Skocz do zawartości

Wygłuszenie drzwi amatorska prośba


cwaniaczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ona jest pod panele a nie na drzwi ona nic tam nie usztywni

 

A ja stosowałem taką gąbkę i to w Audi - z dużym powodzeniem. Ona nie ma usztywniać - od tego są maty. Gąbka wycisza, maty wygłuszają. 2 różne sprawy, dwa różne materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle ludzie to mylą... Oczywiście sama gąbka bez mat na wiele się nie zda - może ciut ciszej zrobi się w aucie, zależnie od grubości i jakości wykonania. Niektórzy mówią także, że wewnątrz drzwi nie stosują gąbki bo rozmywa im kicka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką tzn jaką? Bo na zdjęciu widzę jakąś zwykłą jasną gąbkę jaką można pewnie z powodzeniem zamontować do jakiegoś fotela ogrodowego chodź i tak było by twardo.

Mam piankę z gumy butylowej GMS i zrobię jutro ten test z nudów w końcu mamy weekendy :)

 

 

Btw. zawsze myślałem że ona łapie bądź co bądź wilgoci trochę ale ja wychodzę z założenia że samochód ma dawać przyjemność a nie tylko wyglądać więc nie przywiązywałem do tego specjalnej uwagi.

Edytowane przez sebek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panelowa tak tak nie pija wody

ale gms 02 ostatnio sprawdzałem, bo miałem wyklejony tym kawałek za głośnikiem i tak mocno nie pija tej wody jednak wolałem mieć spokój z wilgocią i to zerwałem, chyba lepsza była by ta z zamkniętymi komórkami, bo też taka wersja tych pianek od gms'a jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale odnośnie wygłuszenia chodzi tylko oto,ze mam na razie kaskę na dwie maty to znaczy dwie maty ale teraz tutaj was się ciągle chce spytać.

 

czy pierw zrobić tak jak na fotce wewnątrz oboje drzwi dać i finito(bo na tyle mi kaska pozwoli) czy od razu wewnątrz nic nie dawać jak na fotce tylko od razu zewnątrz na konstrukcje dać? czy lepiej wewnątrz a potem jak dozbieram kaski to zdejmę boczek drzwi i zewnątrz konstrukcje zakleję i tyle

 

aa i czy konieczne będzie blacha aluminiowa? bez niej nie da się maty przykleić na zewnątrz jakoś na te czarne konstrukcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie to masz następny dylemat. 2 maty ci nie starczą. Mi na dobre wygłuszenie A6 poszło 5 mat z czego większa cześć na blachę drzwi. Oczywiście rozmawiamy o macie 100x50. Jak nie masz więcej to zostaw to. Robienie na raty przynosi straty. Tym bardziej takiej roboty. Ściąganie zakładanie, motanie i tapicerka pyk i płacz. Bez poszycia z blachy też dupa. Poza tym Audi tym bardziej z taką budową drzwi to 1 z najcięższych aut to nagłośnienia a ty chcesz sam się za to zabrać nie mając nawet podstawowej wiedzy? Podejrzewam, że będzie komedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie odnośnie wygrzewania głośników

 

 

Powiedz mi hakerze, czy tak ciężko do jasnej cholery wpisać w szukajkę forumową frazę "wygrzewanie głośników" lub samo "wygrzewanie" ?? Kiedy w końcu przestaniesz się ośmieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie odnośnie wygrzewania głośników

 

czy trzeba nowe wygrzewać? jak tak to dać np na większy bass ale słuchać ciszej by ta membrana czy coś tam się wyrobiło? bo jak nie dam basu wogule to może kijowo się głośnik wyrobi(nie wiem jak to nazwać)

Trzeba wygrzewać. Dajesz bass na max i głośność prawie na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...