Skocz do zawartości

zestaw w przednie furtki e46


bongoz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. A więc pacjent to e46 z plecakiem ; ) z fabrycznym zestawem harmana na orginalnym radiu bmw buisness z pod znaku alpine z którego wyciągnięte zostały wyjscia na wzmacniacz. Do bagażnika doszły kable dls 50mm2, kondzio stary dawny carpower cap 1f, wzmacniacz hifonics olympus XI pod którym narazie graja 2 lanzary max10d kazdy w swojej osobnej paczce zamknietej ok 20l. Moje zapytanie dotyczy zestawu w przednie dżwi. Orginalny harman jest juz dosc zmęczony i odstaje od dość szybkiego tyłu. Chciał bym zmienić przedni zestaw na coś dość szczególowego dobrze radzącego sobie przy szybkich bitach. Fundusze są dość ograniczone aczkolwiek nie mam żadnej kwoty określonej. W przednich furtkach jest system 3 drożny zasilany jakims fabrycznym wzmacniaczem ktory posiada funkcję procesora dzwięku. Czy ktoś miał juz stycznośc z takim zestawem ? Chciał bym usłyszeć jakichś sensownych podpowiedzi czy iść dalej w strone 3 drożnego systemu pod nowym wzmakiem, okablowaniem itd. co wiaże się jak wiadomo z niemałymi kosztami czy np jakis zestaw w stylu pb 2xl 60.3 z wygluszonym dżwiami pod fabryczna instalacje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden 3 way nie zagra dobrze w fabrycznych miejscach jakie ma BMW więc albo przerabianie słupków albo iść drogą 2way.Jak pewnie wiesz trzeba będzie ciąć drzwi(otwory na głosniki,mdf,wygłuszanie itd.) bo fabryczne głośniki są przykręcane do drzwi.Jest kilka osób na forum które mają E46 poczytaj trochę w "naszych instalacjach"

Ps.Mam te głośniki PB i jestem własnie w trakcie przerabiania trójkątów na średniaka i tw(też mam E46).sporo roboty weź to pod uwagę no ale bez włożonej pracy nic dobrze nie zagra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przednich furtkach jest system 3 drożny zasilany jakims fabrycznym wzmacniaczem ktory posiada funkcję procesora dzwięku

pierwsze słysze o wzmacniaczu który posiada funkcje procesora, a co to dokładnie za funkcje :looka:

 

 

bo fabryczne głośniki są przykręcane do drzwi

z tego co ja wiem fabrycznie głośniki są przykręcone do boczka tapicerki

 

Ten wzmacniacz chcesz zostawić jako zasilenie tych lanzarów? jeżeli myślisz o zestawie przednim to potrzeba drugi wzmacniacz

Podstawa to ogarnij wygłuszenie drzwi bo jest tam trochę roboty z tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak wiem że to dość ciężki samochód jeżeli chodzi o nagłośnienie, liczę się z wycinaniem blachy za głośnikiem itp. U mnie fabryczny HK ma sredniaka na wysokości rączki od zamykania dżwi i nad popielniczką obok grzania foteli i kontroli trakcji jest głośniczek i po jego naciśnięciu uruchamiam przestrzenny dzwięk. Co do wzmaka to lanzary spokojnie zaspokajają się 2 kanałami więc zostaja 2 z hifonicsa. Posiadam też starego sonego xm modelu nie pamiętam ale 4 kanalowego. Więc jest jakaś podstawa, ciekawi mnie na ile pozwolila by fabryczna instalacja przy wygłuszonych dżwiach z nowymi głośnikami. I mój zamysł był zeby stopniowo modyfikować przód dodając z czasem osobne zasilenie do niego. I wracamy do punktu wyjscia z doborem przodu. Słyszałem morela tempo w e46 z subem hifonicsa w bandpasie i wofery grały fajnie mimo niezbyt zgrania z hifonicsem a gora tempo zbyt ostra jak dla mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze o wzmacniaczu który posiada funkcje procesora, a co to dokładnie za funkcje :looka:

 

Zwrotnica aktywna i korekcja pasma.

 

z tego co ja wiem fabrycznie głośniki są przykręcone do boczka tapicerki

 

Zgadza się, są montowane do tapicerki.

 

A montował ktoś te zestawy rainbowa niby dedykowane?

 

http://www.exclusive-tuning.pl/index.php?s_producent=14&prod_id=66509&p=2

 

Jak tak, prosiłbym o relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie ma sensu nawet jeśli te głośniki są coś warte bo razem z nimi zagra tapicerka

 

Pytam pod kątem klientów, którzy nie chcą ingerować w samochód, a takich jest 95%.

Seria SLC i SLX nawet przyjemnie gra, a czy to chociaż gra w połowie jak te zestawy? Trzeba będzie któregoś klienta w końcu namówić na przetestowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Co tam ma grać tapicerka ?

Kolego montujesz CA i takie pytania zadajesz ?

 

Jak to wytłumaczysz niby klientowi, który robi wielkie oczy gdy się mu o tym mówi a nawet pokazuje na przykładach? Krakowski rynek niestety nie jest wdzięczny, jeżeli chodzi o CA. Dla mnie to co innego, ale jak napisałem, pytam bardziej pod klientów, i prosiłbym o rzeczowe informacje, a nie jakieś przepychanki na dzień dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Robercik dnia 22 kwiecień 2012 - 17:01 napisał

pierwsze słysze o wzmacniaczu który posiada funkcje procesora, a co to dokładnie za funkcje :looka:

 

Zwrotnica aktywna i korekcja pasma.

 

o ile dobrze rozumuje kalega posiada fabryczny wzmacniacz harman kardon

coś takiego

post-5797-0-31482400-1335121191_thumb.jpeg

 

jak tam się ustawia zwrotnice aktywną lub korekcje pasma? Pytam z ciekawości bo pierwsze słysze :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy problem drzwi w tym aucie to to że głośnik wisi na tapicerce a dodatkowo za nim jest blacha i głośnik zwyczajnie nie ma gdzie grać.

Wymiana na wyżej wymieniony zestaw mija się z celem gdyż na dal głośnik nie będzie miał odpowiednich warunków do grania.

Żeby coś zagrało trzeba niestety ciąć drzwi: http://muzykawtwoimsamochodzie.pl/albumy/INSTALACJE/BMW%20E-46/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie godzą się na ingerencję w słupki(airbagi) i tapicerkę z zewnątrz

Albo rybka albo akwarium..Jeśli godzą sie ciąć drzwi to zależy im na jakimś tam dźwięku a z drugiej strony wykluczają ingerencję w tapicerkę.Więc pozostaje 2way wf w drzwi a tw w oryginalne miejsce i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pozostaje 2way wf w drzwi a tw w oryginalne miejsce i po sprawie.

 

I tak właśnie przeważnie robimy, najprostszy sposób na poprawę brzmienia tego samochodu.

Po prostu, czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal - właśnie z takim podejściem klienci do nas trafiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...