Skocz do zawartości

Na co zamoenić Alpine 9812 RB


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po bardzo długiej przerwie.

 

Dawno nie zaglądałem tutaj i dlatego nie orientuję się już w ogóle w radiach samochodowych. Sprawa jest taka, że chyba zaczyna mi padać laser w Obydwu moich alpine 9812 RB. Mam je w dwóch róznych samochodach i bywają kapryśne przy odtwarzaniu płyt nawet tych oryginalnych. Piosenki przeskakują lub w ogóle nie czyta płytki. Chyba czas na ich wymianę tylko nie wiem na co. Nie mam jakiś preferencji odnośnie firmy. Radio ma przede wszystkim grać jakościowo. Funkcje które mnie interesują to: wyjście na wzmacniacz dla kanałów i suba, korektor nawet nie szalenie rozbudowany, zwrotnica, mp3. Bluetooth, USB i możliwość czytania mp3 z płyt dvd mile widziane. Radio ma mieć rozmiar 1 DIN. Dobrze by było jak by mi podobało się estetycznie :). Cena dość elastyczna - raczej wyższe modele. Będzie ono jednostką sterującą w którymś zestawie CA które mam w stopce. Jeśli mi przypadnie do może takie samo zagości w drugim aucie. Sprzęt jaki posiadam w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

MNa moje ma zdejmowany panel ale zeby byc pewnym na 100% zapytaj np.sprzedawce z Myslowic , bo to zaklad CA maja to lezec na polce , a nie wirtualnie i daja gwarancje JVC Polska, co nie jest oczywiste u innych ;) Ma je po 799 z paka gratis ;)

 

PS: ktos tu tez je ma i nawet jakies scany z testow w Niemczech wklejal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla dzięki za rady. Rozumiem, że nie możesz go reklamować tutaj więc będę musiał sam poszukać o kogo Ci chodzi. Z tego co widzę mają różne oznaczenia JVC KD-R921, JVC KD-R921BT, JVC KD-R921BTE i zapewne różne wyposażenie, a żeby było śmieszniej to na stronie JVC Polska nie ma takiego modelu więc ciężko zasięgnąć informacji u źródła. Na każdej stronie specyfikacja się różni w niektórych miejscach i np opisywany jest model JVC KD-R921 a zdjęcie od JVC KD-R921BT więc totalne zamieszanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla dzięki za rady. Rozumiem, że nie możesz go reklamować tutaj więc będę musiał sam poszukać o kogo Ci chodzi. Z tego co widzę mają różne oznaczenia JVC KD-R921, JVC KD-R921BT, JVC KD-R921BTE i zapewne różne wyposażenie, a żeby było śmieszniej to na stronie JVC Polska nie ma takiego modelu więc ciężko zasięgnąć informacji u źródła. Na każdej stronie specyfikacja się różni w niektórych miejscach i np opisywany jest model JVC KD-R921 a zdjęcie od JVC KD-R921BT więc totalne zamieszanie...

 

To ja mam to JVC :) KD-R921 to samo co KD-R921BT, ten model ma blutufa w standardzie.

Ma zdejmowany panel. Na pudełku mam oznaczonie BTE - czyli wersja europejska, BTEY - to wersja rosyjska z obsługą cyrylicy.

Na stronie JVC nie ma już tego modelu, bo to był model 2010, a teraz zastępuje go KD-R90BT.

Patrząc po specyfikacji to R90, to jest to samo R21, tylko ma odświeżony wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel_luk1 i jak się radyjko spisuje? Nowsza wersja mi się bardziej podoba bo wyjścia na usb są z tyłu. Można podłączyć i wyciągnąc kabelek gdzieś w schowku. Na przednim panelu zawsze można przypadkowo zawadzić pena i uszkodzić port USB.

Inna sprawa, że ten nowy model jest dostępny tylko w jednym sklepie na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel_luk1 i jak się radyjko spisuje? Nowsza wersja mi się bardziej podoba bo wyjścia na usb są z tyłu. Można podłączyć i wyciągnąc kabelek gdzieś w schowku. Na przednim panelu zawsze można przypadkowo zawadzić pena i uszkodzić port USB.

Inna sprawa, że ten nowy model jest dostępny tylko w jednym sklepie na zamówienie.

 

Nie narzekam. Wszystko działa jak należy.

Z tymi dwoma USB to jest tak, że jak chcesz używać bluetootha, to jedno USB masz zajęte przez adapter USB Bluetooth (jest wielkości micro USB).

Ja mam go zainstalowany na przednim panelu. Do tylnego USB mam podłączony dysk twardy.

