Skocz do zawartości

opony letnie


czaszunia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie RainSport2 bardzo dobra oponka w tej cenie miałem. Kiedyś na Civic-u Barum Bravuris i nie polecam to dopiero kartofel był nie wiem jak Bravuris2 ale widze że kolega wyżej pisał że na bokach strzelają więc pewnie nieciekawa jaest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rainsporty bardzo dobre, ale obecnie wybrałbym "modne" Federale RS-R. Tanio, przyjemnie i na pojeżdżawę można wyskoczyć ;)

 

ja mam awersję do tej firmy, opony, które miałem od nich (rain tyre - tyle pisało na oponie) zjechałem w 20 tyś km.

 

jakim cudem nie wiedziałeś jaki model opony masz w aucie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal RainSport I 205/40 17" Po 3 sezonach zaczęła się uślizgiwać na zakrętach szybkich. Na mokrym jest nie do zastrzelenia jak to opona Rain, tymbardziej ze kanały odprowadzające ma dosyć sporych rozmiarów. Głośnawa stosunkowo, ale jak to każda kierunkowa.

 

Co do wygladu rainsport II już nie jest taka ładna jak w I wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Toyo też miałem 2 komplety w poprzednim aucie, fajne opony,mają rant ochraniający felgę, mokro czy sucho dobrze trzymają, ale jak dla mnie za szybko lecą i ze względu na to raczej do nich nie wrócę , miałem 205/50/15.

 

No dużych przebiegów na nich się nie zrobi ale genialnie kleją się w zakrętach i za to należy je kochać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem nie wiedziałeś jaki model opony masz w aucie?

kupiłem auto z takowymi, niby były wymieniane przed sprzedażą. Były straszne, 1 i 2 pisk opon, przy szybkiej jeździe nawet przy wrzuceniu 3 piszczały. Zjechały się w 20 tyś o 5-6 mm. W wodzie może i dobrze się trzymały, ale na suchym były za słabe.

 

Ja mam swojego faworyta, Bridgestone Potenza. Subarak śmiga na RE010 - to opona dla fanów szybszej jazdy (indeksy prędkości ZR)

 

A tu macie dobry dobieracz opon:

 

Bridgestone Tire Advisor | Find Tires

 

EDIT: teraz ponoć na topie jest Potenza S-04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Continental Premiumcontact 2 ja mam 205/55/16 w babci i to już drugi komplet tych opon, byłem na tyle zadowolony, że gdy pierwsze już się zjechały (robię stówkę rocznie) kupiłem drugie takie jako letnie, w deszczu nie ma bolka na nie, i co ważne dla mnie nie są przesadnie twarde, zachowują komfort to chyba ważne skoro pytałeś o opony do twardej zawiechy.

Jednak ich "miękkość" nie ma wpływu na właściwości na suchym, idą jak po sznurku a są tańsze troszkę chyba od Sportcontactów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idą jak po sznurku a są tańsze troszkę chyba od Sportcontactów..

 

mam drugą parę Sportcontactów 2 z rzędu i do sznurka to im daleko ;) Ale jako całość (trakcja/żywotność/komfort) są ok...

 

Jako że na mokrym i tak zawsze jeżdżę spokojnie, to lubię semi-slicki - wspomniane Federale czy R888 i teraz zakładam RS-R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam

Fulda Carat Progresso co prawda miałem w rozmiarze 195/65 r15 opona dobrze trzymała na suchym i mokrym, dosyć cicha i komfortowa. Wadą było to że szybko poleciały.

Barum Bravuris 2 super oponki jedne z najtańszych. Dobrze trzymają na mokrym i na suchym. Ścieralność w normie. Ciche. Bardzo dobry komfort jazdy. Miałem w dwóch rozmiarach 205/60r15 i 205/55r16

 

Michelin Energy saver miałem w rozmiarze 205/55r16 Na tych oponach jeździło się średnio. Na suchym ok a na mokrym mogło być lepiej. Ścieralność w normie. W miarę ciche a komfort średni

 

Nie polecam nawet wrogowi

Mabor Sport Jet Na suchym z normalnymi prędkościami jeździło się dobrze a na mokrym było tragicznie. Opona nie komfortowa. Ścieralność w normie. Miałem rozmiar 205/55r16

Infiniti nie pamiętam jaki model. Kumpel miał u siebie w aucie w rozmiarze 205/55r16. Opony nie komfortowe i nie trzymają wcale na mokrym. Na suchym się jakoś jeździło. Opony się nie ścierają i nie hałasują nadmiernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam że nie trzeba do codziennej jazdy jakiś super opon, ja przez dwa sezony jeździłem na tajlandzkich Nankangach NS-2. Dość dobra opona za przystępną cenę. Teraz mam Toyo PX4, bardzo dobra opona, bardzo fajnie się jeździ na suchym, na mokrym hamowanie już niestety gorsze.

