Skocz do zawartości

montaż CA w S210 '98


oktan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

pacjent to Mercedes S210 z 1998 r.

 

zwracam się z prośbą o podpowiedzi co do głośników i druga sprawa: czy iść w 3-way czy jednak pozostać w 2-way ??

montaż głośników w miejscach oryginalnych, z czego na desce Mercedes wymyśłił miejsca na głośniki zestawu głośnomówiącego, których i tak tam nie ma, natomiast chciałbym to wykorzystać na montaż gł. średniotonowych

 

radio: Becker Indianapolis Pro 7550 (http://www.audiophile.pl/p/2444_becker_indianapolis_pro_7950_-_nawigacja,_nawigacja_samochodowa)

 

posiadane klocki CA (są to pozostałości po instalacji z mojego poprzedniego auta, więc na razie nie podlegają zmianie):

procesor Alpine PXE-650,

wzmacniacz Harman Kardon CA 5250,

jakiś kondensator 1F ( z elektroniką),

skrzynia basowa closed z głośnikiem 25 cm JBL

 

 

 

podpowiedzcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początek zabawy mam już za sobą :) więc chcę wejść poziom wyżej - dlatego też myślę o 3-way (jestem po leturze tego forum i wiem, że może być/jest niezła jazda ze strojeniem takiego zestawu) - chcę być dobrze zrozumiany: nie upieram się przy 3-way, ale korci :D

 

budżet ?? hmm...w CA zawsze jest za mały, ale na głośniki chcę wydać ok. 1000-1200 zł

 

okablowanie już jest (tzn. czeka na założenie),

montaż i tłumienie auta samodzielne

 

oczekiwania: ma byc czysto i przyjemnie w aucie (sprzęt ma umilać długie podróże) bo nie startuję w zawodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Ci powiem ... ja też troszkę tu siedzę ... troszkę klocków przerzuciłem (nie tanich) i im więcej wiem tym bardziej się obawiam 3-waya. Moim zdaniem poprawnie wystrojone 2-way zagra niebo lepiej niż - 3 drogi w jakiejś tam konfiguracji. Nie pisze o budżecie iż wymaga większego wkładu finansowego.

Ale jeśli wiesz na co się chcesz rzucić to czaruj. Ktoś ostatnio tu cytował "człowiek uczy się całe życie" :rotfl:

 

co więcej preferencje muzyczne ... ? no i czego oczekujesz od tego grania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prefernecje muzyczne ...kurde, jest tego trochę ale raczej ciężkie brzmienia, elektronika się zdarza (choć ostatnio nie często), poważną też nie pogardzę

 

oczekiwania: ma grać czystko z odpowiednią dynamiką ("niuanse muzyczne" czerpię spod maski - wolnossące V8 :D )

 

http://s1.blomedia.pl/autokult.pl/images/2011/03/Mercedes-Benz-E-Class-W210-Wn%C4%99trze.jpg

 

dlaczego myślę o 3-way w tym aucie ?? dość blisko słuchacza są gł. wysokotonowe (w obudowie lusterek), montaż gł. średniotonowego na decse w rogu znacznie przesunąłby scenę muzyczną do przodu !!

 

2-way...hmm...z tym budżetem można coś wyrwać grającego lepiej (w porównaniu z 3-way)

 

jeśłi chodzi o głośniki chodzi mi po głowie Focal, jednak wolę posłuchać mądrzejszych i znających sie na rzeczy ludzi (psychopaci w CA mile widziani :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dalej średni od wysokiego tym większa kupa w zasadzie :( Aby to zgrać trzeba nie lada wyczynu.

Ale że co Focal ?

A może by zacząć od tempo 6 aktywnie ? bo z poziomem przetworników nie ma co przesadzać - przy tej konfiguracji.

Jeśli ci będzie mało to dołożysz sobie średniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thegameer - dokładnie nie inaczej :D

iee - zasugerowałeś się pewnie tym S na poczatku ?? hehe

 

niestety, ale budżet się zmienił - oczywiście w dół, instalacja będzie robiona na raty

3-way na razie odpuszczam

audio chcę zrobić, bo mnie wnerwia jak to gra obecnie, czyli NIE GRA

 

moje sugestie co do zestawów:

Focal PS165 lub 165VB

Morel Temp 6

JBL 6560C lub 6563C - jest 2-ohm i tylko dlatego biorę go pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iee - zasugerowałeś się pewnie tym S na poczatku ?? hehe

Tak, dokładnie zasugerowałem się tym "S", a najśmieszniejsze, że sam też mam mercedesa, tylko mniejszego W203.

Na pocieszenie powiem Ci, że mercedesy są świetnie wygłuszone fabrycznie, mają przemyślane miejsca na głośniki i po odpowiedniej aplikacji sprzęt gra świetnie - ale to pewnie sam wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamierzasz montować tweetery?

 

miejsce standardowe (oprawka lusterka) - jak będzie kicha z odsłuchu to wtedy to zmienię na podszybie (wcześniejw wkleiłem zdjęcie, możesz podejrzeć)

 

Spokojnie tam się wszystko zmieści.

hmm... pytanie mam: czy jest jakiś wpływ dłg. kabla RCA przy prowadzeni sygnału z radia do procesora ?? bo opcje są dwie:

1. procesor blisko radia -> długie kable RCA do wzmacniacza w bagażniku,

2. prcoesor w bagażniku -> za to krótkie kable z procesora do wzmacniacza ??

 

Tak, dokładnie zasugerowałem się tym "S", a najśmieszniejsze, że sam też mam mercedesa, tylko mniejszego W203.

spoko :D czyli masz S203 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... pytanie mam: czy jest jakiś wpływ dłg. kabla RCA przy prowadzeni sygnału z radia do procesora ?? bo opcje są dwie:

1. procesor blisko radia -> długie kable RCA do wzmacniacza w bagażniku,

2. prcoesor w bagażniku -> za to krótkie kable z procesora do wzmacniacza ??

 

Na optyku strat raczej nie masz, na RCA masz i spadki i pojemność przewodu koncentrycznego, która się zwiększa wraz z długością przewodu - to nie są korzystne zjawiska.

W przypadku procesora w bagażniku, puszczasz krótkie interkonekty, albo za mniejsze pieniądze, albo lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest kolejny dylemat -> głośnik + skrzynia basowa (moja, wymieniona w 1-szym poście znalazła nabywcę - w końcu trzeba kolegom pomagać :D)

mój wybór padł na:

- JL Audio 10W0v3-4

lub coś z RE Audio np. RE-10D4

skrzynia na 100% ma być CLOSED, w dodatku prostopadłościan (skrzynka nie będzie ustawiana za oparciem fotela), zwrócić na coś szczególnego uwagę przy jej wykonywaniu ??

 

jakieś podpowiedzi / sugestie ??

no chyba, że ktoś z forumowiczów chce się pozbyć skrzynki zamkniętej z głośnikiem 25 cm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...