Cały bajer z tym radiem jest taki, że wyjścia USB mają wydajność 1A, można podłączyć dysk USB, a nawet ładować komórkę :)

Kolejny plus, to odczyt plików WAV, majać dysk twardy 80-100GB, możesz zapomnieć o MP3. Masz mega jakość z dysku USB.

http://img841.imageshack.us/img841/6875/img2089j.jpg

 

Co do jakości dźwięku, to mam jedynie bezpośrednie porównanie do Kenia KDC-W7534U (a to jest raczej wysoka półka). Wg mnie KD-R921 to podobna klasa (a może nawet lepsza :hyhy: ) w sensie jakościowym, no bo brzmi trochę inaczej.

 

Najbardziej brakuje mi w JVC pilota na kierownicę (JVC ich nie produkuje). Wcześniej miałem Kenwoody i pilot tam był bardzo fajny.

Ponadto wyświetlacz jest kiepawy - po Twoim Alpine 9812 na desce zagoszczą "ciemności egipskie" :)

 

A ten nowszy model KD-R90 też mi się bardziej podoba, wygląda na bardziej przemyślany.

Gdzieś nawet czytałem, że poprawili czytelność wyświetlacza. Po za tym specyfikacja techniczna jest identyczna jak w KD-R921, więc wygląda na to że w środku są te same klocuszki :/

 

Dawno nie zaglądałem tutaj i dlatego nie orientuję się już w ogóle w radiach samochodowych. Sprawa jest taka, że chyba zaczyna mi padać laser w Obydwu moich alpine 9812 RB. Mam je w dwóch róznych samochodach i bywają kapryśne przy odtwarzaniu płyt nawet tych oryginalnych. Piosenki przeskakują lub w ogóle nie czyta płytki. Chyba czas na ich wymianę tylko nie wiem na co.

 

 

... a może namieszam Ci jeszcze w głowie: http://www.pioneer.p...0PRS/index.html

Nowy pionek DEH-80PRS powinien być już dostępny.

Może zaryzykujesz i będziesz jednym z pierwszych testerów? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny plus, to odczyt plików WAV, majać dysk twardy 80-100GB, możesz zapomnieć o MP3. Masz mega jakość z dysku USB.

To radio to spełnienie marzeń wszystkich pendrajwo-usb userow chodzi mi o jakość po usb, znacie może inne radia w podobnym przedziale cenowym z tą funkcją??. Bardzo mi się ta opcja spodobała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel_luk1 nie podałem zgadza się ale potrzebuję wymienić dwa radyjka więc cena JVC działa tutaj na duży plus....

 

PS

Czy jakoś mogę zmienić błąd w temacie? Jeśli nie to poproszę moderatorów o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Odkopuję bo jeszcze nie kupiłem nic - jakoś tak się złożyło. Niestety laser w starej Alpinie daje się coraz częsciej we znaki i w końcu będę musiał mądrze wydać pieniądze na nowy radioodtwarzacz. Pojawiło się na rynku coś nowego wartego uwagi? Może coś z obsługą FLAC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarion cz702e... Tylko sprawdz w opisie czy czegos z wymaganych wodotrysków mu nie brakuje...

 

 

A tak swoja droga pamietam kiedy zaczynałem przygode z tym forum i fascynował mnie Twój wentyl i klocki sie w nim znajdujace :) Wtedy zachodziłem w głowe jak mozna tyle dac za zestaw przedni etc... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś jak wizualnie wyglądają twoje lasery w radiach ??

Kiedyś kupiłem CDA9853R z niby uszkodzonym laserem - Napis Error - po rozebraniu radia ukazał się 1 mm kurzu na laserze, wystarczył mokry wacik i Alpinka znowu zaczęła czytać wszystkie płyty bez naprawiania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga pamietam kiedy zaczynałem przygode z tym forum i fascynował mnie Twój wentyl i klocki sie w nim znajdujace Wtedy zachodziłem w głowe jak mozna tyle dac za zestaw przedni etc...

:rotfl: :rotfl: :rotfl: swoją drogą pamiętam jak Wachcio do mnie zajechał żeby to pospinać to był jeden z pierwszych drogich klocków, które podłączałem :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis tego Clariona oglądałem i mi się bardzo podoba. Nie ma tylko FLACzków a miła by była taka opcja gdyż chciałbym w jak najlepszej jakości słuchać muzy. Od biedy uszłoby oczywiście WAV ale tego formatu w opisie również nie ma. W formacie AAC też można zapisać w bardzo dobrej jakości ale na różnych stronach w opisie pisze różnie... Może ktoś ma takie i sprawdziłby dla mnie czy obsługuje jakiś format kompresji bezstratnej, WAV i AAC?

Mam dwie takie Apinki i obie mają "odchyły" co jakiś czas. Nie rozbierałem ich ale jakiś czas temu czyściłem płytką choć wiadomo, że to tylko półśrodek.

Mastah22 ano można :) Raz wydane grube pieniążki i klocki po montażu u maxtz służą mi bez zarzutu do dziś oprócz wspomnianych radyjek ale obydwa kupowałem jako używki ładnych kilka lat temu więc laserek ma już prawo niedomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

format kompresji bezstratnej, WAV i AAC?

