Skocz do zawartości

BRAX x2400 - uszkodzenie, co to ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was małe pytanko.

 

Posiadam wzmacniacz jak w temacie i raz na jakis czas ma on dziwną przypadłość co do swojej gry.

 

Na jednym z kanałów czasami wzmacniacz zaczyna trzeszcześ i przerywać, dochodzi do tego że z głośnika nie słychać nic.

 

W momencie kiedy zwiększę gain, głośnik zaczyna trzeszcześ i grać. Raz na jakiś czas po kilkunastu sekundach znowy się wyłącza.

 

Tak po krótce chyba to wszystko jeśli chodzi o objawy.

 

Na początku myślałem ze to może sygnałówki lub głośnik ale nie bo sprawdzałem. Wina leży po stronie wzmacniacza.

 

Poproszę o naprowadzenie co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nawet nie do wymiany a do dokładnego wyczyszczenia. Z podobnym zjawiskiem spotkałem się przy jednym z mikserów jaki wpadł mi w ręce. Kolega pracujący w serwisie takich urządzeń zdradził mi że oni stosują to rozwiązanie a szef każe im liczyć jak za wymianę. Mianowicie: można to zrobić dedykowanymi sprajami do czyszczenia układów elektronicznych(ok 20zł). Po takim zabiegu powinien jeszcze długo dawać rady. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Baraxie X2400 potencjometry są od góry więc dostępn do nich jest mocno utrudniony :(.

 

Czy ktoś z Was robił już taki zabieg, czy trzeba wyjnować całą płytę - babechy i oddzielać od obudowy ?

 

Może ktoś z Wawy podjął by się zrobienia tego :). Czyszczenie lub wymiana na potencjometr tej samek klasy co jest oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by była fajna opcja tylko ja nie mam żadnych dokumentów od niego (kupiony jako uzywany).

Wiem że była też malowana obudowa w nim - nie wiem jak do tego podejdzie BRAX.

Może wiecie jak to jest z kosztami przesyłki. Czy ja płacę za wysyłkę w dwie strony ?

Aha i gdzie to wysyłam ;) - pewnie to głupie pytanie ale nie sprawdzałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle opisałem przypadłość :)

 

jest - "W momencie kiedy zwiększę gain, głośnik zaczyna trzeszcześ i grać. Raz na jakiś czas po kilkunastu sekundach znowy się wyłącza"

 

a powinno być - "W momencie kiedy zwiększę głośność pokrętłem w radio , głośnik zaczyna trzeszcześ i grać. Raz na jakiś czas po kilkunastu sekundach znowy się wyłącza" (gainem na wzmaku nie kręcę)

 

Czy to może zmienić diagnozę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zmienia, bo teraz albo jeden z kanałów w wzmaku padai slyszysz to w najwyzszych czestotliwosciach, albo co jest najprawdopodobniej (TLR pada - jesli slyszysz to w wysokim), albo kanal procek / radio. Mozliwosci jest wiele . Musisz teraz pobawic sie zamianami kanałow, zeby wykluczac po kolei, glosnik , wzmak, radio/procek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie TLR bo to dzieje się na kanale średniego :),

średni tez nie bo jak zmieniam głośniki to zawsze dzieje się to na tym samym kanale,

z prockiem tez nie bo jak zmienię sygnał wejściowy do wzmaka to nic to nie zmienia.

Radio Proc to optyk - też raczej odpada.

Ewidentnie wzmak .

 

Dolegliwość się nasiliła jak kilka dni temy bardzo mocno skręciłem GAIN (prawie na 0) jak podkręciłem go teraz trochę tak jak miałem wcześniej jest OK ale jak włączam sprzęt po dłuzszym postoju to głośnik nie gra. Dopiero jak podkręcę głośność tak na 2/3 włącza się głośnik i gra.

 

Dziwna sprawa. Temat dla fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...