Skocz do zawartości

Ile palą wasze BMW ? Albo Audi 100 ?


Volcik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myslę, że to nie daje 100% pewności. Słyszałem o przypadku, gdzie forda odmłodzili o połowę tj. 120tyś km w salonie właśnie.

 

To skrajne przypadki i nie generalizujmy, ten miał serwis każdego roku, przebiegi się zazębiały, po za tym stan techniczny jak i wizualny o tym świadczy, a że zajmuje się tym od 15 lat, potrafię rozpoznać co było "dorabiane" a co nie. Sam potrafie auto powypadkowe przygotować do wizyty w ASO i tam potwierdzą moje słowa w 99.99%.

 

Ten samochód serwis Forda określił mianem bezwypadkowego....

 

Lakier na wszystkich elementach pojazdu miał powłokę 125um tak jak mówi o tym zapis w VIN

Wszystkie elementy wymienione na nowe i polakierowane grubiej aby zdjąć warstwę do poziomu reszty elementów. Deska rozdzielcza kupiona nowa w serwisie (taniej jak używana na giełdzie czy allegro) podłużnice jak i zawieszenie nie ruszone, latali z miernikami i nic nie stwierdzili, choć kierownik seriwsu do mnie podszedł i mi powiedział że im coś nie pasuje z tym autem bo za dokładnie zrobione jest i zbyt rowne szpary jak na normy w fordzie....

 

Przepraszam za odejście od tematu :)

post-3212-0-87775000-1334999214_thumb.jpg

post-3212-0-85893100-1334999222_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e34 tds kombiak.

 

Daje się zejść na 8 i to nie jest z przepaści i z żaglem :) Średnio koło 9. Choć zimą, jak się latało po śniegu, to i 17 wychodziło :)

 

I słówko o "awaryjności" tds' ów...

 

Jak widzę/ słyszę o tych bajkach, że to najgorszy silnik, najbardziej awaryjny, etc, to już się nawet z tego nie śmieję, bo to robi się powoli żałosne...

 

W grudni '11 minęły cztery lata, jak ją mam. Silnik nie zawiódł mnie ani razu, a dostawał po piź..., oj dostawał (oczywiście w pełnej świadomości użytkowania doładowanego diesla). Nie było mowy o tym, żeby go chełtolić rozrusznikiem, bo nie chciał odpalić. Strzał. Czy zimny, czy ciepły silnik. Bardzo umiarkowane "kopcenie"- jeśli ten dymek można nazwać kopceniem. A i naprawdę ładnie się zbierał jak na +/- 140 KM i budę kombiaka.

 

W razie czego leonsr60 może potwierdzić, gdyż jechał ze mną chyba z dwa razy.

 

A jeśli chodzi o pozostałe awarie i wymianę.

 

Przez ten czas wymieniałem:

 

a) aku (no dożywotnie one nie są)

 

b) rozrusznik (no skończył się- remoncik kapitalny na cacy)

 

c) jakieś tulejki z przodu (chyba nic dziwnego jak na nasze drogi).

 

I to wszystko. Bajura, oleje, płyny- sprawy bieżące. Fakt, wizualnie była już lipa, bo dwa małe dzwonki i rdza zrobiły swoje, a dzieła dokończył kierowca e36, któremu nie włączył się ABS i wkomponował mi się w tył, a raczej pod spód :) PZU stwierdziło szkodę całkowitą. Licznik wskazuje ok 325 tys, a podejrzewam, że mógł mieć przynajmniej połowę więcej. W każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy, zakładam jej dobry aku i odpala na strzał. Niedowiarków zapraszam :)

 

A, następną, jaką kupuję, to taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tylko był przeciwnikiem oceniania awaryjności/zalet/wad auta na podstawie jednego egzemplarza i to w dodatku własnego (widać że piszesz o nim ciepło, np. to o zbieraniu się - jak był nowy to miał okolice 12s do setki, a co dopiero taki po ponad 300tys. gdzie tu zbieranie się? Ten samochód się toczy bardziej, jeździłem dwoma egzemplarzami, żeby nie było). TDS to nie były udane konstrukcje i jest to wiedza dosyć powszechna, walczyć z wiatrakami nie ma sensu :)

 

Sam jeżdżę francuzem z 260tys. przebiegu, który trzyma moc seryjną, jeździ na pełnym syntetyku i nic nie pije, a dostawał w dupę na pojeżdżawach i generalnie nie ma ze mną lekko, ale to nie oznacza że 206 S16 jest samochodem bezusterkowym i porządnym, bo nie jest - po prostu trafiłem dobrą sztukę, przypadkiem.

 

Z kolei najlepsza kumpela jeździ od kiedy ma prawko nowymi Civicami i już dwa razy miała fatalne egzemplarze... Nie świadczy to jednak o tym, że Civic jest usterkowym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...