Skocz do zawartości

Corsa B bez suba :)


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie potrzebuje rady mianowicie, Dzisiaj została zakupiona cosa B z tego co wyczytałem to sprzodu wchodzą 16cm Głosniki.

Teraz Moje Pytania! Pierwsze co to rzut okiem na altek 55A więć nie duzo. Co proponujecie jaki zestaw przedni?Bez suba dyskretnie, zeby altek ogarną bez wymiany na wiekszy.

Maty na drzwi u K@mila wiec to ogarniemy, Słucham rapu HH Mysłałem nad DLS R6A Furty duże wiec chyba tam zagra co do Pieca polegam na was Drodzy Koledzy.

Budrzet to max 2.000 zł Radyjko posiadam JVC i Soniacza jakiekoś co było w aucie. To też chyba do wymiany kable zasilajace sie znajda peszle też głośnikowe kable tez sygnałówki również. To Tyle czekam na Propozycje i sugestie.

Podrawiam Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HH system bez suba to trochę słabo. R6A mogą w jakimś tam stopniu grać bez suba i powinny się sprawdzić w większych drzwiach ale w HH zazwyczaj jest pasmo, którego R6A już nie przenoszą. A może jednak sub, ale słaby, 8/10 cali około 150RMS i by było cacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być nie miły ale czy nie jesteś juz wystarczająco długo na tym forum by samemu już wiedzieć czym się kierować, bo pokrewnych tematów o specyfice grania różnych wzmacniaczy przez ten czas przeczytałeś pewnie dziesiątki a w tych dziesiątkach tematów pewnie setki postów... Kazdy powie ze coś typu Alpine mrv 1000-1005 czy Alpine 3539 czy coś z RF'a kenwooda KAC albo PS albo Macrom'a wiec nikt tu mega błyskotliwej opcji nie zarzuci by powalić pomysłem na kolana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS myśle ze w tym przedziale cenowym lepszych wooferów do przenoszenia "w miare niskiego basu" nie znajdziesz. Ja z HSK wyciagnąłem "niski bas" wiec R6A będzie cacy ucinając je od dołu na HPF ok 50hz @ 18 - 24db/okt.

 

Jeszcze to co mam do dodania wg mnie. Jeśli zależy Ci na prądzie i dlatego suba nie chcesz to się mylisz ze w ten sposób zaoszczędzisz na tym prąd...

Więcej basu przy hh da Ci 25cm subik o mocy 130 rms niz 2 woofery po 80 rms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być nie miły ale czy nie jesteś juz wystarczająco długo na tym forum by samemu już wiedzieć czym się kierować,

czym kierowac sie to ja wiem wiec napiałem.

Lecz jedyny piec jaki miałe pod DLS R6A był DLSA A3 wiec temu moje pytania a nie zapodam takiego pieca pod 55A z altka wiec pytam co by tu mozna kombinować.

I nie pisz mi ze jestem długo na fofum.... itd....wiem od czego jest szukajka wiec spoko. Lecz zadnych konkretów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HH system bez suba to trochę słabo. R6A mogą w jakimś tam stopniu grać bez suba i powinny się sprawdzić w większych drzwiach ale w HH zazwyczaj jest pasmo, którego R6A już nie przenoszą. A może jednak sub, ale słaby, 8/10 cali około 150RMS i by było cacy.

 

Kolejny stereotyp.. Ja slucham w 99% rapu i jezdze bez suba juz dluzszy czas. Szukam suba co prawda, ale na pewno nie jakiegos powolnego tlustego bydlaka :)

 

Szymek ja bym Ci polecil R6A (mam aktualnie R6) jezeli chodzi o bas, bo tego maja od ch.ja. Troche mi srednich brakuje tylko w tym wooferze. Poza tym Corsa to maluch i moze byc ciezko z porzadnym basem bez suba, chyba ze tego auta to nie dotyczy.. Poza tym porzadny bas z drzwi to minimum 2x120 W :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam r6a i same bez suba w HH sobie nie radzą, jak się utnie na 50Hz to jest niższy bas ale wytrzymałość kuleje a przy cięciu np. 80Hz wytrzymałość wzrasta ale zejścia nie uświadczysz. Nie jest to stereotyp tylko życiowe doświadczenie z tymi wooferami :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie czytam i zastanawiam sie czym dla Was jest porzadny bas z drzwi.

