Skocz do zawartości

Skrzynia JL Audio HO110R-W7


waski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Audiomaniakow!

 

Jestem na etapie kompletowania systemu CA do samochodu audi a3 8l . Narazie instalacja fabryczna - zmienione tylko radio na pioneer-cos tam :D Ale ono oczywiscie wylatuje - na jego miejsce Xenarc plus oczywiscie carpc. Tyle o HU .

Na wstepie zalozenia i mozliwosci http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif :

 

Budzet - ok 2k ...do 3k PLN na kompletny sub i wzmiacniacz mono ( system przedni to inna bajka :D )

 

Preferencje muzyczne - raczej szybsze elektroniczne beaty , lubie bardzo gleboki i wibrujacy bass masujacy plecki :D , raczej jakosc niz ilosc.

 

 

Troszke rozgladalem sie po "swiecie" i mialem zamiar zakupic GTO 1204BP-D oraz wzmacniac JBL z serri GTO odpowiednio dopasowany.. Jednak po dokladniejszym przestudiowaniu materialow doszedlem do wniosku ze 30cm sub nie bedzie odpowiedni do gatunku muzyki no i.... komentarze na temat sprzetu JBL - niby sprzeczne ale jednak przewazaja te negatywne. Stad moj wybor padl na JL Audio i na skrzynie JL Audio HO110R-W7 .

I teraz pytanie - czy ktos mial mozliwosc odsluchu tego "zestawu glosnomowiacego" ? Czy bedzie on odpowiedni do moich wymagan ? A moze cos innego z TEJ LISTY ewentualnie inne propozycje ? Teraz ostatnie pytanie - czy ktos sprowadzal podobne rzeczy ze stanow ? Jesli tak to czy placil clo itp ?

 

Z gory dziekuje za poswiecony czas :padam:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski, czy sub musi być w oryginalnej skrzyni? Nie myślałeś raczej o sklepaniu coś samemu? Zazwyczaj jest tak, że producent życzy sobie 150% ceny głośnika za głośnik w skrzynce, którą można sobie samemu zrobić pod własne prefenrencje muzyczne i często z lepszym efektem i większą satysfakcją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , oczywiscie ze nie musi byc w oryginalnej skrzyni. Nie zalezy mi na lampeczkach, posrebrzanych drucikach powpychanych wszedzie bo to sam moge sobie dorobic jesli najdzie mnie ochota Ale...... z elektroniki i IT zrobie wszytsko jednak Gepetto ze mnie zaden i boje sie ze nic dobrego nie wystrugam. W tym temacie jestem zielony i dlatego czytam to forum by zdobyc troche wiedzy. Zelezy mi przedewszystkim na jakosci dzwieku i by wydobyc z dobrego glosnika wszytsko co ma do zaoferowania a od samodzielnej konstrukcji powstrzymuje mnie obawa ze ten glosnik nie zagra tak jak powinien bo cos spie..rnicze :D Niechce nikomu uprzykrzac zycia glupimi pytaniami ktore pewnie kazdy z Was obeznanych z tematem otrzymuje kilkanascie dziennie ale..coz... inaczej nie uzyskam jednoznacznej odpowiedzi :D Poprawcie mnie jesli sie myle - slucham raczej szybkich beatow - club, house, electro.DnB itp itd , lubie niskie zejscie , mocny, wibrujacy i czysty bas wiec glosnik 10" w obudowie zamknietej. Teraz dwa glosniki do wyboru - cos z JL lub RF. I mozecie zasugerowac ze robiac wlasna skrzynke uzyskam conajmniej taki sam wynik jak kupujac fabryczna ? A moze ktos z Was zajmuje sie wykonaniem DOBRYCH pudel pod konkretny glosnik?? Z gory i zdolu serdeczne dzieki! Aha! Jesli ktos interesuje sie tematyka CarPC to zapraszam - pytajcie smialo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy Twoim budzecie mozesz sobie sprawic zestaw RF :

 

Wzmacniacz RF T5001bd - 927W @ 1Ohm

 

Głośnik RF T110D2 - spięty w 1Ohm

 

Skrzynkę robisz zamkniętą (tak jak chcesz) 21,24 litra (jak zaleca producent)

 

Tu masz program w którym bardzo łatwo ją obliczysz :

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/box_wizard.asp

 

Proponue zrobić z mdfu 22 mm więc po prostu zeby oliczyc na tej stronie litraz w mdfie 22, najpierw patrzysz jaki litraz bedzie w 18, pozniej 25, dodaesz je do siebie i dzielisz przez 2. tyle. akurat budowanie zamknietych skrzynek to nie problem. (BR tez chyba nie ale ja mam opory z liczeniem samemu portu.)

 

Praktycznie idealna skrzynkę otrzymasz przy sześcianie 32x32x32 :D dokladnie 21.29 litra

 

Takze nictylko kupowac, a tez wybralem RF, i choc jeszcze glosnikow nie mam (maja byc pod koniec tyg :P ) to czytalem o nich i o JL - i wnioski sa takie - podobne sa do siebie jakosciowo, ale RF zagra głosniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił albo RF P3, albo T1. Skrzynka do Twoich preferencji muzycznych to skrzynka ciśnieniowa/zamknięta. W celu usyskania niższego zejścia możesz zwyczajnie powiększyć litraż podawany przez producenta jako minimalny. Będzie niezły impuls, ale na zejścia przy Twoim gatunku muzycznym nie powinieneś narzekać. W tej skrzynce głośnik nie powinien się gubić i będzie precyzyjny.

