Skocz do zawartości

Zmiana radia KDC-W7531 na...?


Przem@S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pozostaje przy 7534 :) reszta klocków będzie z czasem wymieniona , ale to już w kolejnym aucie

 

A co powiecie o KDC-W7537U ? 

Jak się ma wobec W7531 lub W7534 ? 

miałem 7531 przed 7534 , kolosalnej różnicy nie zauważyłem

jedynie co w 7531 mi się podobało to ładniejszy panel , kolorowy czytelny wyświetlacz bo w 7534 przy słońcu to nic nie widać

o tyle dobrze ze w łoplu korzystam z orginalnego wyświetlacza TID to nadrabia wyświetlacz w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja natomiast mam pytanie z innej beczki. Widzę tu sporą ilośc zwollennikow kenwoda i również takim jestem i od jakiegos czasu nęci mnie kilka pytań, więc do rzeczy. Jak wypadają wyroby kenwooda pochodzące z USA, zwłaszcza seria excelon ?

Sam posiadam Kenwooda KDC-X692, które posiada 3 pary wyjśc rca 4V, oraz nie ma RDs-u i chyba tylko tym sie różni od europejskiego modelu. Gra fajnie, ale zastanawiam się nad wymianą na KDC-W7534U, ponieważ już tak się przyzwyczaiłem do USB i narazie musi być, może kiedyś mi przejdzie hehe. I co Wy na to jest sens ? Chętnie bym powymieniał się na jakimś spocie sprzętem, który posiadam (na testy odsłuchowe), ale nie ma na to najmniejszych szans, bo jestem z Podkarpacia, a to nie Wasze okolice :( Czekam na wyczerpujące odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem jest wydobycie lepszej sceny, jeszcze lepsze uspokojenie Wysokich w HSK, i fajnie by było polepszyc dolne pasmo, a naczytałem się o tym radyjku troche i chciałbym go wyprubować. Bardzo lubię ciepłe brzmienie, nie natarczywe, takie ktore nie męczy. Moje klocki ca to : Radio Kenwood kdc-x692, wzmacniacz kultowy Kicker sx 700.4 z procesorem dsp ( jest przedewszystkim na mój słuch dośc neutralny i posiada sporo opcji regulacji), głosniki to Hertz HSK 165, a sub to PB M10 w BR. Bede robił drzwi (wygłuszał) i mam nadzieje, że będzie ok. Teraz muszę sie przyznać, że woofery mam w półce tylnej, a wysokie na desce z przodu w rogu. Wiem z wooferami to złe rozwiązanie, ale mój bolid to Fiat 126 el i zabudowa w drzwiach to trochę żeźby. Jak tylko ogarnę auto po stłuczce to zabieram się za drzwi. Teraz to co mam zamiata nie jedno inne zachodnie auto. Nie pytajcie czemu fiat 126 :P. Lubie je, to moje 1 auto i w najbliższej przyszłości nie zmieniam :D. A ta zmiana brzmienia będzie w kierunku uspokojenia, ocieplenia ? Jeśli tak to właśnie tego oczekuje. I uprzedzam wysokie w HSK na zwrotkach ściszone maksymalnie, bo bez tego wybijają się ponad wszystko (jakieś takie nadgorliwe są) hehe. Myslę, że dość jasno opisałem czego oczekuje. Bardzo będe wdzięczny za pomoc znacznie bardziej doświadczonych zapaleńców CA, bo sam jestem raczkujący-początkujący :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Celem jest wydobycie lepszej sceny, 

 

 

 


Teraz muszę sie przyznać, że woofery mam w półce tylnej, a wysokie na desce z przodu w rogu

 

Stary chyba musisz poczytać co to "scena", "stereo" i inne takie pierdoły , a jak na razie to zajmij się poprawnym montażem i to nie w przypadkowych miejscach (ta półka) lecz tam gdzie ma to być . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary chyba musisz poczytać co to "scena", "stereo" i inne takie pierdoły , a jak na razie to zajmij się poprawnym montażem i to nie w przypadkowych miejscach (ta półka) lecz tam gdzie ma to być . 

