Skocz do zawartości

"Strzelanie" w jednym kanale tweetera


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

Mam pytanie do mądrzejszych głów: mam problem z jednym kanałem chincz w radiu. Radio gra normalnie ale podczas zabawy z prockiem (zmiana ustawień x-over), podczas przełączania źródła (cd-radio-aux), włączania i wyłączania słychać w tylko w jednym kanale teetera (aktywnie 2way) strzelanie. Jest to dosyć głośne i mam obawy, aby nie uszkodzić tweetera- aktywnie cięty bez żadnego zabezpieczenia.

I podkreślam- tylko w jednym tweeterze.

Co może być tego przyczyną?

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl juz temat o tym - takze tez ja mialem podobna sytulacje. problem tkwi w samym radiu. jesli masz kogos kto ma cos w tym rodzaju http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-hpst-p688.html pozycz i zobacz wtedy jak gra.

 

jak juz powiedzial kolega powalla - masa rca na radiu. ale mi wtedy walilo z tweetera i z kicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przełożeniu chincz strzela w drugim. To wina radia, a raczej konkretnego kanału.

Masa była uwalona ale naprawiona (masa na oba kanały tweeterów jest ta sama więc gdyby to ona to oba by szczelały).

Radiałko to clarek.

Podejrzewam, że jak uwaliło masę to padło coś jeszcze- jakiś filterek czy coś. Bo wszystko gra, czasówki działają tylko te trzaski i tylko czasami (w momentach jak pisałem wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wodzu" ja nie chcę w tor audio wkładać jakiś "eksperymentów", chcę aby ten jeden kanał grał jak pozostałe- czyli bez zakłóceń i trzasków.

"merida" czy pyka przy czasówkach to nie pamiętam, na pewno przy tych zmianach, o których pisałem. Poza tym radio wypiąłem już z auta bo nie chcę uszkodzić tweeterów- te "pykanie" jest dosyć głośne i przypomina dźwiek podpinania do tw baterii w celu spr gdzie "+" i "-".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...