 

Budowa paczki to żaden problem, tym bardziej zamkniętej, wystarczy dobry MDF 22 lub 25mm kilka wzmocnień i wystarczy tylko ze sobą poskręcać na kleju montażowym. Podejrzewam, że w pierwszym lepszym punkcie gdzie kupisz płyty chłopaki Ci powycinają je na wymiar, a może jeszcze otwór pod głośnik zrobią. Obicie skrzynki kocykiem to również żaden problem.

 

Oczywiście podejrzewam, że znajdzie się kilku chętnych na robotę skrzynki, ale czy nie sprawi Ci większej satysfakcji jeśli zrobisz to samemu?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ogrone dzieki za jasne rzeczowe odpowiedzi. Chyba udalo Wam sie nawrocic kolejnego madiamarketowca :P:D Hehe... A wracajac do sprzetu - znalazlem jednego linka do piecyka RF ktory podaliscie i... musze przyznac ze cena rzucila mi sie w oczy :D:D Ale na e-bay znalazlem za ok 600 zl plius 200 zl przesylka wiec nawet placac clo to i tak wychodzi taniej niz 2300 w pl Ale jeszcze sie rozgladne. Chyba ze ktos z Was ma jakies mozliwosci lub chociaz doswiadczenie w sprowadzaniu sprzetu CA z USA ?? Sorrki ze tak sie tego czepiam ale sami pewnie wiecie ze drozszy sprzet jest tam o wiele tanszy w porownaniu z PL ( a czasami tylko tam dostepny ) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam jakies http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif firma DOMA przesylka morska, bez kartonow, napisane uzywany, czekamy 5tyg i juz :D

 

jesi clo to piszemy "glosnik basowy rockford fosgate 12cali " 99$ :P i otrzymujemy clo na jakies 140zł, w sumie z clem glosniczek RF przy obecnym kursie wychodzi ok 900zł

 

troche ryzyka i czekania i brak gwarancji ale chyba warto. :P

 

RF T5001bd bedzie idealny do kompletu i mozna wychaczyc za 150$ (refabrykowany) wiec cena za te 900W ok :D

 

krotko mowiac ze skrzynka i wszystkim (kabelki itp) 2tys spokojnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze ja komletowalem sprzet wlasnie ze stanow i jest jest jeden patent na nieplaceniea cla :P nie wiem ja do polski ale ja kupywalem z przesylka do UK i nie placilem cla :D poprostu trzeba napisac gosciowi zeby wyslal to jako gift czyli prezent a to nie jest opodatkowane wiec mozna zaoszczecis troche grosza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie przesylka do irlandii .. Chyba sprobuje dogadac sie ze sprzedajacym by towar zaznaczyl jako return under waranty czyli zwrot gwarancyjny a dokumenty wyslal osobno :D Moze sie uda :P Duzo razy slyszalem ze numer z prezentem nie dziala - mozna jeszcze zaznaczyc paczke jako commercial samples ale nie wiem czy ktos probowal. Do zaoszczedzenia jest prawie 1k PLN wiec wcale nie malo :P Ewentualnie znalazlem sklep z niemiec oferujacy RF -co prawda nie po cenach USD ale na pewno taniej niz w pl :P

 

 

Czy mozecie polecic jakies glosniczki 165 mm w przednie drzwi i wzmak do nich by ladnie zgraly sie z zestawem RF ? Powiedzmy ze na ten zestaw ok 1 do 1,5 kPLN . Po malym rekonesansie moze cos z Focala lub RF glosnik + piecyk ? Moze cos innego proponujecie? Uzywki odpadaja, tansze zestawy mile widziane :D Drozsze..hmm.. jesli bedzie warto to czemu nie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Musze wczesniej zamowic lub zrobic panele na moje wrotka bo w audi a3 wchodza tylko 13 :D Plus jakiej matki . Planuje tez wsadzic cos w tylne boczki - tam akurat wchodza 16 :D A teraz pytanko - znacie moje preferencje muzyczne, znacie plan na suba - prosze poradzcie czy moglbym wsadzic jakies dobre glosniczki 165 w tylne boczki (wygluszone) na wzmaku i do tego kupic dobre 13 na przod tez na wzmak. Czy to mialo by sens? Nie jestem fanatykiem kreowania sceny muzycznej w samochodzie :P Owszem - ma byc czysto, raczej glosno i grubo z basem :P A niechce mi sie kombinowac z panelami... ale coz jak mus to mus :P Tylko czekam na jakies porady. Z gory dzieki!

 

[ Dodano: 2008-10-19, 21:11 ]

Male pytanko odswierzajace temat - Zmieniajac litraz (na wiekszy ) skrzyni zamknietej poglebia sie bass... ale czy mowa tu o paru litrach w gore? powiedzmy cos na zasadzie : 1l w gore to 1Hz w dol ? Jakie sa plusy i minusy takiego dzialania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...