Skocz do zawartości

opony letnie


czaszunia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to jeszcze licznik w konia bedzie robił

 

licznik robi w konia zawsze praktycznie, a żaden samochód nie wychodzi na jednym rozmiarze felg/opon... Żeby mieć bezbłędny pomiar prędkości, trzeba precyzyjnych urządzeń, a różnice wynikające z rozmiaru kół, są pomijalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Nie jezdze brawurowo ale chcialbym aby dobrze spisywaly się na suchym jak i mokrym, nie latam po zakrętach przy paczce na blacie. Coś co się szybko nie zużyje..

Skoro nie jeździsz brawurowo to raczej zużycie schodzi na daleki plan, bo jak kupisz trwałą oponę to będzie śliska na mokrym a i tak się szybciej zestarzeje niż zedrze. Bierz Uniroyal RainExpert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taką cenę za nie znalazłeś ?

 

Ja widziałem w sieci 285 zł za te najnowsze Dunlop Sportbluresponse, pozamiatały w tegorocznych testach resztę stawki chyba warto  dopłacić 20 zł za najlepsze w tej chwili opony klasy premium? Pozamiatał m.in nowe Conti CPC5.

 

http://www.agito.pl/opona-dunlop-bluresponse-20555r16-91v-2557-684749.html?utm_content=684749&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

 

http://www.motohurt.com/35246,s.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ze swojej strony oponki VREDESTEIN Sportrac 5. Bardzo dobre gumy, a w tym roku są również w rozsądnej cenie.

Dla przykładu rozmiar 205/55R16 w indeksie H to koszt około 240zł brutto za sztukę, V około 250zł. Taniej niż np. FULDA, a jakościowo niewiele odstają od Goodyear'a czy Dunlopa.

Dwie rzeczy, które również są bardzo fajne w przypadku Vredesteina to rant ochronny na felgę (ani SP Bluresponde ani Goodyear Efficientgrip Performance nie posiadały go w tym sezonie) oraz fakt, że bez znaczenia kiedy i gdzie je kupimy to zawsze będą produkcji holenderskiej. 



40 przy 16 w golfie? to nie dość że nie bedzie wyglądać to jeszcze licznik w konia bedzie robił, 205/55/16 to optimum do normalnej jazdy

tu mają fajne oferty i szeroka oferte  http://www.opony-go.pl/opony/szukaj/page/2?sezon=letnie&szerokosc=205&profil=40&srednica=17&marka=&typ_samochodu=

 

Zgadza się, poza tym rozmiar 205/55R16 to najtańsza "szesnastka" na rynku. Każde udziwnienie to skok ceny w górę.

 

 

 

licznik robi w konia zawsze praktycznie, a żaden samochód nie wychodzi na jednym rozmiarze felg/opon... Żeby mieć bezbłędny pomiar prędkości, trzeba precyzyjnych urządzeń, a różnice wynikające z rozmiaru kół, są pomijalne ;)

 

Nie do końca takie pomijalne ...

 

Dla przykładu, rozmawialiśmy o GOLFIE V, w serii auto wychodzi na 195/65R15 (średnica opony: 634,5mm) lub 205/55R16 (631,9mm) i są to zamienniki prawie idealne. Różnica w całkowitej średnicy koła to około 2,6 mm 16". Daje nam to jakieś 0,41%. Czyli w uproszczeniu przekłamanie licznikowe około 0,5km/h przy prędkości 100km.h.

 

Montaż opon większej średnicy od wzorcowej powoduje, że prędkościomierz będzie przekłamywał na minus - licznik pokaże mniejszą prędkość niż rzeczywista. Analogicznie, gdy założymy koła mniejsze od oryginalnych – licznik pokaże większą prędkość niż rzeczywista.

 

Przy zaproponowanym przez jednego z forumowiczów rozmiarze 195/40R16 mamy średnicę 562,4mm, czyli 72,1mm. To już jakieś 12,82% - co jest wartością dużą. Zegary będą pokazywały 150km/h, a faktycznie będziemy jechać jakieś 131 ... stąd też błędne przekonanie, że "na węższych daje radę" :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy brać zbytnio do serca klasy przyczepności ABCD , analizowałem testy ADAC dwóch modeli ktore jedna i druga ma B. Różnica olbrzymia na korzyść rainexpert. Tej drugiej nie pamiętam , ale mogę udowodnić. Ja cały czas biję się z myślami bo jeszcze w nokianach mam po 6,5 i 4,5 mm a tysiaka wywalić kiedy nokiana nie sprzedałem to tak słabo. Tym bardziej że za rok lub dwa chcę AUDI B7 Avant 1,8T Quattro a tam są cal większe fele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gdzie taką cenę za nie znalazłeś ?

Ja kupowałem w motohurt. Wtedy jeszcze było za 280zł.

To było jakiś miesiąc temu.

Teraz widzę że mają za 285zł.

 

Tu mają za 290 ale przesyłka gratis.

http://allegro.pl/205-55r16-91v-dunlop-bluresponse-nowa-i3233212609.html#tabsAnchor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja cały czas biję się z myślami bo jeszcze w nokianach mam po 6,5 i 4,5 mm a tysiaka wywalić kiedy nokiana nie sprzedałem to tak słabo. Tym bardziej że za rok lub dwa chcę AUDI B7 Avant 1,8T Quattro a tam są cal większe fele.

I bijesz się z myślami? Bez sensu kupować teraz nowe kapcie skoro Nokiany masz w dobrym stanie... Kupisz auto i też loteria bo może być tak że opony tylko "na sezon" będą w standardzie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum nie przemawia do mnie wcale. A po drugie zadowolenie jest zależne w głównym stopniu od potrzeb, wymagań, stylu jazdy. Jeden będzie zadowolony, inny nie dokońca. Zawsze lepiej napisać - szwagier sąsiad kolega był/jest zadowolony z opony X , niż "napewno będziesz zadowolony"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega szuka opon do 700 zł max ale mile widziane tańsze, jednak chce nowe. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby zaproponować coś innego. Poza tym napisał ,że nie szaleje na drodze i chodzi o normalne dobre opony do normalnej jazdy. Jak się chce mieć wszystko w 1nym to trzeba patrzeć na półkę "premium" ale wtedy to już nie kupi się nowego kompletu za 6 stówek jak Barumy.

Więc nie obrażajcie się tak. :)



Dostał od kogoś tam ofertę na Fuldy, więc chyba warto byłoby je kupić skoro mieszczą się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...