Skocz do zawartości

Jakich firm kondensatory używacie


azja-83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odwrotnie słyszałem. Że dietz w swoich tańszych produktach niestety trochę się ociąga i podaje nieprawdziwe dane. Niestety z kondensatorami jest bardzo skomplikowana sprawa bo nikt za bardzo ich nie sprawdza i wychodzi tak że bierze się najtańsze lub znanych marek. Ja jakbym brał dla siebie konda to nie koniecznie byłby to dietz. Patrzyłbym na pojemność i jak byłoby mi potrzeba 3F to brałbym konda 4F a jak 1F to coś koło 1,5F. Tak żeby mieć zapas.

Rzecz druga to to że kondy się eksploatują tj. zużywają. Dlatego lepiej mieć trochę zapasu.

PS. Za jakiś miesiąc do półtora powinienem mieć nowiutki kondensator power acustika 4F który miał współpracować ze wzmacniaczem Hifonics BXi 2006D (wzmacniacz też będe miał). W jakiej cenie to się też okaże ale sądzę że w tak bardzo wysokiej bo kumpel zrezygnował ze składania audio. Ponad 1,5 roczny kontrakt na prace za granicą a sprzęt leży nawet nie założony u niego w domu. Jak tylko będzie w Polsce to jadę do niego i będę opylał ten sprzęt więc jak coś to dam znać tu na forum że sprzedaje oraz podam cene.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odświeże temat :niepewny:

kondy się eksploatują tj. zużywają

no właśnie... wpadł mi kondensator do ręki niestety jakiś bezmarkowy jakiś AUDION 1Farad, U kolegi leżał ponad rok w garażu. czy z kondensatorem przez ten okres mogło coś się stać? bo elektronika działa jak nalezy ale kondensator nie magazynuje energii. jestem pewien ze to sam kondensator nawalił, bo odłaczyłem od niego płytke z elektroniką i podłaczyłem go bezposrednio pod Aku, niestety zero reakcji, kondensator nie magazynuje napiecia-sprawdzałem woltomierzem i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator elektrolityczny gdy nie jest "uzywany" po pewnym czasie traci swoje wlasciwosci. Nazywa sie to rozformowaniem. Na szczescie jest to odwracalne - wystarczy padac mu napiecie i po czasie zaleznym m.in. od pojemnosci wroci on do poprzedniego stanu. Pelne formowanie kondensatora duzej pojemnosci moze trwac nawet kilkanascie godzin. Jednak nawet przed tym powinien on "cos trzymac" :niepewny: Jesli powiedzmy po 15 minutach ladowania sprawdzasz voltomierzem i jest brak napiecia to hmm... ciezka sprawa. Mogl ulec mechanicznemu uszkodzeniu , np. urwane polaczenie od zaciskow do okladek itp .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli powiedzmy po 15 minutach

po 15 minutach niestety nie sprzwdzałem :hyhy: podłączyłem tylko na kilka sekund i odłączyłem, no ale sprawdze to dzisiaj :rotfl: tylko niepokoii mnie w nim jedna rzecz bo gdy go leciutko potrząchne to w srodku coś lata :niepewny: dobrałbym sie do niego ale jest nie rozbieralny :rotfl: tak jak piszesz moze rzeczywiście jest uszkodzony mechanicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...