Skocz do zawartości

Kenwood KDC-PSW9531 czy PIONEER DEH-P88RS [400-700zł]


lastfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakie radio polecicie w budżecie 400-700zł?

Najlepiej jeżeli to będzie Pioneer Lub Kenwood ewentualnie JVC

Alpine 9855, Deh-9600 już miałem z takich lepszych, nie powiem grały wzorowo ale lubię potestować inne.

Rozważam takie modele:

Kenwood KDC-PSW9531

PIONEER DEH-P88RS

JVC KD-SHX751

Pioneer Deh-8600mp

a moze ktoś ma na sprzedaż takowe?

Moga byc inne modele ale raczej bez Alpine/Clarion/Sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kenwood xxv-01

Słuchałem go, miałem tez 9531. Wizualnie to mozna powiedziec ze xxv ma ciemniejszy panel a dzwiekowo, zmiana kondensatora wcale nie jest odczuwalna na lepsze.

Przesłuchałem te 2wyjątkowe sekcje i "mi" lepiej brzmi 9531. Jest bardzo zblizony, ale jedno co mnie odrzuciło od xxv to kondensator który tak wychwalali, jest troszke wg mnie gorszy od 9531.

XXV odczytuje poszczegulne piosenki, czy przeskoki miedzy utworami są troche wolniejsze, a w zimie potrafi pokazać jeszcze dłuższe opoznienie w odczycie. Jak ktoś ma garaż to tego nie odczuje, ale wystaw w zimie auto na -25*C to XXV pokazał pare wad z prędkoscią.

Zmiana kondensatorów na audiofiskie w keniu XXV zostały podzielone mniej wiecej pół na pół. Jedni słyszą lepiej inni gorzej. Kwestia muzyki.

Osobiscie napisze krótko i brzydko:

"Jak chcesz dać w pi...de z głośnością, to 8534 da ci lepszą stabilizacje dynamiki i mniejsze zniekształcenia w głośności 32-35"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ta wypowieź dała mi do myślenia.

Wcale nimam ochoty dopłacać jeżeli róznica jest dyskusyjna/badz nieodczuwalna. A nie orjentujesz sie czy poza kondens i inna kolorstyka opcje w tych radiach jakos istotnie sie roznia??NIe ukrywam ze wzmacniacz 4x30 rzeczywistej jest dla mnie plusem, bo montaż wzmacniacza i kabli u mnie w aucie bylby dosc kłopotliwy no i wole doplacic do glosników lepszych niz wzmakak i kabli. Prawdopodbnie tego Kenia wezme, chyba że RS trafi sie w dobrej kasie (mam zaufanie do Pionków - tych starszych) ps. głośniki o wysokiej skutecznosci 16,5mm jakieś polecisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosniki pod same radio? Musisz szukać czegoś o małej mocy. Max 50wat w RMS-ie. Jak masz kupować wzmaka to też dobrze wybrać coś ze stosownej klasy bo to ze masz radio z wyzszej półki a zaoszczedzisz na wzmaku nie da ci frajdy.

Podstawowa zasada audio- czy domowe czy samochodowe- twoj sprzet zagra tak jak jego najsłabsze ogniwo. Jeżeli stosujesz wysokiej klasy radio, rownie dobry musi być głośnik jak i wzmacniacz. Okablowanie tez musi byc stosowne, moze tutaj az tak duzo nie odczujesz ale napewno nie moze byc to najtanszy voice kraft. Tutaj musisz wszystko sensownie dopasowac, na ile cię stac na całościowy wydatek a pozniej to zbalansowac do całości.

Masz forum, 1wsze co to przemysl czego najwiecej słuchasz. Kazdy producent tak naprawde ma jakąś swoją taktyke, jeden wiecej basu drugi wiecej wokalu itd. Musisz sie jakoś ukierunkować. Potem jedziesz jak tor sygnału i mozliwosci.

Kto pyta- nie błądzi..

 

Głośników nie doradze, za mało o tobie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i padło na Pionka 88RS, ma być pojutrze. Parametry zachęcające ale jak to zagra?:)

PS. on ma 3 wyjścia RCA pozłacane, i zdecydowałem ze dokopię z czasem suba do zestawu. ze względu na fakt ze montaż radyjka w moim aucie jest nieco nie wygodny chciałbym odrazu wypościć kable na suba z tych RCA i teraz pytanie, jakie kable polecacie, i ile ich ma tam być???mile widziane gdyby ktoś jakiś konkretny link podesłał.... nie chce oszczędzać na tym kabelku bo jak ktoś wyżej napisał zestaw zagra tak jak jego najsłabsze ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...