Skocz do zawartości

Czym i jak wypolerować gienka ?


kukimiszczu26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z tego, że mój gienek był na tuningu u Passata, zabrałem mu obudowe i wziąłem się za odświeżenie jej.

Na początek taśmą malarską zakleiłem napisy. Następnie głębszych rys pozbyłem się za pomocą papieru wodnego. Później pad z filcem na wiertarke, pasta Autolanda http://www.ceneo.pl/12222590 (musi być PASTA, a nie mleczko) i chwila cierpliwości. Nie wolno naciskać mocno, bo przygrzejesz alu i będzie kupa na środku wzmaka. Później woda ze szlaufa i kilka szmat na usunięcie bardzo brudzącej mazi.

 

Ułatwieniem będzie posiadanie na sobie brudnych ciuchów, najlepiej pustej obudowy wzmaka i pokładów cierpliwości.

 

Bardzo ważne! Nie próbuj polerować znaczka! Ze złotego zrobisz srebrny, a to wygląda gorzej niż gorzej.

 

 

Mój euGeniusz przed:

 

http://img96.imageshack.us/img96/2561/20110520200148.jpg

 

i po:

 

http://img38.imageshack.us/img38/6588/20110804163708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już o trenowaniu na siłowni, problemach z rodziną(wobec CA) ludzkich pomysłach ale jak zobaczyłem w dziale "Przy Piwie" tytuł tego tematu to szczerze się wystraszyłem. Ale i tak wszedłem. Nie wiem czemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zrobił sie tak ładnie na lustro że widac w nim liscie na drzewach i churkę? :P

 

Serio pytam

 

Dwa celne strzały :)

 

Na boku bardzo delikatnie spolerowałem, bo szkoda mi było napisów gdyby przypadkiem taśma się zerwała, ale widać, że góra jest na lustro. Poza tym lampa ujawnia więcej rysek niż widać gołym okiem:

 

http://img825.imageshack.us/img825/8664/20110804163807.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 funtów to około 800 zł ale: sprawdzone, części powymieniane ,nowe pomiary , pudło i certyfikat ,obudowa nówka razem ze spodem ,i najważniejsze nowa gwarancja na 1 rok czyli w sumie u nas tyle samo może nawet drożej zlecając komuś to wszystko tylko raczej bez rocznej gwarancji.Jedynie jak masz pewność 99% bo na sto nikt nie zagwarantuje że jest sprawny to tak można powiedzieć dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczyła pasta Auto Max, bawełniane waciki, patyczki do uszu, trochę flaneli i wolna chwila wieczorem.

 

Jeśli nie musiałeś używać papieru ściernego to, w porównaniu z moim, miałeś nówke do roboty :wink:

 

 

Przepolerowałem też logo.

 

aż zrobiło się srebrne.... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś do kolesia co wystawia na allegro 2 gienki odnowione, czym zrobić je na takie cuda, ale szczegółów nie podał za to podał cene za którą by sie zajął tym, dokładnej sumy nie pamiętam ale wiem ze mnie zniechęciła to było coś w okolicach 600zł za samo odnowienie więc wolał bym wysłać do Anglii i miał bym jak z fabryki ;]

 

To jak odnowić gienka już wiemy, swoją drogą bardzo przyda mi się ten temat, , teraz mam pytanie, jak odnowić napisy na min ??

Ma ktoś jakiś pomysł ??

Bo mój nie jest z wierzchu zajechany chociaż i tak przepoleruję, większym problemem jest to ze napisów praktycznie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak odnowić gienka już wiemy, swoją drogą bardzo przyda mi się ten temat, , teraz mam pytanie, jak odnowić napisy na min ??

Ma ktoś jakiś pomysł ??

Bo mój nie jest z wierzchu zajechany chociaż i tak przepoleruję, większym problemem jest to ze napisów praktycznie nie mam.

 

 

Właśnie :kwasny: u mnie jeszcze są ale przydała by się polerka całości bo strasznie zmatowiał .

 

 

Wiem że sitodruk widać na tym filmie w około 3:30 minucie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już myślałem nad oddaniem do jubilera żeby zrobił grawer laserowy, a jeśli sie nie da to zwykły,

Jak nic innego nie wymyślę to tak trzeba będzie zrobić.

 

I jeszcze jedno, jakby po polerce przejechać całego lakierem akrylowym bezbarwnym, chroniło by go to trochę.

O ile SA50 bym się pokusił bez namysłu o tyle DA110 jeśli pracuje w 2ohm to można na nim jajka smażyć, wypłynęło by to w jakiś znaczący sposób na wydajność oddawania ciepła przez radiator ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laserowy mógłby się sprawdzić, ciekawi mnie ile taka przyjemność by kosztowała, swoja drogą chyba zainteresuję się sitodrukiem wiem że u mnie jest kilka firm co to robią.

 

 

zola ty ONA czyli namysłów :hyhy:

Edytowane przez patrik2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Namysłów, jeszcze jest nas dwóch z Namysłowa z czego znam tylko jednego, z drugim nigdy nie mogliśmy sie dogadać żeby sie spiknąć na spota.

 

A co do gienka to też zastanawiam się czy jakaś firma podjęła by się zrobienia napisów do przyklejenia, tylko pewnie to za trwałe by to nie było...

U mnie sitodruka nie ma, prędzej znajdę grawer laserowy.

Grawer laserowy sam w sobie drogi nie jest jeśli potraktowali by to jako standardowe grawerowanie to sądze że w 50-80zł by się zmieściło, gorzej jak to wezmę jako zamówienie specjalne czy coś, wtedy to cholera wie, no ale bynajmniej trwałe to by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...