Polecić również mogę Falkeny FK452 i jak już wspomniane T1R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo faktycznie to dobra opona :) i cena też chyba nie najgorsza.

dokładnie swego czasu jak brałem wlasnie te Toyo to Conti byly chyba ok 10 PLN droższe na sztuce i teraz załuje ze wtedy nie wzialem.... bo ok Toyo są świetne (ale tylko wtedy jak są nowe :wink: ) a Conti są generalnie uniwersalne i długo zachowują "świeżość". Ale zeby nie bylo ze jezdze nie wiadomo ile na oponach. Mam jakąs taką swoją zasadę że zawsze kupuje nowe, cały komplet 4szt. nie jeżdze dłuzej niż 3-4 lata na jednym komplecie (przebieg roczny w ok. 15-20 tys - więc na letnie w trakcie roku przypada ok. 3/4 całościowego przebiegu) . Jakies takie zboczenie ale akurat opony traktuje bardzo poważnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie latają od 4 lat Nokian H - Bardzo wyważona fajna opona, bardzo dobra w każdej dziedzinie bezpieczeństwa, odprowadzanie wody 43L / s .Nie jest nerwowa, jeśli przegnę pałę , łatwa do kontroli - zmiany dociążenia, kontry czy przerzucenia masy - przy wchodzeniu w łuk poślizgiem czterokołowym. Do Nokiana się przekonałem po Nokianie NRHI. Ponoć nowy Nokian Z rewelacja.

 

Polecam Uniroyal Rain Expert - idealne na deszcz , mogą pływać w upał

Uniroyal Rain Sport - idealne na deszcz , nie pływają w upał

Continental - ogólnie ok szczególnie Premium Contact lub sport contact

Michelin Primacy - ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam cos od siebie

 

Vw new beetle - Pirelli P Zero Nero 225/45R17 troszke twarda opona jak dla mnie

 

Audi TT - continental sportcontact 3 225/45R17 super opona

 

Honda del Sol - BF goodrich ( modelu nie pamietam ) 205/45R16 + gwint i jest bardzo oki Na mokrym lepiej jak Goodyear eagle F1 gs-d2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam że nie trzeba do codziennej jazdy jakiś super opon, ja przez dwa sezony jeździłem na tajlandzkich Nankangach NS-2. Dość dobra opona za przystępną cenę. Teraz mam Toyo PX4, bardzo dobra opona, bardzo fajnie się jeździ na suchym, na mokrym hamowanie już niestety gorsze.

Polecić również mogę Falkeny FK452 i jak już wspomniane T1R.

Ostatnio Nankang as-1 porównywali z Dębicami. Wyszło, że chinki ciut lepsze były na suchym, ale na mokrym odstawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dziś założone nowe kółeczka i na nich nowe DUNLOP SP Sport maxx 205/40/R17, na chwile obecna moge powiedziec że opona naprawde super klei na suchym jak i na mokrym. Zobaczymy za jakis czas jak  wygląda sprawa ze scieralnoscią, może ktoś z was wcześniej jeżdził na takich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie latają od 4 lat Nokian H - Bardzo wyważona fajna opona, bardzo dobra w każdej dziedzinie bezpieczeństwa, odprowadzanie wody 43L / s .Nie jest nerwowa, jeśli przegnę pałę , łatwa do kontroli - zmiany dociążenia, kontry czy przerzucenia masy - przy wchodzeniu w łuk poślizgiem czterokołowym. Do Nokiana się przekonałem po Nokianie NRHI. Ponoć nowy Nokian Z rewelacja.

 

Polecam Uniroyal Rain Expert - idealne na deszcz , mogą pływać w upał

Uniroyal Rain Sport - idealne na deszcz , nie pływają w upał

Continental - ogólnie ok szczególnie Premium Contact lub sport contact

Michelin Primacy - ok

Też śmigałem na NOKIAN-ach i byłem bardzo zadowolony, na mokrej nawierzchni naprawdę trzeba było się postarać, aby zablokować koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...