Skocz do zawartości

Czy potrzebny kondziu, jak tak to jaki lub ile i gdzie


MRQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Ciepło idzie, będę się powoli zabierał do przekładania towarów z pokoju do auta. I tu pytanie pada, czy to mi właśnie potrzeba kondzisława stabilizacyjnego. Jak tak to ile i gdzie wpinać?

Krótki opis prądowej instalacji:

+AKU 53mm2 - bezpiecznik w oprawie - 53mm2 - rozetka 1x4 - 21mm2 - DLS A3 / DLS A4 / DLS A6 - 21mm2 - Rozetka 4x1 - 53mm2 - AKU-

Napędzane głośniki to aktywka 3way DLS Scandinavia oraz Sub kappa perfekt vq10 w CL.

 

Szczerze z góry dziękuję za rady i wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewymagającym zestawie kondensator jest zbędny

Jaki to jest niewymagający zestaw?

Dlaczego do "wymagającego" zestawu jest potrzebny kondensator?

I tu pytanie pada, czy to mi właśnie potrzeba kondzisława stabilizacyjnego.

Nie potrzeba, a na forum takie tematy już były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolę kondensatora w instalacji pełni poniekąd akumulator. Dla mnie kupno kondensatora to wyrzucenie kasy w błoto. Pieniądze zaoszczędzone z kondensatora można przeznaczyć na grubsze kable zasilające, lub mocniejszy alternator, co w/g mnie przyniesie większe korzyści :wink:

A o tym na forum już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zaszkodzi :)

 

Zdziwił byś się ;) Może kiedyś przełamię wrodzone lenistwo i znów przeprowadzę parę testów a wyniki zamieszczę na forum. Wtedy każdy sobie odpowie czy warto czy nie. Owszem, każda instalacja jest inna, jednak pewne czynniki pozostają zawsze takie same i to one są najważniejsze.

 

nic tylko przewaznie w tego typu tematach padaly odpowiedzi jaki altek i jaki aku a tutaj tego nie widze :) dlatego tak "groteskowo" zapytalem :)

 

A ja zawsze pytam - jaka słuchana muza :) Bo od tego zależy, czy będzie kondek sobie siedział i ładnie wyglądał, czy oprócz wyglądu sprawi jeszcze problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze pytam - jaka słuchana muza Bo od tego zależy, czy będzie kondek sobie siedział i ładnie wyglądał, czy oprócz wyglądu sprawi jeszcze problemy

No właśnie. A gdzie pożytek z kondensatora w porównaniu do jego ceny?

Więc zasadnicze, bardzo ważne pytanie w kwestii użycia kondensatora. Ma ktoś jakieś pomiary wskazujące, że warto inwestować w kondensator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik jakiś czas temu przedstawiał takie pomiary z wykorzystaniem oscyloskopu. Ja jednak podważyłem te pomiary, gdyż wg moich obserwacji i pomiarów w różnych instalacjach i różnych setupach kondzio nie wnosił nic nadzwyczajnego do całości a często nawet przeszkadzał. W miarę wolnego czasu postaram się ogarnąć temat ponownie i wrzucić wyniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło np. dojść do przebicia warstw dielektryka - o co nie trudno np. podłączając nieumiejętnie nienaładowany kondensator lub robiąc na nim zwarcie.

Przebicie warstw dielektryka wystąpi tylko po przekroczeniu wartości nominalnej, lub większej napięcia i nie ma na nie wpływu zwarcie.

 

Gazownik jakiś czas temu przedstawiał takie pomiary z wykorzystaniem oscyloskopu. Ja jednak podważyłem te pomiary, gdyż wg moich obserwacji i pomiarów w różnych instalacjach i różnych setupach kondzio nie wnosił nic nadzwyczajnego do całości a często nawet przeszkadzał. W miarę wolnego czasu postaram się ogarnąć temat ponownie i wrzucić wyniki.

I dla mnie na moją logikę(bez pomiarów) kondensator tylko przeszkadza i jest nieuzasadnionym wydatkiem, dlatego czekam na pozytywne uzasadnienie jego stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...