Skocz do zawartości

Rea
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na forum siedzę już jakiś czas i postanowiłem opisać swój zestaw.

 

Może na początek trochę historii :) Pierwszy mod w audio był 3 lata temu kiedy wymieniłem seryjnego kaseciaka na jakieś dalco :) Jedyny plus tego radia to że miało usb i czytnik kart. Więcej nie piszę bo szkoda o tym rozmawiać.

 

Rok temu podszedłem do tematu trochę poważniej i zacząłem przeglądać to forum. Czytałem przeróżne poradniki dla nowicjuszy, radziłem się bardziej doświadczonych kolegów. I tak wynikły kolejne mody. Na pierwszy ogień poszły drzwi. Zostały wygłuszone taśmą dekarską.

Dalco zostało zastąpione przez pioneera deh 2320ub, a przednie seryjne głośniki przez zestaw hertz dsk. Różnica była odczuwalna :)

Ale jako że apetyt rośnie wmiarę jedzenia to niedawno wpadł mały piecyk do bagażnika. Jest to kenwood kac 846. Spięty w mostku zasila przedni zestaw. Apropo przedniego zestawu to zamiast dsk siedzą teraz morelki tempo 6.

 

To by było na tyle. Taki zestaw teraz gra w bravie:

radio - Pioneer DEH 2320 UB

zestaw przedni - Morel Tempo 6

wzmacniacz - Kenwood KAC 846

okablowanie - Dietz 10mm2

 

Aktualnie jestem na etapie zmiany radia. A w niedalekiej przyszłości pomyślę o subie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień poszły drzwi. Zostały wygłuszone taśmą dekarską.

W jaki sposób?

Jest to kenwood kac 846. Spięty w mostku zasila przedni zestaw.

O mostkach jakoś cicho na forum bo to mało popularmy sposób wykorzystania mocy wzmaka na zwstaw przedni lub woofery. A jakie są Twoje wrażenia?

 

Dodaj fotek z montażu i gotowej instalki, bez nich temat jest... powiedzmy, że mało atrakcyjny jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób?

Jedna warstwa od wewnatrz, gdzie tylko dalem rade siegnac. Jedna od zewnatrz.

Jakieś tam podglądowe foto :

Zdj%2525C3%252584%2525E2%252584%2525A2cie0092%25255B1%25255D.jpg

 

 

O mostkach jakoś cicho na forum bo to mało popularmy sposób wykorzystania mocy wzmaka na zwstaw przedni lub woofery. A jakie są Twoje wrażenia?

Zakup wzmaka był pod wpływem impulsu. Nie do końca przemyślany :) Docelowo ma być 2kanałówka na przód i monoblock na suba, ale narazie musi być jak jest. Wrażenia są takie że pod wzmakiem gra dużo lepiej niż bez :)

 

 

Dodaj fotek z montażu i gotowej instalki, bez nich temat jest... powiedzmy, że mało atrakcyjny jest.

Fotek z montażu nie mam, ale coś tam postaram się porobić i dodam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez fotorelacji, to po co zakładać temat ? Też postawię na samą dekarkę, a więc pompują wooferki te drzwi jak balon :rotfl: Wiesz jaka to strata dźwięku ? Nawet mały otwór technologiczny zaklejony dekarką = zero sztywności (przerabiałem, więc wiem), ja poleciałem dekarką zewnętrzną warstwę, ale każdy otwór blacha, na blachę matę twardą i dekarkę, bo akurat się przewalała w szafie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że sama dekarka. Chciałbym tylko zaznaczyć że to moja pierwsza instalacja... Nawet jak coś tam się pompuje i są jakieś straty dźwięku to i tak napewno jest lepiej niż bez tego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak montowałem to jeszcze nie znałem forumowych zwyczajów. Więc chyba można na to przymknąć oko. Teraz jak będę coś robił to postaram się przeznaczyć więcej czasu na zdjęcia niż montaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz.... Specjalnie poszedłem do auta ustrzelić foty. Szkoda tylko że nie mogę wrzucić do 1 postu.

Jednostka sterująca zamontowana w pełnej ramce :)

Zdj%2525C4%252599cie0102.jpg

 

Zdjęć moreli niestety nie mam, ale jak będę miał ściągniete boczki to coś ustrzele.

Wzmacniacz przykręcony do oparcia tylnej kanapy, kable schowane jak tylko się dało.

Zdjęcie0214.jpg

 

Źródło prądu wraz z kablem prądowym dietz i bezpiecznikiem :]

Zdjęcie0217.jpg

 

Całość zmontowana tak aby jak najmniej rzucała się w oczy i nie ingerowała za bardzo w wygląd seryjny auta. Niektóre rzeczy zrobione narazie prowizorycznie i zdaje sobie sprawe że trzeba to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że sama dekarka. Chciałbym tylko zaznaczyć że to moja pierwsza instalacja... Nawet jak coś tam się pompuje i są jakieś straty dźwięku to i tak napewno jest lepiej niż bez tego :)

Moim zdaniem zakryj otwoty tecniczne w pierwszym rzędzie, po tej operacji największą różnicę odczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Choroba CA postępuje :)

Jednostka sterująca wymieniona na Alpine CDA-9853R:

Zdjęcie0223.jpg

Stare "chinche od ruskich" wymienione na Kicx Rca 06:

Zdjęcie0222.jpg

Zdjęcie0220.jpg

Zdjęcie0221.jpg

No i doszła mała skrzynka do bagażnika. STX 8" w closed 15l.

Zdjęcie0224.jpg

Przy okazji dowiedziałem się że mam alternator 65A, więc nie ma szału.

Przede mną najgorsze czyli strojenie żeby całość jakoś zagrała :P

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...