Szczegolnie jest mowa o muzyce typu Rap i HH... ja juz rozne woofery mialem roznie pedzone i o porzadnym basie do tego typu muzy nie bylo mowy... Fajnie cacy ale nie mialo to pierdolniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pójść też śladami Kwiatka i zamontować woofery 8 cali z przodu, wtedy już możnaby bez suba pojeździć i piszę serio Kwestia przeróbek w tapicerce.

tam bez przerobek nie mieszcza sie normalne 16-stki!

a co dopiero 8"

 

tak wiec albo przerabiasz boczki albo beda ci odstawac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny stereotyp.. Ja slucham w 99% rapu i jezdze bez suba juz dluzszy czas. Szukam suba co prawda, ale na pewno nie jakiegos powolnego tlustego bydlaka :)

 

Szymek ja bym Ci polecil R6A (mam aktualnie R6) jezeli chodzi o bas, bo tego maja od ch.ja. Troche mi srednich brakuje tylko w tym wooferze. Poza tym Corsa to maluch i moze byc ciezko z porzadnym basem bez suba, chyba ze tego auta to nie dotyczy.. Poza tym porzadny bas z drzwi to minimum 2x120 W :P

Wkońcu konkret odp..

Wiesz nie nagłasniałem nigdy tego auta wiec pytam.

Miałem doczynienia z Tym zestawm i to nie raz ale wiesz corsa a BMW cupe to inna kwestia.

 

Czytam sobie czytam i zastanawiam sie czym dla Was jest porzadny bas z drzwi.

Szczegolnie jest mowa o muzyce typu Rap i HH... ja juz rozne woofery mialem roznie pedzone i o porzadnym basie do tego typu muzy nie bylo mowy... Fajnie cacy ale nie mialo to pierdolniecia.

Czytam sobie czytam i zastanawiam sie czym dla Was jest porzadny bas z drzwi.

Szczegolnie jest mowa o muzyce typu Rap i HH... ja juz rozne woofery mialem roznie pedzone i o porzadnym basie do tego typu muzy nie bylo mowy... Fajnie cacy ale nie mialo to pierdolniecia.

a czym to było napędzane ze taka wypowiedz???

Paweł to mnie pocieszyłeś.

Pozostaje jeszce Re xxx ale tutaj pewnie altek nie ogarnie przy odp piecu do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam r6a i same bez suba w HH sobie nie radzą, jak się utnie na 50Hz to jest niższy bas ale wytrzymałość kuleje a przy cięciu np. 80Hz wytrzymałość wzrasta ale zejścia nie uświadczysz. Nie jest to stereotyp tylko życiowe doświadczenie z tymi wooferami :wink:

 

Wszystko zalezy czego sluchamy :) Dla mnie rap to nie bas o f~25Hz :P Mam R6 ciete na 63Hz/12dB i jest w miare.. Aha i czym pedzisz te R6A ? :P

 

pierdolniecia.

 

Nie bluzgej :P

 

Czytam sobie czytam i zastanawiam sie czym dla Was jest porzadny bas z drzwi.

 

Ja uwazam, ze u mnie zaczyna sie namiastka dobrego pierd...iecia :) Tzn. jak chce to lusterka zewnetrzne i wewnetrzne lataja i tapicerki z tylu pobrzdekuja :P A jest to kombi :P

 

Miałem doczynienia z Tym zestawm i to nie raz ale wiesz corsa a BMW cupe to inna kwestia.

