojej starej poczciwej Unitrze :) ) no i nie posiada żadnych filtrów. Piec jest na pewno sprawy ponieważ kolega przez tą bardzo krótką chwile sprawdził czy działa.

 

Mam do Was pytanie czy ten model jest warty grzechu? Czy lepiej poszukać czegoś innego ale niestety mam skromny budżet bo 350-400zł ale to totalny max. Aktualnie posiadam Alpine CDA-9855r , drzwi wygłuszone matami STP i głośniki Morel Tempo 6. W pierwszej myśli chciałem podłączyć

go aktywnie wykorzystując wszystkie 4 kanały ale nie wiem czy ten piec był by w stanie ogarnąć morele ponieważ jego moc według amp performance 4 × 55 Watt bądź 2 × 169 Watt w mostku ale bał bym się że mógł bym wtedy stracić na jakości. Moje ucho nie jest jeszcze tak osłuchane jak wasze i boje się że pierwsze łał może potem zamienić się w smutną rzeczywistość.

 

Dlatego pytam jeszcze raz bo kolega w tym tygodniu wyjeżdża. Brać go za 300zł czy szukać czegoś innego do 400zł

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce ale tak jak pisałem jestem kurcze jeszcze mało obyty i mogę to określić jako faza raczkowania a z tego co widziałem CA jest jak choroba więc obawiam się że mój początkowy zachwyt może potem być niemiłym rozczarowaniem i tylko utopie kasę. Niestety jestem jeszcze się edukuje i każdy grosz jest dla mnie ważny więc wole

dwa razy pomyśleć niż wydać kasę w coś co okaże się potem klapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale to chyba tobie sie powinno podobac jak gra a nie komus kto nigdy nie poslucha tego zestawienia , tak samo jak malo prawdopodobne jest to ze mozna okreslic jak to zagra bo trzeba by miec mozliwosc odsluchu tego radia z tymi glosnikami i tym wzmacniaczej w takim samochodzie jak twoj... jak myslisz jakie jest prawdopodobienstwo ze ktos mial taka mozliwosc?

 

Kolejna kwestia ile kolega za niego chce bo mozna chociaz okreslic czy nie chce za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz śmiało.

Śmiem twierdzić, że kiedy go nabędziesz bedzie Ci trudno znaleźć(w przyzwoitych pieniądzach ) pozostałe elementu systemu które "będą próbować dotrzymać mu kroku".

To bardzo dobre wzmacniacze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał bez wachania, bo to dobry piec dobrej marki, 300zł za niego to dobra cena, więc kasy nie utopisz ;)

 

Jakie to proste... Ja wole wybierac wedlug wlasnego gustu bo mialem juz troche drozszych klockow i tez kupionych w dobrej cenie ktore nie pograly za dlugo bo nie robily tego tak jak Mi sie podobalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie Ci trudno znaleźć(w przyzwoitych pieniądzach ) pozostałe elementu systemu które "będą próbować dotrzymać mu kroku".

 

 

Mam rozumieć że ten piec przy obecnych moich komponentach będzie bardziej rozwojowy? Bo po Twojej wypowiedzi zrozumiałem że Tempo 6 to jeszcze nie ta sama liga.

 

 

 

Sanders156 Pisałem wyżej. Kolega obecnie chcę za niego 300zł ale sądzę że jeszcze mógł bym się z nim dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znajdzie w tych pieniądzach ciekawszego?

 

Mozna by znalesc ,pytanie co dla kogo jest ciekawe. Ja nie mowie ze to zly wzmak ,pewnie nawet bardzo dobry w tej cenie , ja jedynie chce zachecic do posluchania i wyrobienia sobie zdania na podstawie odsluchu a nie ogolnych opinie szczegolnie ze kolega ma taka mozliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za tak szybka i liczą odpowiedź. Jutro podłącze dziadka na testy i zobaczymy ile zostało mu werwy na starość :)

 

Witajcie ponownie. Chciałem poszukać o cięciach tempo 6 na forum ale nie wiedząc czemu wyszukiwarka odrzuca mi każdą wzmiankę o Tempo 6. Reasumując na ile ciąć te Morele aktywnie?

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Dziś dzięki pomocy kolegi który ogarnął cięcia itd. mogłem odsłuchać piec i tak jak pisałem moje pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Może dlatego że mało przerobiłem ambitnych klocków bo aktualnie przesiadłem się z Alpine MRV-T757 i jest to niebo a ziemia. Nie ostrzy góry, średnica przejrzysta a bas dostał takiego przyjemnego ciepłego brzmienia. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z pieca i zostaje u mnie. Dzięki Panowie za pomoc! :zdrowko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...