Skocz do zawartości

Skrzynie Basowe Dobrej k(l)asy i wzmacniacz do tego :)


THIN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem się was zapytać o skrzynie basowe - ogólnie Na razie nie będzie kupowana bo są ważniejsze potrzeby, ale jest w planach. Dzisiaj widziałem taką - Mac Audio STX 112 BP STX w Media Markt i była naprawdę zajefajna. Stała jeszcze obok niej taka podobnie wyglądająca Alpine ale była dużo tańsza.

 

Możecie coś powiedzieć o tym Mac Audio??

A może znacie jeszcze jakieś takie modele skrzyń z dobrymi głośnikami i wyglądających tak jak ten Mac Audio??

Jakieś zdjątka wskazane :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA widziałem jak wygląda - nic więcej, a powiem szczerze że taki właśnie wygląd mi się podoba, tylko żeby to jeszcze grało dobrze :D

 

Wiem, Wiem - nikt do bagażnika mi nie zagląda i tego nie widać, ale ta świadomość, że nie dość że zajefajnie gra to jeszcze zajefajnie wygląda :rotfl:

 

Auto to Opel Omega B - Sedan, muza różna - co wpadnie w ucho, ale głównie rock, metal i jakiś popik czasami :D Wzmak - dobrany będzie jak będzie skrzynia :P

 

Zależy mi oczywiście bardziej na dźwieku niż na wyglądzie, ale czy właśnie w ten sposób zmontowana skrzynia ma jakiś wpływ na ten dźwięk??

 

Niektóre są że głośnik wystaje "frontem" do nas, niektóre, że wystaje magnes po bokach tych skrzyń są bass reflexy (tak to się chyba nazywa) albo i ich nie ma... Jest tego poprostu multum i człowiek który nie siedzi w tym cały czas nie ma zielonego pojęcia "z czym to się je" :P

 

 

Mam w sumie tylko przód jak narazie - element 6 podpięty pod SRx2 i to napędzane Alpine CDA-9885

Szukam czegoś co potrafi grać głośno, czysto i dawać taki fajny - miękki, ale głęboki bas.

Nie rozmawiajmy narazie o pieniądzach bo dopóki się czegoś nie wybierze to kwota i dla mnie jest nieznana :P

Doradzono mi wcześniej PB M12 podpięte pod CP 2/250, ale może coś się w tym temacie zmieniło?? Może coś trochę droższego, ale o niebo lepszego się znajdzie?? http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Kwestję dbdrag odpuśćmy bo mimo że bagażnik mam wielki to czasami lubię coś do niego włożyć, a nie żeby sama skrzynka tam widniała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o rodzaje skrzyn to poczytaj sobie w FAQ tam masz bp , br i closed , jezeli zalezy ci na dzwieku to odpusc sobie mac audio ja mam w bagaju jeszcze marketowy sub i nie moge go sluchac , skrzynia zle wyliczona (zamala ) glosnik moze by nie byl najgorszy ale ta cholerna skrzynaia. to mnie przekonalo zeby skrzynie zrobic samemu moze tez powinienes sie przekonac , albo niech ktos kto sie zna ci ja wyliczy i zbuduje :rotfl:

 

 

Przeszkoda w doradzeniu tobie jest to ze nie znamy funduszy a jak wiadomo im drozej tym lepiej Ta propozycja PB M12 ok w tej sferze cenowej fajne. jeszcze powiedz czego bedziesz sluchal ? to bedziemy radzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kosztów to wiadomo że na skrzynię nie przeznaczę 2000zł + wzmacniacz 1500zł

 

Ale coś w rozsądnej cenie i dobrze grającego - powiedzmy 1500zł skrzynia, głośnik, wzmak :D

 

[ Dodano: 2008-10-14, 23:10 ]

I mam jeszcze pytanie

 

Kumpel ma w polo taki zestawik

 

PB S6C pod Alpinką taką już starawą a w bagażniku PB S10 pod Mac jakimś 750W i gra to hmmm.... bajka :D

 

Powiedzcie mi czy jest jakiś zestaw o "szczebel/poziom" lepszy od tego wyżej??

Np. udim el6 pod SRX2 PB-m12 pod CP2/250 pod Alpine 9885??

 

Czy może coś innego bo to kumpla gra poprostu bajecznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. udim el6 pod SRX2 PB-m12 pod CP2/250 pod Alpine 9885??

