Skocz do zawartości

Co lepiej zagra


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam mały dylemacik . Posiadam w passacie zestaw przod morel dotech ovation 6 napedzany focalem solid 4 w bagazniku sub jl audio 12w3v3-4 300 rms w zamknietej budzie. Planowałem zakup drugiego jl-a i wcisnac to do bass reflex i dd tego mono jakis zeby to pociagnal, albo... sprzedac jla i kupic 2x vibe black air 12 w bass reflex (jeden ma 550 rms) i do tego jakis monoblok , moze vibe bass 1. Czy druga opcja zagra mi duzo lepiej jak te dwa jl-le czy jest sens pakowac wiecej kasy a roznica bedzie mała. Nie ukrywam ze ten jl gra wysmienicie pod focalem ale troszke wzmak za slaby jest i przy wiekszym bassie potrafi sie wylaczyc na chwile co mnie zaczelo bardzo irytowac. Byłbym wdzieczny za wasze opinie. moze ktos mial stycznosc z tymi vibami jak to gra i czy nie jest to zwykły glosnik do "łupania" w koncu dwa są o 100 zł tansze niz jeden JL. POZDRAWIAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może pradu brak - dlatego sie wyłacza ?

Myślę też, że ten JL zagra dużo lepiej pod mocniejszym wzmakiem bez "humorów" . Poszukałbym na twoim miejscu jakiegos porządnego przyszłosciowego wzmacniacza pod suba - jak ci sie nie spodoba, zawsze mozesz zmienić poźniej skrzynke z głosnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam ze ten jl gra wysmienicie pod focalem ale troszke wzmak za slaby jest i przy wiekszym bassie potrafi sie wylaczyc na chwile co mnie zaczelo bardzo irytowac

 

Ja mam prawie identyczny zestaw i nawet na dając na max nic mi się nie wyłącza,zwiesza itp...

Także moim zdaniem Focal nadaje się do spa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie identyczny zestaw i nawet na dając na max nic mi się nie wyłącza,zwiesza itp...

Także moim zdaniem Focal nadaje się do spa.

 

Albo sa problemy z zasilaniem????Lecz rzeczywiscie pod tego JL przydalo by sie cos mocniejszego. Mialem takiego JL rowniez w pasacie i przy dobrym wzmaku potrfi niezle namieszac.Zalezy tez rowniez czego oczekujesz.Ja bym go zostawil i dobrze zasilil bo przy dwoch Black Air to juz trzeba miec troche "prundu" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sa problemy z zasilaniem????

 

Może, lecz miałem taki sam problem z poprzednim solidem(instalka oraz okablowanie bez zmian) i się wyłączał na chwilę przy większym bum bum :hyhy:

 

Wymiana na nowego identycznego solida załatwiła temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprowadź porządne zasilanie - sprawdź na innym wzmaku - może poprostu solid nie wydala przy Twoim słuchaniu.

Jakie masz okablowanie ?

Proponuje też podjechać na jakiegos spota - wg mnie pakowanie 2 JL to przerost formy nad treścią jeżeli w zawodach nie masz zamiaru startować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżłei miałbym wybierać,to zdecydowanie droższy JL,ponieważ przekonaąłem się,że cena idzie w parze z jakoscią,nie płacisz tylko i wyłącznie za fiormę ale też za wykonanie. Tamte oczywiście zagrają Ci,ale jakośc nie bedzie zbyt dobra,wg mnie nie ma to po prostu sensu,kupisz sobie cały zestaw na kilka miesiecy i stwierdzisz,że jest do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bury 22 nie mam jak sprawdzic bo auto w innym miescie na swapie silnika passat b3 z 92 r z tego co pamietam to jeden z mocniejszych aku do tdi grube kable firmowe. ogolnie robilem to w dobrym zakladzie a nie w firmie typu biedronka. jak wroci ze swapa to zobacze jeszcze bo wszystkie klamoty wylecialy spod maski i wsadzam 1.9 tdi asz z calym osprzetem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...