Skocz do zawartości

Nowe Audio Golf 2


Loganek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako totalny żółtodziób mam kilka pytań odnośnie car audio do mojego Golfika.

 

Mam:

Pioneer DEH-142UB

Panele z MDF'u

 

Potrzebuję:

-Głośniki 165mm przód

-Wzmacniacz + sub + kable

-Wygłuszyć drzwi (raczej będzie to taśma dekarska/pianka pod panele)

 

Kasą jaką dysponuję to koło 800-1000zł.

 

Nie znam się kompletnie na car audio, trochę czytałem ale to ciągle za mało na samodzielną decyzję o wyborze sprzętu, także zdaję się na waszą wiedzę i porady.

 

Z tego co sam wypatrzyłem to:

Hertz DSK 165

http://allegro.pl/super-bas-w-super-cenie-stx-promocja-i2207320674.html

 

Co do reszty czyli wzmacniacza i kabli zdaje sie na wasza laska, jesli mozna cos w podobnej cenie a lepiej to piszcie, mozecie od razu gotowe zestawy co i jak kupic zeby ladnie gralo, oraz jak to wszystko podłaczyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystkie odpowiedzi zostały udzielone na innym forum, a tutaj jak złożyć budżetowe granie jest tyle, że ho ho :) Na same kabelki 100 pęka, dekarka 100 (lub jakieś APP, Boll), wzmacniacz koło 300, więc już połowy nie ma, DSK bym nie wziął, albo dołożyć do nielubianego przez niektórych "Forumowego Hitu" HSK za 300 zł, albo wziąć coś z tańszych "Hiciorków" :) Mi GMS pasują za śmieszne pieniądze, koło 190 zł., zostaje na 8" STX i jest, ale to już zostało powiedziane na pewnym forum, albo wystarczy poszukać na SCA tematów o budżetowym zestawie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wystarczy poszukać na SCA tematów o budżetowym zestawie

 

ama + mission - 300zl (pisz do Lklukasz'a)

sub STX 8" - 250zl

wzmacniacz (niech koledzy podadza jakas okazje) - 100-300zl

okablowanie + akcesoria - ok 100-150zl

 

i do tego bedziesz musial zrobic sobie slupki lub zabudowac wysokotonowki np w podszybiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie teraz to w przyszłości pasowało by pomyśleć o zmianie radia na coś lepszego bo to ma tylko 1parę rca więc przodu już pod wzmak nie podłączysz. Wygłuszyć proponuje matami app są tanie i jak na swoją cenę w miarę efektywne, baroń boże nie stosuj pianki do paneli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty Bogus opis zmień :P

Zmienię kiedyś :P Golf 3 Variant się trafił, byle jaki, ale już jest :) Zostało się ino radyjko z tego opisu :P

Zamiast Amy, wolał bym już Nertze Hertze :P

Co do mocowania, to nie ma problemu tak mi się zdaje :) Aby przymocować stabilnie, dziura w tapicerce, z mdf zrobić jakąś kieszonkę z maskownicą, przykręcić do boczka i styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że da się podłączyć...

Chętnie dowiem się jak :D

Tak łopatologicznie.

Loganek - jak zamierzasz rozwiązać problem z mocowaniem wooferów w drzwiach? Miałem kiedyś golfa i nie było łatwo.

Mam juz panele z mdfu, do tapicerki i będzie śmigać ;)

 

Widzę, że kolejne tygodnie czytania forum mnie czekają ;D

Póki co wymiana radia raczej nie wchodzi w grę, więc musi zostać jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, basu z wooferów się nie spodziewaj :wink:

 

W takim razie co proponujesz? Da się coś z tym zrobić?

Kur, ile osób tyle opinii i porad, jeszcze poczytam, najbardziej jednak interesuje mnie jak podłączyć przód + sub pod wzmacniacz, jakiś rozdzielacz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Oczywiście że da się podłączyć...

 

Ale z zastosowaniem rozdzielacza a w zasadzie dwóch, trochę uciążliwe rozwiązanie ale oczywiście się da. Mimo wszystko proponuje zmianę radia jeżeli nie przez wygląd na rca to na jakość dźwięku, nie musisz tego już robić ale przy następnym upgradzie już bym się nad tym bardzo poważnie na twoim miejscu zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie rób z tego jakiejś czarnej magii bo to banalna sprawa. Są gotowe kable cinch 2-4, można użyć rozgałęziacza którego koszt jest znikomy albo puścić sygnał po przez wyjścia out z wzmacniacza. To jest projekt budżetowy więc nie widzę żadnych przeciwwskazań ani uciążliwości w tym rozwiązaniu a wręcz odwrotnie bo oszczędza się kasę i czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co proponujesz? Da się coś z tym zrobić?

