Skocz do zawartości

wzmacniacz EarthQuake PA-2150C - schemat połączeń


EvilRogue
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

plus do plusa, minus do minusa :kwasny:

 

Do czego chcesz podłączyć? Do jednego suba w mostku, do dwóch po jednym na kanał, do przodu również. Oczywiście przy podłączeniu głośników również plus do plusa, minus do minusa .

 

Z czym to będzie współpracować? Od tego zależy ustawienie hp lub lp, level według radia, lub na "słuch"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie podłączone pod głośniki, chodzi o to, że nie wiem po co jest środkowy PIN/wejśćie, tam gdzie się podłącza głośniki - środkowe zdjęcie-

 

rozumiem, że po dwa wejscia pionowo z lewej i z prawej to na głośniki, ale po co ten środkowy ?

 

no i jak ewentualnie ustawić te wszystkie pokrętła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie podłączone pod głośniki
:kwasny: ja myślałem, że pod halogeny :hyhy: ale przód czy sub, taki piecyk to raczej do suba :hyhy:

 

A tak na poważnie, z tego co widać na pierwszym zdjęciu:

input - tu kable sygnałowe z radia

amp gain - ustawiasz wg. radia, lub na słuch, aby sub nie przekrzykiwał przodu, chyba, że lubisz

przełącznik full range/low pass - albo wzmak gra całym pasmem, albo tylko nisko (sub)

cr freq. selector - przełącznik do zwrotki aktywnej, normalnie białe pole - ciecie na poziomie 300Hz-10kHz, wciśnięty jako czerwone pole - ciecie na poziomie 30Hz-300Hz.

output low - wyjście na wzmaka do podłącznia np. woferków w drzwiach

output high - wyjście na wzmaka do podłączenia np. tweeterów w słupkach

reszta gałek to zwrotka aktywna, fajna rzecz, jak podłączysz inne wzmaki pod wyjścia z tego wzmaka, bi-amping bardzo łatwy z taką zwrotką.

 

Jak podłączyć głośniki to na forum ktoś miał takiego wzmaka, niech i on się wypowie , jak były bez zwrotki to miały te wzmaki normalne terminale, a nie kostki :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie podłączone pod głośniki
:kwasny: ja myślałem, że pod halogeny :hyhy: ale przód czy sub, taki piecyk to raczej do suba :hyhy:

 

A tak na poważnie, z tego co widać na pierwszym zdjęciu:

input - tu kable sygnałowe z radia

amp gain - ustawiasz wg. radia, lub na słuch, aby sub nie przekrzykiwał przodu, chyba, że lubisz

przełącznik full range/low pass - albo wzmak gra całym pasmem, albo tylko nisko (sub)

cr freq. selector - przełącznik do zwrotki aktywnej, normalnie białe pole - ciecie na poziomie 300Hz-10kHz, wciśnięty jako czerwone pole - ciecie na poziomie 30Hz-300Hz.

output low - wyjście na wzmaka do podłącznia np. woferków w drzwiach

output high - wyjście na wzmaka do podłączenia np. tweeterów w słupkach

reszta gałek to zwrotka aktywna, fajna rzecz, jak podłączysz inne wzmaki pod wyjścia z tego wzmaka, bi-amping bardzo łatwy z taką zwrotką.

 

Jak podłączyć głośniki to na forum ktoś miał takiego wzmaka, niech i on się wypowie , jak były bez zwrotki to miały te wzmaki normalne terminale, a nie kostki :padam:

 

 

skoro napisałem, że pod głośnikI to myślałem że będzie jasne;], ale dla wyprostowania chodzi oczywiście o przód

 

wzmacniacz zakupiłem razem z zwrotnicą ( troche duża jest xD )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki - można rozumieć jako przód, albo skrzynka na dwóch subach :kwasny: ale ok, sprawa jasna, jaki przód chcesz podpiąć pod tego potworka? Osobiście zostawiłbym go pod suba, bo do tego jest stworzony

 

narazie będzie podłączony pod przód ponieważ, brak gotówki na kupno niskotonowego i chęci na budowę skrzyni no i co najważniejsze nie mam garażu ani żadnego zadaszonego miejsca gdzie mogł bym dłubać, a teraz z pogodą jest jak widać...

 

jeśli chodzi o przód, to RAINBOW SLX 165 de LUXE, DLS B6A, zwyczajny PB S6-C lub coś poleconego jeszcze...

 

a w przyszłości jeśli chodzi o suba to nie mam zielonego pojęcia xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego dls'a może lepiej odpuścić, ten model coś słabo gra jak za ta cenę. Czyli głośników jeszcze nie masz, a ile masz na nie gotówki?

 

Taki wzmak jest w stanie napędzić ładnego suba :kwasny: z ciekawości, ile za niego dałeś?

 

[ Dodano: 2008-10-26, 21:20 ]

Napisz ile masz na przód i wieczorem będzie więcej osób, to coś ktoś doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego dls'a może lepiej odpuścić, ten model coś słabo gra jak za ta cenę. Czyli głośników jeszcze nie masz, a ile masz na nie gotówki?

 

Taki wzmak jest w stanie napędzić ładnego suba :kwasny: z ciekawości, ile za niego dałeś?

 

[ Dodano: 2008-10-26, 21:20 ]

Napisz ile masz na przód i wieczorem będzie więcej osób, to coś ktoś doradzi

 

 

dałem 230PLN xD, wg. sprzedającego w pełni sprawny, mój ojciec jest elektronikiem to w sumie sam sprawdzi

 

na przód jestem w stanie wydać do 450PLN ( myślałem, żeby sprowadzić z US Rockford Fosgate P162S, ale chyba to nie wypali )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie podłączone pod głośniki
:kwasny: ja myślałem, że pod halogeny :hyhy: ale przód czy sub, taki piecyk to raczej do suba :kwasny:

 

A tak na poważnie, z tego co widać na pierwszym zdjęciu:

input - tu kable sygnałowe z radia

amp gain - ustawiasz wg. radia, lub na słuch, aby sub nie przekrzykiwał przodu, chyba, że lubisz

przełącznik full range/low pass - albo wzmak gra całym pasmem, albo tylko nisko (sub)

cr freq. selector - przełącznik do zwrotki aktywnej, normalnie białe pole - ciecie na poziomie 300Hz-10kHz, wciśnięty jako czerwone pole - ciecie na poziomie 30Hz-300Hz.

output low - wyjście na wzmaka do podłącznia np. woferków w drzwiach

output high - wyjście na wzmaka do podłączenia np. tweeterów w słupkach

reszta gałek to zwrotka aktywna, fajna rzecz, jak podłączysz inne wzmaki pod wyjścia z tego wzmaka, bi-amping bardzo łatwy z taką zwrotką.

 

Jak podłączyć głośniki to na forum ktoś miał takiego wzmaka, niech i on się wypowie , jak były bez zwrotki to miały te wzmaki normalne terminale, a nie kostki :D

 

 

opisałeś prawie wszyskie pokrętła i przyciski z jednej strony, ale z drugiej też jest wejście, niestandardowe ale jest, i to chyba na głośniki o ile się nie mylę:

 

http://img236.imageshack.us/img236/2172/dsc00114qt7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...