Kolego doskonale o tym wiem, zabudowę tylną mam wymontowaną i ustawiałem ją z przodu samochodu i mniej-więcej wiem jak to się ma zachowywać jeśli będzie prawidłowo zamontowane, aż takim laikiem nie jestem.  Prawidłowy montaż nie uspokoi mi wysokich. Dlatego zadałem pytanie co by wniosła zmiana tego grajka na tamten konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


zabudowę tylną mam wymontowaną i ustawiałem ją z przodu samochodu i mniej-więcej

 

Co masz w deskę wkręcone głośniki i położone na kokpicie? Hmmm ciekawe, ciekawe ... jesli tak , to w zasadzie nic nie wiesz o tym jak grają HSK . Zrób montaż w drzwiach tych woferków , zamontuj tweetery tak żebyś mógł nimi pokręcić (zmiana kierunku promieniowania dźwięku) i dopiero potem zajmij się ewentualnymi roszadami sprzętu , bo jak na razie to błądzisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz w deskę wkręcone głośniki i położone na kokpicie? Hmmm ciekawe, ciekawe ... jesli tak , to w zasadzie nic nie wiesz o tym jak grają HSK . Zrób montaż w drzwiach tych woferków , zamontuj tweetery tak żebyś mógł nimi pokręcić (zmiana kierunku promieniowania dźwięku) i dopiero potem zajmij się ewentualnymi roszadami sprzętu , bo jak na razie to błądzisz ...

Oczywiście nie w deskę tylko normalna szczelna półka z dość grubej płyty, nie grają "free-air" ta póleczka ma porty br (teraz wiem ze był port zbędny), a same głośniki są odseparowane jeden od drugiego. Wiem to zło ale za czasów jak to montowałem byłem zupełnym laikiem i nie zwracałem zbytniej uwagi na wiele aspektów. Wiem jak grają HSk bo słyszałem je w innych autach. I nawet u mnie w tej nieszczęsnej półce basik jest dość zadawalajacy, a po montażu w drzwi będzie napewno lepiej, natomiast głośnikami wysokotonowymi mogę manewrować gdzie tylko chcę i znalazłem ich fajne ustawienie, a paneli nie przewiduję, bo jak wiadomo seryjnie takiego luksusu nie posiada, dodatkowo niezbyt by to pasowało do koncepcji wnętrza. Ale koledzy odbiegamy od sedna, ponieważ chcę uspokoić wysokie (do kicka z wooferow nie mam większych zastżeżeń) i dlatego zadałem pytanie co wniesie wymiana radia. A z tą sceną wiem, że pojechałem... ale w niedługim czasie będzie wszystko prawidłowo, dlatego zadałem przyszłościowe pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało się dorwać Kenwooda kdc-w 7534u w umiarkowanej cenie. Radyjko wytestowałem i powiem tyle tony wysokie i średnią są w nim genialne, nie potrzeba podbijać niczego. Ustawiłem wszystko na 0 i jest super. Wysokie od HSK wreszcie są akceptowalne nawet jak je podbiję na kolektoże. Przestały sypać piachem, nawet średnica jest bardziej wyrazista. Dodatkowo uważnie wyregulowałem Gain, teraz mogą wsiadać i bawić się "bezmuzgi" bo nawet volume na full nie  doprowadza do słyszalnego przesteru. To jest to czego szukałem pewnie go już nie zmienię. Super sprawa wszystkie czincze na kablach. Doszukałem się tylko 1 wady : podswietlanie przyciskow jest już słabe i nie równomierne, ale to można wybaczyć bo to nie nowe radyjko. Rownież uważam, że ten wyświetlaz jest mało wyraźny, ale to ma grać, nie wyglądać. Teraz juz nie mogę się doczekać zrobienia drzwi. Osobą zastanawiajacym się nad kupnem tego radyjka radzę : kupuj puki dostepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...