Skocz do zawartości

Na co zamoenić Alpine 9812 RB


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc po wczorajszej dość kłopotliwej instalacji u maxtz radyjko gra już w passacie i ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Nie obyło się bez kłopotów. A mianowicie. Nie działa poprawnie bluetooth. Tzn muzyka puszczana z telefonu normalnie gra w głośnikach ale już rozmowy nie idą tak dobrze. Nie słyszę rozmówcy, nie ma dźwięków przy wybieraniu w tel numeru itd. Rozmówca z dużymi zakłóceniami mnie słyszał. Nie wiem co jest... Może ktoś się już z czymś takim spotkał? Drugi problem już rozwiązałem. Dysk 500GB jak również pendrive 32GB nie działały. Przełożyłem dysk w kieszeń z wyjściem USB 2.0 myśląc, że to problem z USB 3.0. Nie pomogło. Na trop naprowadził mnie pendrive 4 GB który był sformatowany w FAT32... Jednak dysku nie dało się przekonwertować na FAT-a normalnie w Windows7 gdyż był tylko NTFS i exFAT którego radio również nie widziało. Z pomocą przyszedł mi program FAT32 formater (http://tokiwa.qee.jp/EN/Fat32Formatter/Fat32FormatterEN.zip). Po tym zabiegu obydwa urządzenia ładnie zaczęły z radyjkiem współpracować :)

Rozgryzam dopiero go i przede mną dopiero "grubsze" ustawienia ale już teraz podoba mi się bardzo dźwięk z niego i WAV z oryginalnych płytek jak również MP3 z wysokim bitrate. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


Nie działa poprawnie bluetooth. Tzn muzyka puszczana z telefonu normalnie gra w głośnikach ale już rozmowy nie idą tak dobrze. Nie słyszę rozmówcy, nie ma dźwięków przy wybieraniu w tel numeru itd. Rozmówca z dużymi zakłóceniami mnie słyszał. Nie wiem co jest... Może ktoś się już z czymś takim spotkał?

 

Hejka! Żebyś się nie zniechęcał, to powiem Ci że u mnie BT działa bez problemu. Jaki masz telefon?

Pamiętam, że przez chwilę też z nim walczyłem, miałem problemy z transferem książki telefonicznej, trzeba było ustawić w telefonie automatyczne połączenie, synchronizację książki, itp. Ale teraz jest wszycho OK. Mój telefon to Samsug Galaxy Gio.

 

Ja  to radio mam od 7 m-cy i nie zamierzam zmieniać, jakoś cały czas odpowiada mi dźwiękowo i funkcjonalnie. Nic nie jest w stanie mnie w nim wku... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z transmisja przez BT formatów bezstratnych, zaciekawiło mnie to ponieważ sam korzystam z tej funkcji w keniu kdc-bt8044 i jak na moje ucho nie było różnicy pomiędzy tym a płytą, ale ja ogólnie głuchy jestem. Może ktoś ma coś na ten temat do powiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testów ciąg dalszy. Na tę chwilę obecną sytuacja ma się następująco. Dźwięk rozmówcy słyszę ale tylko jak bardzo głośno ustawię i tylko w subwooferze. Rozmówca mnie słyszy słabo i dużymi zakłóceniami oraz z pogłosem. Ściągnąłem oprogramowanie do BT ze strony pioneera ale nie wiem jak go wgrać. Wrzuciłem plik na pendrive ale niestety na radiu po wejściu w opcję aktualizacji pisze tylko waiting i nic się nie wgrywa nawet po pół godzinie czekania. Podłączałem pamięć pod oba gniazda...

 

Do "listy życzeń" dołączył brak możliwości autokorekty ustawień dźwięku. Z głośników nić nie słychać a na ekranie pojawia się napis "Err: front sp" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem przyczynę problemów z dźwiękiem. Bawiąc się opcjami dość przypadkowo włączyłem "mute" na głośniki tylne i nagle muzyka przestała grać choć mam tylko zestaw przedni... Chyba prze pomyłkę chinche zostały wpięte w niewłaściwe wyjścia w radiu. Niestety jestem już za granicą a "kluczyki" do wyjmowania radia zostały w domu. Jak dorobię sobie nowe to sprawdzę to :) Software do BT zaktualizowałem. Trzeba było plik przesłać za pomocą BT...

 

EDIT:

Zgodnie z przypuszczeniami przełożenie wtyczek pomogło i BT zaczęło działać normalnie (poza zakłóceniami zbieranymi gdzieś z samochodu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...