Skocz do zawartości

Kenwood PSW 9531 a korekcje czasowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Mam problem z ustawieniem, mianowicie nie wiem jak to zrobić. Jest możliwość wyboru miejsca, gdzie się siedzi i wtedy dźwięk w jakiś sposób się zmienia, jest też możliwość wpisania odległości w cm suba i zestawu na przód, jednak w zestawie przednim nie odległości lewej i prawej strony, tylko tak jakbym całości. Nie wiem jak to interpretować, czy jako "rozstaw" głośników. Mimo, zmieniania tej odległości nie widać żadnej różnicy. Jeśli ktoś miał potrafi pomóc to byłbym niesamowicie wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do pytania bo wlasnie chcialem zakladac dosc podobny temat.

 

Czy "czasowkami" w Kenach da sie recznie sterowac dla kazdego glosnika osobno?

Z manuala jakby wynikalo, ze mozna tylko parami i to nie stronami tylko "Front/Rear/Sub".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie takie cos jak pokazanie miejsca siedzacego do wyboru? Wystarczy ustawić na kierowce.

Sa możliwosci:

1-kierowca

2-pasażer obok kierowcy

3-fotele przednie

4-ogolny dostęp-zbalansowany uniwersalnie.

Jezeli prawidłowo włożyłeś kable rca, ustaw skupienie na fotel kierowcy, wyreguluj odległość głośników do pozycji jakbyś miał głowe centralnie miedzy głośnikami.

Krótko mówiąć postępuj tak jakbyś siedział miedzy przednimi fotelami.

Jeżeli masz ustawiony system 2drożny odseparowane tweetery i woofery to polecam mianowicie takiego ustawienia-

1- woofery podpięte pod przód

2- tweetery podpięte pod tył

Wyobrażasz sobie głowę na odpowiedniej wysokości siedzenia i liczysz odległoś miarką

1- do woofera np: 145cm

2- do tweetera np 90cm

Ustawiasz kierunek lewa przednia pozycja fotela (kierowca) i już po sprawie.

http://images41.fotosik.pl/1201/19e3e8cade029700gen.jpg

 

Oraz ustawic fotel na lewą strone

http://images37.fotosik.pl/1218/dbbe9fbae7ae1d9dgen.jpg

 

Oczywiscie trzeba ustawic (mozna ustawić) wielkosc głosników, i filtry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że wielkość głośników i filtry można ustawić wiem, już mam to za sobą. Sprawa jest taka, że mam passiv, więc oddzielnie tw i woofery, raczej nie bede mógł zrobic:P Chodzi o to, że mimo kręcenia tej odległości i tego, że mam ustawiony dźwięk na kierowcę to nie ma żadnej różnicy w dźwięku. kręciłem od 0cm do nawet 2 - 3 metrów i różnicy żadnej nie wychwyciłem, dziwne nieco :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że wielkość głośników i filtry można ustawić wiem, już mam to za sobą. Sprawa jest taka, że mam passiv, więc oddzielnie tw i woofery, raczej nie bede mógł zrobic:P Chodzi o to, że mimo kręcenia tej odległości i tego, że mam ustawiony dźwięk na kierowcę to nie ma żadnej różnicy w dźwięku. kręciłem od 0cm do nawet 2 - 3 metrów i różnicy żadnej nie wychwyciłem, dziwne nieco :/

Słabe masz ucho :)

Wrzuć oryginalną płyte, zamknij oczy, zrelaksuj się- a poczujesz delikatna zmiane..

Wiesz, w srednim aucie kompaktowym roznica balansu P/L dzwieku po przesunięciu to zaledwie jakies 0.0015sekundy :D

Trzeba mieć naprawde subtelne ucho, w czasie jazdy to zapewne nawet ciężko sie skupić nad tym ale podczas postoju da się to już wyczuć.

W przypadku gdy uzywasz tego motywu na systemie to skup sie na ustawieniu odległości pośredniej np:

Tweeter do srodka auta-odległość 85cm

Woofer do srodka auta-odległość 140cm

Pobaw sie balansem w granicach 115-120cm.

Oczywiscie długość wylicz od głosnika do ucha.

Na próbe wylicz twweter-ucho-woofer dodaj 2 odległosci w centymetrach, podziel na 2, i wpisz daną wartośc.

Wielkośc głosników ustaw na 16cm lub na 18cm-czasami jest drobna roznica, tutaj bardziej ci podpasuje pod samą barwę dzwieku w zależnosci czego słuchasz. Ja słucham dancu lata '80 i bardziej mi pasuje ustawienie woofera na 18cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest, ale w wielkim skrócie i tylko gdzie trzeba wejść, żeby mieć nad tym kontrolę, a to wiem, tylko problem polega na tym, że ta zmiana nic nie daje... (w sensie regulacja odległości nie daje żadnych efektów, bo wybór miejsca siedzenia wprowadza zmiany, jednak, brakuje tego wykończenia... w postaci ustawienia odległości)

 

idę do auta, postaram się coś pokombinować, być może wpadłem na pewien pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już, moje próby spełzły na niczym, miałem nadzieję, że pomyliłem kanały i, aby był jakiś efekt powiniennem kręcić "rear" a nie "front", ale niestety było wszystko dobrze połączone. O dziwo lepsze według mnie jest ustawienie (dla kierowcy), kiedy w radiu dźwięk jest pod pasażera obok kierowcy, jest też wtedy lepszy kick i średnica (może mi się tylko wydaje, a może taka jest akustyka auta, nie wiem). Pozorny kierunek dźwięku wtedy jest lepszy, lecz nieco zbyt na prawą stronę, mniej więcej w połowie drogi między lusterkiem wstecznym, a prawymi drzwiami, natomiast jak daje ustawienie na radiu takie jak powinno być, czyli dla kierowcy, to pozorny dźwięk jest na wprost jak się patrzy, tuż przy prawym słupku. Zupełnie nie wiem, gdzie szukać przyczyny.... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo lepsze według mnie jest ustawienie (dla kierowcy), kiedy w radiu dźwięk jest pod pasażera obok kierowcy, jest też wtedy lepszy kick i średnica (może mi się tylko wydaje, a może taka jest akustyka auta, nie wiem).

 

Też odniosłem takie wrażenie :D

Ale nic nie mówiłem-w końcu każdy ma inne ucho.

Sama różnica odległości jest naprawde bardzo słabo wyczuwalna ze wzgledu na prędkość dźwięku. Dlatego do strojenia dobrze użyć lapka i mikrofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XXV tak mi sie wydaje ustawienai sa takie same ale roznice byly slyszalne i nie budzace watpliwosci przy kreceniu.

Byc moze cos jest namieszne w ustawieniach, nie pamietam juz ustawien, moze 2ga strefa jest wlaczona "2zone" wtedy DTA (i inne ustawienia) sa nieaktywne, niewatpliwe cos jest nie tak skoro krecisz i efektu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te procki w kenach to jakies nieporozumienie... "śmich na sali" te ich czasowki i zwrotnica konczaca sie na 250Hz

 

PS zeby nie było - miałem XXV a teraz ma go moj kumpel i widuje/słucham go dosc czesto. Jedyne co dobre to zwrotka na wooferki bo skacze co 10Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że jak dam na strone kierowcy dźwięk jest w nogach i praktyczne z lewej strony, bas sie wzmaga i zero efektu natomiast jak przełączę na stronę pasażera to dźwięk staje się bardziej klarowny i centralnie przesuwa się na sam środek pod szybę.... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...