 

To będzie bajka w porównaniu do tego co ma Twój kumpel, bo z tego co napisałeś to jego jestaw to nic specjalnego. Ja bym w powyższym zestawieniu zmienił radio na jakiegoś Kenwooda/Clariona i suba na np. Rainbow Hammer 12". To już zagra ciekawie

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj

 

pomyliłem się z głośnikami

Kolega ma z przodu PB L-6C pod radiem Alpine wyglądający jak 9870

A w bagażniku ma tego PB-S10 pod wzmakiem Mac Audio FEARLESS 2000

 

Głośniki ma pod radiem bez wygłuszonych drzwi

 

To co z tym zestawem o szczebel wyższym od tego wyżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z przodu mam El comp 6 pod SRx2 sterowane Alpine CDA-9885R (zastanawiam się nad zmianą na 9812RR)

A na bagażnik jeszcze zbieram kasiorkę - wolę się 10x zapytać niż kupić jakiś szajs

 

balcer - ty pierwszy wspominasz o tym Rainbow Hammer i powiem Ci że wygląda zachęcająco - chyba jest nawet lepszy od PB-M12??

 

Tylko dochodzi do tego skrzynia..... Warto kupić zestaw z linku poniżej czy koleś jakąś ścieme wali z tą skrzynką??

 

 

 

Rainbow Hammer 12" + skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zastanawiam się nad zmianą na 9812RR)

 

Osobiście wybrałbym coś innego.

 

wolę się 10x zapytać niż kupić jakiś szajs

 

I bardzo dobrze, do tego służy forum :D

 

balcer - ty pierwszy wspominasz o tym Rainbow Hammer i powiem Ci że wygląda zachęcająco - chyba jest nawet lepszy od PB-M12??

 

Zdecydowanie, paka br od 32l to zdecydowanie mniej niż w PB, a Rainbow wygląda ciekawiej, noi marka chyba lepsiejsza Nie słyszałem go, ale sam chyba się na niego zdecyduje, bo w tej kasie to naprawdę interesująca opcja.

 

Tylko dochodzi do tego skrzynia..... Warto kupić zestaw z linku poniżej czy koleś jakąś ścieme wali z tą skrzynką??

 

 

 

Rainbow Hammer 12" + skrzynia

 

Nie ma sensu płacić ponad 100 za skrzynkę i to jeszcze closed. Jak Ci się uda to na głośniku zejdziesz do 450zł, do tego za ok. 70zł zrobisz sobie fajną skrzynkę BR pod siebie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanko odnośnie tego Hammera 12" :P

 

Czym go dobrze zasilić - nie patrzmy tu na koszta ( w granicach rozsądku oczywiście :zawstydzony: ). Piszesz że CP 2/250, jednak ten CP ma 2x200 przy 2 omach i raz 400 przy 4 omach. Głośnik ma 400RMS i czy dobrym rozwiązaniem będzie go podłączać "na styk" :D Może trochę silniejszy wzmacniacz ustawiony na trochę mniejszą moc??

 

Myślałem nad uzbieraniem kasy na skrzynkę 2xRainbow Hammer 12" + wzmak zasilający Sinuslive SLA3000, ale znajomy mi odradził bo powiedział że się nie pozbieram finansowo jak przyjdzie dodatkowe zasilanie, kable, bezpieczniki i inne niezbędne rzeczy - Bo podobno to już przy duża moc żeby wpiąć dwa suby w monoblock i do aku :D

 

Więc zostajemy narazie przy jednym Hammerze i może trochę tańszym wzmaku :D - SINUSLIVE SL-1500 - chciałbym żeby miał lekki zapas mocy ale nie wiem czy dobrze kombinuję http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

I jeszcze jedno odnośnie wzmaka - czytałem gdzieś na forum że podłączając suba w 2 omy wyciągnie się z niego więcej i lepiej niż na 4 omy - prawda to?? Poza tym jak bym kupił Monoblock lub 2-kanałowy to jak podłączyć do niego suba żeby grał na 2 omy a jak podłączyć żeby grał na 4 omy??

 

Dla mnie to już za dużo :P Kiedyś się wpinało kabel do radia i Unitra lub Safarii grało jak ta lala :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad uzbieraniem kasy na skrzynkę 2xRainbow Hammer 12" + wzmak zasilający Sinuslive SLA3000

Jezeli myslisz o jakosci to napewno nie sla3000.. To jest maszynka ktora trzepie tylko prąd, nadaje sie do db dragu a nie słuchania muzyczki..

Zamiast kmbinowac z zzapasem mocy, lepsze bedzie rozwiazanie ze zamiast mocy zadbasz o Damping Factor ktory poprostu sprawia ze wzmak panuje nad glosnikiem.. Sla 1500 ma df 70 przy 4omach czyli w 2omach to juz tylko 35.. A sensowne MINIMUM to DF= 100

Zamiast isc w moc pojdz w jakosc a bedziesz bardziej zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak glosniczek ma 400wat rms to pszukaj max 500wat ale z dobra jakoscia..

Jak cchcesz podlaczyc 2 to poszukaj dobrego monobloka.. Sla kusi cena ale jaksc zwala z nog.

Wzmachol do 1500zł to mozesz miec dobrego hifona z 1600watt na pokładzie z dobrym Dampingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...