Skocz do zawartości

Czy potrzebny kondziu, jak tak to jaki lub ile i gdzie


MRQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przebicie warstw dielektryka wystąpi tylko po przekroczeniu wartości nominalnej, lub większej napięcia i nie ma na nie wpływu zwarcie.

 

Owszem, ma - w słabszych punktach podniesienie temperatury doprowadzi do uszkodzenia warstwy. Przy takich pojemnościach może także dojść do wyindukowania napięcia wystarczającego do przebicia ( kondensator ma także indukcyjność ). Wiele zależy od jakości wykonania samego kondka. Gdyby było inaczej, żaden z producentów nie podawał by odpowiedniego sposobu ładowania i obchodzenia się z kondensatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ma - w słabszych punktach podniesienie temperatury doprowadzi do uszkodzenia warstwy.

Ale to są warunki 'specjalne', a przy naszym użytkowaniu nie może dojść do takiej sytuacji, chyba, że kondensator był fabrycznie uszkodzony.

Przy takich pojemnościach może także dojść do wyindukowania napięcia wystarczającego do przebicia ( kondensator ma także indukcyjność ).

Dla każdej pojemności występuję zjawisko indukcyjności, ale skąd w instalacji CA może się wyindukować większe napięcie niż nominalne kondensatora?

Kondensatory mają nominalne pojemności wyznaczone przez producenta z odchyłkami, w wyznaczonymi przez producenta temperaturach pracy i napięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdej pojemności występuję zjawisko indukcyjności, ale skąd w instalacji CA może się wyindukować większe napięcie niż nominalne kondensatora?

 

Czytaj uważnie :)

 

Ale to są warunki 'specjalne', a przy naszym użytkowaniu nie może dojść do takiej sytuacji, chyba, że kondensator był fabrycznie uszkodzony.

 

To wcale nie warunki specjalne. Chcesz, to rób zwarcia na kondensatorach, nie koniecznie tych CA. Twoja wiedza - Twój portfel :) Ja mam to do siebie, że zawsze muszę pomacać zanim uwierzę - więc "przeżyłem" to o czym piszę i to nie raz :) A czy ktoś się z tym zgadza, czy nie, to już jego sprawa i pewnie prędzej czy później sam się przekona ;)

 

w wyznaczonymi przez producenta temperaturach pracy i napięciu.

 

Od kiedy pojemność kondensatora zależy od napięcia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy pojemność kondensatora zależy od napięcia???

A gdzie tak napisałem?

To wcale nie warunki specjalne. Chcesz, to rób zwarcia na kondensatorach, nie koniecznie tych CA. Twoja wiedza - Twój portfel

Kiedyś za młodu tak robiłem, ale nie zauważyłem na tamte czasy nic niepokojącego. Ale sprawdzę :wink:

Ja mam to do siebie, że zawsze muszę pomacać zanim uwierzę - więc "przeżyłem" to o czym piszę i to nie raz

Też tak mam, więc wiele pieniędzy straciłem, ale wiedza bezcenna i jeszcze niedawno nie miałem kompa i internetu, więc zamiast pytać wujka Google byłem skazany na eksperymenty i książki.

Dla każdej pojemności występuję zjawisko indukcyjności, ale skąd w instalacji CA może się wyindukować większe napięcie niż nominalne kondensatora?

 

Czytaj uważnie

Nie rozumię. Poczytam jutro i przemyślę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tak napisałem?

 

Kondensatory mają nominalne pojemności wyznaczone przez producenta z odchyłkami, w wyznaczonymi przez producenta temperaturach pracy i napięciu.

 

Co do kondow jest gdzies na necie opis, pomiary robione przez studenta polibudy.Oscyloskop to sobie mozna wsadzic w 4litery.Srednio wychodzila polowa wartosci podawana przez producenta.

 

A o czym Ty teraz do nas rozmawiasz? Chcesz bez oscyloskopu obserwować szybkozmienne wahania i tętnienia napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...