Skocz do zawartości

Wyciągnięcie wooferów przed tapicerkę


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje pod golfa 4 wyciągnięcie wooferów przed tapicerkę robil ktos cos takiego bo otwor jest troche nizej jak glosnik wiem ze taki temat gdzies jest ale szukam juz 2 dni i nie moge znalesc wiec jak ktos ma namiar to poprosze .Zawsze przed zadaniem pytania najpierw prubuje znalesc odpowiedz samodzielnie !! dlatego pisze temat ponownie z prosbą o pomoc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie kiedyś pytałem Hi_Sound`a o ten temat, mówił że robiłto bardzo dawno, miał kilka cienkich dystansów i sklejał je nie współosiowo by trafić w otwór w tapicerce, móił, że bardzo pracochłonna i czasochłonna zabawa, bo trzeba non stop zakładać i ściągać tapicerę... ale może niech sam autor tej pracy się wypowie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem to z dwóch dystansów jeden przykręciłem do boczka drugi do drzwi i połaczyłem je żywicą

na tepicerke dałem jeszcze pierscien z nierdzewki i do tego przykreciłem głosnik

hmmm interesujące, może sam bym tak zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdyle, ale zajebiscie do tematu podszedles, przeca to banalne,.... Tylko trzeba to najpierw wyczarowac:) mam rozumiec, ze po zalozeniu dystansu na drzwi i na boczek gdy to zlozyless, polaczyles je oba zywica, jak wyschnela to odkreciles boczek od dystansu,rozlozyles to i skonczyles klejenie/wypelnianie??? Jakiej grubosci dystanse dales? Dwa razy po 30 czy po 35mm? Jutro jade po dystanse i dzialam w temacie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem z tego co pamiętam 2 po 30 mm jak już żywica wyschła zdjąłem boczek i poprawiłem znowu żywicą. Potem wyrównałem trochę dystans od środka szlifierka, potem na boczek dałem pierścień 4mm z nierdzewki żeby głośnika nie przykręcać bezpośrednio do tapicerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I odezwał się ten co nigdy z "rurami" nie jeździł

 

Ja miesiącami walczyłem z 10cm walcem ... zbiłem potem do 6cm i dalej było źle . Plan był nawet założenie elektrycznych szyb, zakupienie drugich tapicerek tak aby tylko mieć max 30mm dystans . Mit nie mit ale to na bank słychać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę z wypowiedzią że pogarsza to dźwięk. Sam testowałem u siebie gdyż fabryczne głośniki w moim autku to 4x6 jak dobrze pamiętam. Musiałem także zastosować dystanse aby władować głośnik i przede wszystkim wyprowadzić głośnik przed tapicerkę. Dystanse dopieściłem na maxa aby były sztywno przymocowane. Na początku w nich grały morele tempo. Po około roku przeróbka dystansów i teraz grają w nich MP 5.16. Dźwięk dla mnie jest rewelacyjny, jest kick i to naprawdę czuć go. Żadnych buczen i tego typu rzeczy nie ma.

Swego czasu Gilotyn w brawce swojej miał i słuchałem jego autko i nie słyszałem żadnych buczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto pisal o buczeniach?

 

Dyskusja staje sie jalowa.Ci co nie robili i tak wiedza lepiej.W swoim jak bede robil to sprawdze dwie opcje.

 

Może źle to określiłem pisząc o buczeniu, ale chodzi jak wiadomo mianowicie o pogorszeniu dźwięku. Wiem słyszałem że stożek powinno się zastosować. Ja stożka nie mam i nie uważam że pogarsza to tak diametralnie dźwięk z wooferów. Ale jak wiadomo każdy może sobie sprawdzić, ocenić, przekonać się na sobie i podzilelic się opinią swoją.

No dobra wiesz jak to teraz gra ale nie wiesz jak mogłoby grać na dystansie 20mm ... wierz mi gorzej nie zagra ;)

Mój dystans ma okolo 80mm.

Łukasz(Gilotyn) może coś skrobnie jak ten temat będzie czytać, bo on także miał w brawce tunel taki, a w tym aucie inaczej się nieda zrobić aby głośnik wyciągnąć przed tapicerkę. Nic nigdy nie słyszałem aby ktoś kto słuchał jego auta na spocie mówił o gorszej jakości dźwięku.

Powalla pierwszy raz taki tunel zastosowałem ale zanim to zrobiłem zasięgnełem opinii kogoś kto już takie coś miał u siebie, i było sprawdzone. Może byc tak ,że pewnie nie w każdych drzwiach się sprawdzi taki tunel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam wyprowadzone przed tapicerkę.Gra chyba ok ale korci mnie żeby to wszystko zdrapać i zrobić pod tapicerkę bo ponoć Rsy nie lubią dużych drzwi i na dodatek ten tunel:/

Problem jest taki że robota tego zajeła chyba z 3 dni i jak miałbym to rwać to chyba byłbym lekkim masochistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...