Skocz do zawartości

drugi wzmacniacz


laki1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie. Posiadam wzmacniacz czterokanałowy i mam do niego podpięte wszystkie głosniki tj. suba i zestaw przedni. Mam okazje nabyć drugi wzmak dwukanałowy wysokiej jakosci. Pytanie jest tego typu co pod niego podpiąć? Czy same tweetery pod dwukanałówke a woofery i suba w mostku pod czterokanałówke, czy może tweetery i suba w mostku pod czterokanałowke a woofery pod ten dwukanałowy? Doradzcie jak będzie lepiej. Dodam że zarówno woofery jak i tweetery są wysokiej jakosci i dosc wymagające. Drugi wzmacniacz pozwoli mi na aktywne wykorzystanie mojego zestawu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy jest sens.. System z przodu i tak masz oparty na zwrotkach.

Rozdzielanie jego troszke nie ma sensu bo glosniki trzeba jakos filtrowac. Chyba ze puscisz pełne pasmo na woofery. Ja bym zrobił tak-piec lepszej jakosci dał na system z przodu a reszte wykorzystac(drugi piec, lub 2kanały 4kanałowki) do subwoofera. Mozesz cos blizej powiesz o piecach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie masz zwrotki.

Ja ogólnie jestem za bi ampingiem a to jak podepniesz to już Twoja sprawa (czyt. po odsłuchach) Nikt Ci nie doradzi 'podpinaj zapco pod tweeter a woofery pod rm' wszystko zależy jak te piece sprawują się w danej sekcji dźwiękowej z Twoim sprzętem autem itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, jak napisał już greg-si, zalezy od wzmaka, dla przykładu alpina mrv-f407 ma cięcie dla kanałów 1/2 LP: 50-400, HP: 50-400 (z przełacznikiem 1-20x jest 1k-8k). Analogicznie dla kanałów 3/4 LP: 50-400 (z przełacznikiem 1-20x jest 1k-8k), a HP: 50-400. Wszystko oczywiście w Hz .

 

W bi-ampie, można 'dopasować' głośniki do konkretnego auta, bo w każdym zagrają inaczej, ja również jestem za bi-ampingiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...