Skocz do zawartości

Łaczenie Kabli Zasilających


Sonix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanko..

Mozna polaczyc kable od Zasilania +?

Mam 3.5m kabla 35mm2 GA2 i brakuje mi ze 2m (jest juz na nim bezpiecznik 100A) :D to dosc drogi kabel i moze dalo by sie polaczyc z nim dodatowo 2m kabel? Jak to zrobic? najprosciej czy moze 2 bezpiecznik?

Co do '-' mam okolo 1m kabel 10mm2 Alphard czyli pewnie bede musial podpiac pod karoserie samochodu bo do aku napewno nie starczy :P

Wzmak - SL A-1500

 

Z gory dzieki za odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi bezpiecznik nie jest konieczny. W ktorym miejscu przypada to laczenie?? Najlepiej zastosowac jakas dobra zlaczke izolowana - w sklepie z art elektrycznymi powinni Ci pomoc i dobrac cos dobrego - sa takie zlaczki wygladajace jak krociutka rurka w izolacji o srednicy dopasowanej do przekroju kabla. Zaciska sie je specjalna zaciskarka ale duze kombinerki tez sie nadadza :D Lutowac tez mozna ale upewnij sie ze naprawde dobrze to zrobisz i najlepiej umiescic to laczenie w jakiejs puszce laczeniowej. izolowania sama tasma nie polecam - roznie to bywa a przy takich natezeniach to nie ma zartow. Pare groszy zaoszczedzone na zlaczce a potem autko idzie z dymem (teoretycznie bezpiecznik przy aku powinien od tego ustrzec ale...to teoria Praktyka czasami plata figle ) :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej po srodku samochodu.

Myslalem nad bezpiecznikiwem bo tam wystarczy wsadzic do dziury i zacisnac dokrecajac imbusa.

jest izolacja,zabezpieczenie i obudowa tylko to znowu kosztuje 50zl+ przesylka

 

Wiec chyba lutownica i moze rurka termokurczliwa zamiast tasmy izolacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że lutownice musiałbyś mieć po zbóju! Ja mam taką budowlaną i kabelki typu 35mm^2 rozgrzewa w kilka sekund w całej objętości ;P Radzę iść do sklepu elektrycznego i dobrać jakąś sprytną łączówkę. Przed dokręceniem śrób w tym łączniku nasuń na końcówki przewodów dopasowaną pod względem przekroju tulejkę(niech wchodzi w miarę ciasno na żyłę). Zapobiegnie to "ugniataniu" sie drucików pod śrubą i z czasem poluzowywaniu się. Na koniec możesz zawinąć wszystko porządnie taśmą lub dać podwójnie koszulkę termo. Jedna koszulka lubi pęknąć przecinając się uprzednio o jakiś ostry kant na łączeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić praktycznie za free taką łączkę, wybrać się do znajomego hydraulika, po jakieś 3 - 4cm rurki miedzianej (takiej, jakie stosuje się przy ogrzewaniu), ładnie to zacisnąć, naciągnąć na tą pseudo łączkę kawałek węża ogrodniczego, najlepiej gumowego, podejrzewam, że rozmiar 1/2" będzie pasował, ewentualnie kawałek wężyka igielitowego, można również kawałek przewodu gumowego jaki stosuje się w samochodach do doprowadzania paliwa (oczywiście o odpowiedniej średnicy). Wszystko da się zrobić, koszt, praktycznie zero, bo zawsze coś się znajdzie :zawstydzony:

 

Trochę inwencji twórczej, w końcu Polska jest znana z kombinacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...