 

Ja sie kapnalem na zywo jak to jest z malyli autami po Polowce pewnego kolezki z forum :) Odwalil tam mega robote.. Wsiadlem i delikatnie mowiac.. kupa.. Cos tam brzdekalo z drzwi, ale bez suba zapomnij..

Tak mi sie skojarzylo tylko, ale Corsa nie koniecznie tez musi tak miec, chociaz z tego co wiem to w Seju tez jest ciezko zrobic bas z drzwi a to chyba w miare podobne auta ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy czego sluchamy :) Dla mnie rap to nie bas o f~25Hz :P Mam R6 ciete na 63Hz/12dB i jest w miare.

 

Ache, przyzwyczaiłeś się do niepełnego pasma i tyle ; p

wsadz sobie głupią 8calóweczkę coby delikatnie uzupełniła pasmo, i wtedy przekonasz się co to jest rap : d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ache, przyzwyczaiłeś się do niepełnego pasma i tyle ; p

wsadz sobie głupią 8calóweczkę coby delikatnie uzupełniła pasmo, i wtedy przekonasz się co to jest rap : d

 

Dla mnie rap to np.

 

 

I wez tu sluchaj normalnie przy jakims 12" grubasie w BR strojonym na 32 Hz :rotfl: Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ache wybacz mi wulgaryzm ale jakos to slowo pasowalo mi najlepiej :)

Nie bede ukrywal, ze jestem baardzo wymagajacy, a ze lubie mocne granie wlasnie z wooferow to troche tego przewalilem.

Co do piecy jakimi pedzilem przod: Ud jr 2.370, Ud 840, Helix A4, DLS A4, Steg MSK 50SC, MSK 1500, MSK 3000, SS Human 4 solo jak i w mostku i kilka innych...

 

Uwazam jednak, ze do lepiej niz zadowalajacego grania dla wiekszosci zmotoryzowanych woofer ten bedzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze Corsie mam ori głosniki pod radyjkiem samym i nie jest zle wiec jak by przyszły odp zestaw i piec + wygłuszenie to było by miodzio

 

I tu sie rodzi pytanie co to dla Ciebie jest dobry bas :hyhy:

 

Ache wybacz mi wulgaryzm ale jakos to slowo pasowalo mi najlepiej :)

 

Jaja se robisz ? Spojrz na moj status ostrzezen :rotfl:

 

Nie bede ukrywal, ze jestem baardzo wymagajacy, a ze lubie mocne granie wlasnie z wooferow to troche tego przewalilem.

 

Tez wlasnie szukam pierdykniecia z drzwi :) Zreszta chyba pisales nawet w moim temacie.. Ja wlasnie zmieniam woofery co chwile :/ Ehh.. Neverending story :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rap też można podzielić na klasyczny i festyniarski w którym linia basowa przebija się ponad wokal tylko po to aby wątrobę skręcić więc ciężko uogólniać taki temat.

 

Dokladnie. Dlatego pisalem wczesniej co to dla kogo rap..

 

Pier*olniecie z drzwi ma być, ale wykańczane subbasem...

 

Tez tak twierdze tyle, ze jestem w trakcie robienia porzadnego przodu i potem bede sobie dobieral suba :D

 

W różnorodniejszej dźwiękowo muzyce wyczuwam różnice między cięciem 63, a 50 Hz na moim systemie.

 

Ja wlasnie np. na tym kawalku slysze jak woofer jest za nisko/zle ciety.. Od razu ta gitara basowa sie zaczyna zlewac/ciagnac.. W ogole zapodaj jakis kawalek o ktorym piszesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie rodzi pytanie co to dla Ciebie jest dobry bas

Wiesz porównując moje doswiadczenia to bass z tych drzwi bez pieca jest az naddto zadawalający. Zreszta nie tylko ja to zauważyłem ze głośniki z przodu w Oplach graja nad zwyczaj dobrze. I ty zapaliła sie lampa R6A :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...