Skocz do zawartości

Które tweetery wybrać?(do 50 zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jeden tweeter zaczął mi umierać(coś tam jeszcze gra ale już bardzo cicho) i będę musiał kupić sobie nowe bo z jednym grającym to trochę dziwnie się muzyki słucha.

Nie chce kupować drogich tweeterów bo będą one tylko do czasu zmiany auta a później będę od podstaw robił nagłośnienie. Chciałbym się zmieścić w 50 zł z przesyłką.

Znalazłem takie 3 wynalazki:

-alphard ETP 110TC (wiem że to tylko alphard ale może jakoś to zagra)

- teac te-t20 (jakieś cudo o którym ciężko cokolwiek znaleźć)

-sinustec st20s (niby tańszy sinuslive)

Dodam że tweetery będą pędzone z radia(taki sobie niby biamp wymyśliłem :P ) więc mocy sporo nie będą dostawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem osobno woofery a osobno tweetery. Przy tweeterach jest tylko kondek. Nie są to te obecnie sprzedawane w zestawach gmsa tylko jakaś starsza seria której już raczej nie da się dostać.

dan124 chodzi ci o temat o missionach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że obecnie nie ma missionów na allegro a dodatkowo musiałbym kupić do nich jakieś obudowy i kondki. A chciałbym się zmieścić z wszystkim w 50 zł. Nie chodzi mi o super granie a tylko o to żeby coś tam grało bo obecnie brzęczy tylko jeden tweeter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższym czasie. Kupiłem alphardy etp 110tc. Doszły do mnie dzisiaj i już zacząłem działać przy ich montażu. Jednak nie myślałem że będą one aż tak duże. Otwór montażowy musi mieć 50mm a zewnętrzna część ma ponad 60mm. Zrobiłem pierścienie mocujące i za pomocą zapałek ustawiłem je na osłonach lusterek. Potem Stara koszulka i żywica i już jakoś to wygląda. Niestety nie zrobiłem zdjęć z robienia pierścieni i zabawy z żywicą.

Tu zdjęcia samych tweeterów:

post-4145-0-29841000-1336497100_thumb.jpg

post-4145-0-12706600-1336497150_thumb.jpg

post-4145-0-42402400-1336497208_thumb.jpg

Zastanawia mnie ta niby zwrotnica na kablach. Jest one dwu-elementowa. Co poza kondkiem tam może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi element to na pewno nie cewka. Wygląda jak jakaś kostka jednak bez rozcinania tej koszulki termokurczliwej raczej nie dowiem się co to jest. Jestem już po pierwszych odsłuchach(jakieś 15-20 minut) i mogę napisać że mnie zaskoczyły pozytywnie. Grają dość nisko jak na tak tanie tweetery. Wyraźnie słychać perkusje, wokal i gitary(testowałem na rocku i metalu). Cała scena( jeśli jakakolwiek jest :P ) się przeniosła wyżej. Tweetery wprawdzie nie należą do najłagodniejszych ale przy normalnym słuchaniu krew z uszu nie leci. Nawet nie ściszałem ich na radiu względem reszty sprzętu. W porównaniu z innymi tweeterami które słuchałem( blaupunkty, boschmanny, oryginalne z audi i vw i gms) grają na prawdę dobrze. Moim zdaniem spokojnie konkurują z gms 25c choć są ostrzejsze. Do 50 zł są moim zdaniem dobrym wyborem.

Ps. pewnie zaraz będę zjechany że missiony są 100 razy lepsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...