Skocz do zawartości

Kondensator vibe pc10


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, kupiłem okazyjnie taki kondek vibe pc10 1.0 farad. Używka

Więc nie mam instr. nie mogę też nigdzie nic namierzyc na temat.

Wiem tylko że ma elektronikę wiec nie trzeba go ładować, podpiąłem pod instalację dość głośno zaczął piszczeć napięcie 12,5 odpalam cały sprzęt i daje w piz... napięcie 13,7 i zaczynają mrugać dwie lampki. Myślałem że musi się naładować i przestanie piszczeć i się sam wyłączy. Zgasiłem całe CA zostawiłem sprawdzam po 2 godz kondek dalej włączony i piszczy tylko ciszej pokazuje nap 11,7.

Dlaczego piszczy i nie wyłącza się sam ?

Może być uwalony? Bo mam jeszcze czas żyby oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus od aku do kondzia grubość 8 wiekszy mi nie potrzebny bo wzmak 400rms i wiekszy juz nie bedzie. Od kondzia + do wzmaka ten sam 8 dlugość 15cm ,masa od kondzia 1do budy od wzmaka też w to samo moejsce kabel 10 Czyli niby wszystki git. Własnie byłem sprawdzić teraz nadal pidzczy i 11,5 odłączyłem go dla bezpieczeństwa CA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc masa odpada, miałem burczenie w głosnikach poprawiłem mase zmieniłem kable plusowy stinger masa boss i przestalo, kondzia do zabudowy w bagaju mam przykręconego, oskrobać się nie da bo zalany plastikiem. Nie wiem co wymyślić szkoda zwracać bo tanio kupiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elektronice kondka powinien być mały potencjometr do pokręcenie śrubokrętem. Nim regulujesz kiedy powinien zacząć piszczeć. PS - to, że ma elektronikę, wcale nie oznacza że można go podpinać bez wcześniejszego ładowania. Zwykle ta "elektronika" to tylko dodatkowe mrygadełka, woltomierz i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje jest pokrętełko, tylko że piszczenie to mały problem, martwi mnie to że nie wyłączył się nawet po 2h a powinien automatycznie jak napięcie spadnie poniżej 12v podobno, tak działają te które nie mają remote.

 

Nie ma o co sie martwic........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kręciłeś tym potkiem? Może nim też ustawisz próg wyłączenia.

Dziś się bawiłem, jak kręcę pokrętło to zmienia się napięcie od 11,5 do 13,7 nic więcej się nie dzieje, piszczy nadal.

Może ma już dosyć ten kondek bo jest tak stary że nawet manuala nie mogę nigdzie znaleźć, ani opinii żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokrętło jest przecież wszędzie od kalibracji wyświetlacza - podłącz jakiś dobry multimetr i sobie wyreguluj potencjometrem żeby wskazania były takie same. Ale to "problemu" nie rozwiąże - jak pika, to jest coś nie tak z ładunkiem - dietz tak symbolizował rozładowany aku właśnie tzn piszczał przy za niskim i za wysokim napięciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że warto sprawdzić kable. połączenia, wymienić odpowiednie kable i dopiero wtedy myśleć nad czymś innym. Kondensator nic to nie poprawi. Napisz jaki sprzęt, jakie kable ( przekroje ) skąd brana masa, czy kable od alternatora do aku i masy wymienione itp. Zrób także 3 pomiary napięcia przy pracującym silniku - jeden na alternatorze, drugi na klemach aku a trzeci na zaciskach wzmacniacza i podaj wyniki ( oczywiście przy pracującym na full sprzęcie - duża ilośc długiego basu wskazana. ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...