Skocz do zawartości

DLS Scandinavia jak ciąć aktywnie?


MRQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam, bo już powoli się zbliżam do auta z zestawem, a nie chcę z miejsca upalić.

Więc tak dane producenta mówią:

Sca 1 - 1kHz - 30kHz

Sca 3 - 80Hz - 16kHz

Sca 6 - 30Hz - 1000Hz

 

Do tego dudnił będzie Infinity Kappa Perfect VQ 10 i jego pewnie też przydałoby się uciąć.

 

Suba pędził będzie DLS A6

Woofery pędził będzie DLS A3

Tweetery i midy pędził będzie docelowo DLS A4 jak pociągnie cięcia, a obecnie Planet Audio P706.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, nie bardzo widzę w tym trudność. Oczywiście z odpowiednim zestrojeniem będzie kłopot w postaci częstych wizyt w bagażniku ale wolę pochodzić niż tracić zintegrowany kombajn fabryczny.

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj internetowi stroiciele

Przeca napisałem

tak naprawdę to nie ma sensu pisać Ci co jak ciąć bo to wyjdzie w praniu przy strojeniu

u

NIe widzisz boi tego nie robiłeś ,lub nie wiesz że robisz to źle :) , czym będziesz to mierzył ? Jakim procem to ogarniesz ?

Gdyby to było wszystko takie proste to Koledzy tacy jak Nakamichi lub lklukasz już dawno nie mieli by co robić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dla mnie ważne jest aby nie spalić przetworników. Nikomu nie chcę wmawiać że to zrobię super ekstra. Chcę spróbować to ogarnąć w miarę możliwości tego co mam. Jak mi się nie uda lub nie będę zadowolony z efektów to się zwrócę do speców.

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie po lekturze forum założyłem następujące wartości:

Sca1 HP 4kHz

Sca3 LP 4kHz HP 125Hz

Sca6 LP125 Hz HP 80Hz - gdzie wartość LP to maks co DLS A3 może dać na zintegrowanych filtrach. Wolałbym dać na wstępie 200 Hz, ale cóż...

10VG LP 125 HP 25Hz - gdzie LP to maks co DLS A6 może dać na zintegrowanych filtrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze źródła do czasu wyklarowania sytuacji finansowej nie chcę cudów tylko jakotakie źródło. Szkoda mi całego ocechowania zintegrowanego z tym źródłem jak BT/Navi/Twin Audio/ Telefon/ Sterowanie z kiery i komputer pokładowy - sterowanie.

Docelowo chcę wyjąć z lasera optyka i przepuścić sygnał przez PXA-800 + RUX-800. Ale to za 4000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze źródła do czasu wyklarowania sytuacji finansowej nie chcę cudów tylko jakotakie źródło. Szkoda mi całego ocechowania zintegrowanego z tym źródłem jak BT/Navi/Twin Audio/ Telefon/ Sterowanie z kiery i komputer pokładowy - sterowanie.

Docelowo chcę wyjąć z lasera optyka i przepuścić sygnał przez PXA-800 + RUX-800. Ale to za 4000 PLN.

No ja to mam na tej właśnie jednostce tylko na h700 i Rux. Więc można prawie połowę taniej to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sca1 HP 4kHz

Sca3 LP 4kHz HP 125Hz

Sca6 LP125 Hz HP 80Hz

 

Chcesz tego małego 3calowego średniaka męczyć do 125Hz ?? dla mnie realna wartość tak małego przetwornika to 300 a nawet bliżej 400Hz przy filtrowaniu 2 rzędu, sam mam 3.1 i cięcie niżej na początku się podoba ale za chwilę słychać niedomagania.

 

Weź też pod uwagę że częstotliwości nie muszą się idealnie zazębiać żeby nie było dziur w paśmie.

 

dla mnie realne cięcia to :

 

tw od 4kHz/12

mid 300-400/12 do 2700-3200/12

wr 56/12 - 250/12 lub wyżej (zależne od kąta głośnika)

 

mimo niskiego cięcia woofera, nic nie duduni, a ja lubię jak mi woofer dołem zamiata.

 

oczywiście większość wyjdzie w praniu, tak samo prawidłowe podziały, u mnie woofer najlepiej gra przy 630Hz/12, ale scenę ciągnie za mocno w dół, przez kąt głośnika w lewych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700- z rux 1700złmax + optyk ok 500 + przewód 30zł

A ty pisałeś 4000zł za 800

Marcin ostatnio miałem okazję porównać te 2 proce w tym samym samochodzie i 800 zamiotła 700 bez 2 zdań ...

MRQ chodzi mi o to żę po twoich postach wnioskuje żę nie masz pojęcia o strojeniu ( nie jest to złośliwość) Cięcia które podałeś są nie do przyjęcia , poza tym nie masz pojęcia o tym że zmieniając cięcia zmienia się fazowość głośnika i tu wychodzą największe klopsy , niby cięcia ok ale nie zgrywają się głośniki . Nie wiem czy potrafisz ogarnąć czasy bo to chyba jedna z cieższych rzeczy do ogarnięcia w aucie . NIe daj bóg będziesz miał gdzieś szpilkę na charce i będzie klops ... próbuj sam ale postaraj się przyswoić minimum wiedzy na temat strojenia , najlepiej na żywo , a nie na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...