Skocz do zawartości

mds06 nie chce grać :(


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

niedawno zrodził mi się pomsył wsadzenia w drzwi gł. z tzw. "kopem". padło na IT MDS06. montaż zajął mi sporo czasu bo to mają nietypowe wymiary. drzwi mam wy tłumione matami na cacy. rozwaliło mie jak to włączyłem , membrana latała jak wściekła a basu ani grama.....nic. poprzednie głośnicvzki za 100zł madein coś tam grały o niebooooo lepiej(był kopniak). Poradzcie co może być na rzeczy. może one muszą grać tylko i wyłącznie w zabudowie ?panelach? :(:(

 

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że stworzyłeś "komorę" dla głośnika, z wewnętrznej strony profil drzwi zamknięty? Jak masz zamocowany dystans, czym to zasilasz, najlepiej poka foty.

 

 

tak.komorę tworzą drzwi szczelnie( na ile ich konstrukcja pozwala). dziś troche powalcze z tematem więc foto wieczorkiem. martwi mnie to że inny badziweny przetwornik w tej samej konstrukcji zagrała o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada to na:

zle wytlumione drzwi

za slaby wzmacniacz

przeciwfaze na jednym z glosnikow

 

 

4 różne wzmaki w tym audioart 200.2 oraz blaupunkt THA280 więc mocy miały aż nadto. drzwi wytłumione może nie idealnie, lecz inne przetworniki spisywały się diobrze.

 

ide grzebać :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada to na:

zle wytlumione drzwi

za slaby wzmacniacz

przeciwfaze na jednym z glosnikow

 

Kolega dobrze mówi - przeciwfaza na jednym z głośników - koniecznie sprawdź czy nie został pomylony kabel + z - .

Druga sprawa to sprawdź na wzmakach filtry HP czy nie są włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te wooferki i początkowo nawet w niewytłumionych drzwiach problemu z basem nie było (Punto mk1)

Jeżeli żadne filtry nie są włączone a podejrzewam że nie są skoro "membrana latała jak wściekła a basu ani grama" to problemu szukałbym z fazą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...