 

Miałem krótko to auto i nie chciało mi się już tego poprawiać, ale jak masz już te panele, to warto by było przykręcić je bezpośrednio do blachy aby było sztywno i stabilnie. Musisz sprawdzić czy przy odsuwaniu szyby nie będzie ona zawadzała o magnes woofera (jeśli tak, to trzeba będzie panel pogrubić, ale jak będzie za gruby to trzeba też zrobić tunel rozszerzający się ku podstawie aby nie było buczenia) i trzeba będzie trochę tapicerki popsuć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie rób z tego jakiejś czarnej magii bo to banalna sprawa. Są gotowe kable cinch 2-4, można użyć rozgałęziacza którego koszt jest znikomy albo puścić sygnał po przez wyjścia out z wzmacniacza. To jest projekt budżetowy więc nie widzę żadnych przeciwwskazań ani uciążliwości w tym rozwiązaniu a wręcz odwrotnie bo oszczędza się kasę i czas.

 

Nie robię z tego czarnej magii... tylko sugeruje że było by to dobre dla jakości brzmienia, w chwili obecnej oczywiście można taki rozgałęźnik zastosować i jest to banalnie proste, a jak autorowi po jakimś czasie zacznie brakować jakości i detali w brzmiemu wtedy ewentualnie zdecydować się na zmianę radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sugeruje że było by to dobre dla jakości brzmienia, w chwili obecnej oczywiście można taki rozgałęźnik zastosować i jest to banalnie proste, a jak autorowi po jakimś czasie zacznie brakować jakości i detali w brzmiemu wtedy ewentualnie zdecydować się na zmianę radia.

Zastosowanie dobrej jakości rozdzielacza Y(podobnej co kabla sygnałowego) nie wpłynie na pogorszenie jakości czy zanik detali!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baroń boże nie stosuj pianki do paneli

no wlasnie tak sie dziwilem o co chodzi. myslalem ze cos innego niz ta biala cienka pianka

skad to ludzie wzieli? :/

 

W tej cenie można kupić już przyzwoity gotowy systemik z gwarancją.

niby jaki?

Subwoofer warty polecenia to RE Audio RE 10",tani i gra już w 12 litrach przy tym mało wymagający.

dlaczego jestes taki anty dla "forumowych hitow"?

 

gdzie nie spojze to jestes zawsze przeciw...

 

Zamiast Amy, wolał bym już Nertze Hertze

ktore?

musze w koncu posluchac te nowe serie bo nadal mam wielki uraz do tych glosnikow...

 

 

Zastosowanie dobrej jakości rozdzielacza Y(podobnej co kabla sygnałowego) nie wpłynie na pogorszenie jakości czy zanik detali!

jedynie mamy niedogodnosc w postaci braku regulacji suba z poziomu radia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktore?

musze w koncu posluchac te nowe serie bo nadal mam wielki uraz do tych glosnikow...

 

Stare 165.3 za 300 stufy :) W ciemno strzelę, że grają lepiej jak AMA. Mam je akurat, grają bardzo dynamicznie i porównywać je do budżetówki nie będę akurat, bo AMY nie słyszałem, ale jak napisałem - w ciemno bym wybrał NERTZE HERTZE :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jestes taki anty dla "forumowych hitow"?

 

gdzie nie spojze to jesteś zawsze przeciw...

 

"forumowe hity" o czym Ty mówisz?

Hity to dla mnie HSK,tempo itp. coś co gra i się nie psuje.

Słuchałem tych "hitów" i jak się okazało nawet dwie sztuki.Nie będę komentował bo zaraz rozpęta się niepotrzebna dyskusja.

Posłuchaj normalnych głośników...

 

Mam juz panele z mdfu, do tapicerki i będzie śmigać ;)

Przykręć odpowiedni dystans do drzwi i dopiero do niego przymocuj panele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak kategorycznie zabraniasz, to może dopisz gdzie/zamiast czego ma jej nie stosować. Bo taka pianka jak najbardziej ma zastosowanie i daje sporo dobrego gdy się ją położy w odpowiednim miejscu.

Rozumiem że mówisz o ściance wewnętrzenej drzwi? ;)

Przykręć odpowiedni dystans do drzwi i dopiero do niego przymocuj panele.

Ok

Co do braku regulacji, przeżyje :P (innego wyjścia nie mam)

 

Na innym forum ktoś napisał, żeby szukać wzmacniacza kenwood ps 500f albo 501f i dozbierać do suba. Ale ja zbierać nie lubię, więc mogę dołożyć jeśli warto.

Co wy sądzicie, byście polecili?

A głosniki, bo sam już nie wiem:

GMS1865 +GMS25C czy HERTZ HSK-165.4 lub HERTZ DSK 165 albo AMA ( tylko że raczej trudniej dostępne w PL? albo mi się tylko wydaje tak)

Sub:

RE Audio RE 10"

STX 8"

coś innego?

Wzmacniacz:

kenwood ps 500f albo 501f

coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...