 

AAC to kompresja stratna http://pl.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding

chociaż niektórzy twierdzą, że lepsza od MP3, ja osobiście nie zauważyłem :)

 

Też czekam na radio z flac. :)

 

Rozwiązanie bezstratne w przypadku cz702 to cz702 + iPod z wav lub alac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na markowe radia z obsługą flac trzeba będzie jeszcze niestety trochę poczekać, ale mając dużo muzy w formacie flac celowałbym w ten odtwarzacz jvc, który obsługuje wav, można zrobić bezstratną kompresję z flac na wav, wrzucamy wszystko na twardziela i cieszymy się czystą muzą z wysokim bitrate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel_luk1 nie do końca jestem przekonany do takiej konfiguracji i czy to będzie takie bezstratne... Myślę, że równie bezstratna byłaby muza z mojego HTC podłączona po BT. Jednak to już nie radio dekoduje dźwięk a inne urządzenie... A, że AAC jest formatem stratnym to wiem tak jakoś ująłem to w zdaniu gdyż na oficjalnej stronie Clarion nie ma wsparcia dla AAC a na innych owszem i już sam nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wachcio, mój drogi, a ja jestem na 100% przekonany, że iPod podłączony do tego radia wysyła do niego, przez port USB, piękny cyfrowy strumień audio.

Tak samo jest np. w pionku 80prs i w każdy innym radiu z USB i funkcją " iPod Direct Connect".

iPod zajmuje się dekodowaniem pliku, a przetwarzaniem C/A zajmuje się radio.

 

Czytamy http://www.clarion.com/gb/en/products/2012/audio/source_unit/1din/CZ702E/gb-en-product-pf_1259588448634.html

 

AAC nie obsługuje, wcześniejsze modele to obsługiwały (np. 788), ale jak widać zrezygnowali z tego.

Pewnie licencje trzeba płacić a i tak nikt tego nie używał.

 

 

Po BT to dopiero jest kaszana, bo BT musi jeszcze dodatkowo skompresować strumień (i to stratnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie na pewno zdecyduje się na Pioneer DEH-80PRS ale mam problem z kupnem. Wyczytałem na stronie producenta, że sprzedawca na Alledrogo nie jest autoryzowanym sprzedawcą i mogą być problemy przy gwarancji. Gdzie w takim razie kupić to radyjko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COBER nie problem w konwersji (inna sprawa, że większość mojej kolekcji to oryginalna cd-audio więc konwersja nie potrzebna) tylko w żąglerce płytami i zmieszczeniem dość dużej kolekcji w aucie. Jednym słowem chodzi o wygodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie na pewno zdecyduje się na Pioneer DEH-80PRS ale mam problem z kupnem. Wyczytałem na stronie producenta, że sprzedawca na Alledrogo nie jest autoryzowanym sprzedawcą i mogą być problemy przy gwarancji. Gdzie w takim razie kupić to radyjko?

 

sprawdź jeszcze, czy możliwości jego zwrotki Ci pasują, bo może źle, ale coś mi się kojarzy że był jakiś problem...

 

 

 

 

Tak samo jest np. w pionku 80prs i w każdy innym radiu z USB i funkcją " iPod Direct Connect".

iPod zajmuje się dekodowaniem pliku, a przetwarzaniem C/A zajmuje się radio.

 

Czytamy http://www.clarion.c...9588448634.html

 

jesteś pewny? Jakieś potwierdzone info? W linku nic nie ma na ten temat, albo niedowidzę (co się zdarza często) :)

 

Szukam od jakiegoś czasu tej informacji i nigdzie nie znalazłem potwierdzonej, znalazłem za to że CZ702E odtwarza alac z ipoda - ergo, nie jest to "czysty strumień" tylko a) już przetworzony przez ipoda i wysłany w innym formacie (praktycznie niemożliwe do zrobienia w locie przez takie procki jak są w radio) b) ipod wysyła dźwięk "analogowo" , bo radio samo w sobie przecież nie potrafi zdekodować alac.

 

Poza tym w Pionkach, Alpinkach, Kenwoodach i wszystkim poza Clarkiem (też nie każdym) to jest "direct control", a to jednak znaczy co innego i właśnie "control" jest tym, do czego służy ta funkcja tj. sterowanie odtwarzaczem, listy etc. Nigdzie jednak nie piszą o wysyłaniu czystego strumienia, o dziwo :)

 

Tak samo jest np. w pionku 80prs i w każdy innym radiu z USB i funkcją " iPod Direct Connect".

 

a "Ipod Direct Control" np. w DVA-9861Ri czy IVA-105R?

 

 

btw. Panowie - "blutufy", "żąglerki" :cisza: wstyd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...